اجاره خانه در ایرلند

اجاره خانه در ایرلند
به طور کلی از سال ۲۰۰۸ الی ۲۰۰۹ که یک بحران بزرگ بانکی در سطح اروپا به وجود آمد اقتصاد کشور ایرلند را تحت تاثیر قرار داد و این بحران جدی، در خصوص خرید ملک نیز تاثیرات قابل توجهی به جا گذاشت. یک حباب غیر واقعی در قیمت ملک و بازار مسکن به وجود آمد و سپس به طور قابل ملاحظه ای قیمت ملک کاهش یافت. اما در حال حاضر پس از گذشت حدود ۷ سال از آن بحران، قیمت ملک به ثبات رسیده و از وضعیت بحرانی خارج شده است. به طور متوسط قیمت مسکن در کشور ایرلند حدود ۱۷۲۰۰۰ هزار یورو می باشد که این مبلغ در شهر دوبلین که تمامی هزینه ها بیشتر از سایر شهرهای ایرلند است به قیمت ۲۱۷۰۰۰ هزار یورو می رسد. البته در غرب شهر دوبلین می تواند ملک هایی با قیمت پایین و حدود ۱۶۶۰۰۰ هزار یورو نیز پیدا نمود.در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا با اجاره خانه در ایرلند بیشتر آشنا بشیم
نکات اساسی پیش از خرید ملک در ایرلند
پیش از هر گونه تصمیم گیری برای خرید ملک در ایرلند می بایست نسبت به برخی از موارد مهم اطمینان خاطر داشت و سپس با توجه به اهداف خود از خرید ملک نسبت به جست و جوی ملک مناسب اقدام نمود. برخی از سوالاتی که می بایست قبل از خرید ملک در ایرلند از خود پرسید عبارتند از: مسافت ملک خریداری شده تا محل کار یا تحصیل چه میزان است. دست رسی ملک به وسایل حمل و نقل عمومی چگونه است. در اطراف ملک بیمارستان و مراکز درمانی و بهداشتی وجود دارد یا خیر. چنانچه متقاضی خرید ملک فرزند کوچکی داشته باشد از وجود مهد کودک و سایر مراکز نگه داری کودکان در اطراف ملک اطمینان یابد و در آخر این که چه نوع استاندارد ها و ایده آل هایی برای خرید ملک در ذهن دارد ( به عنوان مثال محیط زیبای اطراف اولویت بیشتری دارد یا محیط داخل خانه و تعداد اتاق ها و لوازم خانه و مبلمان و …
هزینه های خرید ملک در ایرلند
متقاضی خرید ملک در ایرلند باید به مسائل مالی مربوط به این موضوع توجه کافی داشته و تمامی مخارج لازم را پیش از خرید ملک محاسبه نماید. با توجه به بحران اقتصادی به وجود آمده در اتحادیه اروپا و به خصوص در ایرلند دریافت وام بانکی جهت خرید مسکن با پیچیده گی ها و محدودیت های زیادی مواجه است لذا می بایست پیش بینی نمود که ممکن است نتوان به وام های بانکی دست رسی داشت. به طور کلی هزینه هایی که در فرآیند خرید ملک در ایرلند وجود دارد عبارت است از:

 • هزینه های قانونی برای دست مزد وکیلی که از جانب متقاضی ملک را خریداری می نماید حدود ۵/۱ درصد از قیمت ملک می باشد و ۲۱ در صد قیمت ملک، مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود.
 • هزینه ی قانونی ثبت ملک خریداری شده در بورس املاک و زمین های ایرلند حدود ۶۲۶ یورو خواهد بود که البته این مورد نیز به قیمت ملک بستگی دارد و در کل این مبلغ هیچ گاه از ۲۰۰ یورو کم تر نخواهد بود.
 • هزینه های قانونی مشاور املاک نیز جزء هزینه های خرید ملک می بایست لحاظ گردد، این هزینه ها حدود ۳ در صد از ارزش واقعی ملک را شامل می گردد .
 • هزینه های ابطال تمبر قانونی حدود ۹ درصد از ارزش واقعی ملک می باشد.

باید توجه داشت که چنانچه شخصی برای بار اول نسبت به خرید ملک در ایرلند اقدام نموده است و قیمت ملک به نسبت پایین باشد از هزینه های قانونی مربوط به ابطال تمبر معاف خواهد بود، البته این امر شامل خرید ملک هایی با قیمت بالا نمی گردد.

فرآیند خرید ملک در ایرلند و دریافت سند رسمی
کشور ایرلند مانند برخی از کشور های اروپایی مثل اسپانیا فرآیند و بوروکراسی اداری پیچیده و خسته کننده ای دارد. بنابراین می بایست قواعد کاغذ بازی های اداری ایرلند را کاملا شناخت. از آن جا که این مسائل برای اشخاصِ خارجی جدید و نا آشنا می باشد بهتر است این موارد طولانی را به وکلایی که در این خصوص فعالیت نموده و تخصص دارند سپرد. وکلای ایرلندی خرید ملک در خصوص جزئیات خرید ملک، خرید و فروش ملک، سند رسمی ملک، تکمیل فرآیند خرید ملک، ابطال تمبر های قانونی و … تخصص داشته و متقاضی خرید ملک را راهنمایی می نمایند. پس از خرید ملک و انجام پروسه ی طولانی پرداخت هزینه ها فرآیند ثبت ملک به نام متقاضی حدود ۶ ماه به طول می انجامد.
اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ایرلند
در ابتدا باید به این نکته ی اساسی توجه داشت که صرف خرید ملک در ایرلند منجر به کسب اقامت نمی گردد و تنها زمانی می توان خرید ملک را به عنوان راهی برای اخذ اقامت در نظر گرفت که ملک شرایط خاصی داشته باشد و تحت برنامه های سرمایه گذاری در ایرلند قرار گرفته باشد. ملک مورد نظر برای سرمایه گذاری می بایست قیمتی حدوداً ۱۰۰۰۰۰۰ یورو داشته باشد و خرید این ملک باید تماماً با سرمایه ی متقاضی و بدون هیچ گونه وام بانکی صورت گرفته باشد. همچنین خرید ملک باید در زمره ی برنامه های کمک به رفاه اقتصادی و اجتماعی کشور ایرلند قرار داشته باشد.

قیمت یا هزینه اجاره خانه در ایرلند

 • آپارتمان ( 1 خوابه) در مرکز شهر : 1،014.91 یورو
 • آپارتمان ( 1 خوابه) خارج از مرکز : 851.57 یورو
 • آپارتمان ( 3 خوابه) در مرکز شهر : 1،763.65 یورو
 • آپارتمان ( 3 خوابه) خارج از مرکز : 1،354.20 یورو

هزینه ی خرید آپارتمان

 • قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر : 4،822.47 یورو
 • قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز : 3،269.37 یورو

 

 • “راهنمای اقامت ، تحصیل ، سفر و زندگی در دیگر کشورها”
=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • یک نظر ارسال کنید
  ضبط پیام صوتی

  زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است