اقامت رومانی

اقامت رومانی
در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا با اقامت رومانی بیشتر آشنا بشیم
اصولا هیچ کشوری در ابتدا اقامت دائم اعطا نمی کند و معمولا ابتدا اقامت موقت یکساله داده میشود و سال به سال تمدید میگردد و معمولا بعد از پنج سال اقامت دائم داده میشود و در برخی کشورها سه سال بعد و برخی دیگر پنج سال بعد پاسپورت یا تابعیت را میپذیرند. اقامت موقت ،تمدید اقامت موقت و درخواست اقامت دائم دارای شرایط متفاوتی است، اقامت موقت یکساله  رومانی  برنامه اقامتی  رومانی  است که به شما بر اساس یکی از روشهای قانونی کشور رومانی  اعطا شده است، تمدید اقامت سال به سال تا پنج سال بستگی به روشی دارد که شما بر مبنای آن اقامت سال اول کشور رومانی را گرفته اید. اما اخذ اقامت دائم رومانی بستگی به روش انتخابی شما دراخذ اقامت موقت رومانی   ندارد بلکه فقط بستگی به طول زمان اقامت موقت شما در  رومانی  دارد،یعنی صرف نظر از اینکه شما از چه روشی اقامت موقت یکساله رومانی   را کسب کردهاید شما باید مدت زمان چند ساله ای را طی کنید تا در خواست اقامت دائم شما را بپذیرند.
بعبارت بهتر وقتی شما از کشور  رومانی مجوز اقامت موقت اخذ کرده اید تصمیم دارید نهایتا این اقامت موقت شما در رومانی به اقامت دائم  رومانی    بینجامد لذا این پروسه دارای شرایطی است که باید طی شود،یکی از شرایط آن حفظ شرایطی است که بر مبنای آن اقامت موقت یکساله بشما اعطا شده است لذا اگر شما از روش خرید ملک موفق به اخذ اقامت  رومانی  شده اید در این صورت هنگام در خواست تمدید اقامت موقت ،شما کماکان باید مالک ملک مذکور باشید، اگر شما به روش تمکن مالی ،اقامت یکساله رومانی را اخذ کرده اید در هنگام در خواست تمدید اقامت موقت رومانی  باید مدارک مربوط به استمرار شرایط تمکن مالی (اثبات در آمد مکفی در ایران)را به اداره مهاجرت و اقامت  رومانی  ارائه کنید و چنانچه از روش ثبت شرکت در رومانی اقامت موقت    رومانی  را گرفته اید شما باید مدارک عملکرد شرکت (گردش مالی سالیانه ،ترازنامه سود و زیان و فیش پرداخت مالیات و….) را به اداره مربوطه ارائه کنید.

شرایط و قوانین دریافت مجوز کار در رومانی
•    اداره بازرسی مهاجرت کارهای مربوط به دریافت مجوز کار را در بازه زمانی ۳۰ روزه انجام می دهد. در حین این مدت مدارک اضافی نیز ممکن است مورد نیاز باشد. همچنین این فرایند امکان دارد تا ۱۵ روز بیشتر زمان ببرد.
•    ویزای کار رومانی ،  به جز برای کار های فصلی و کم درآمد ، برای بازه زمانی یک ساله صادر می شود.
•    کارفرما می بایست قرارداد فردی با کارگر را همراه با درخواست مجوز کار در مدت زمان قانونی تعیین شده ، به اداره بازرسی ارائه دهد.
•    هزینه ویزای کاری رومانی نیز ۱۲۰ یورو می باشد.
ویزای طولانی مدت از طریق کار در رومانی
برای گرفتن ویزای طولانی مدت با هدف اشتغال در رومانی ، ارائه مدارک زیر الزامی می باشد :
•    کپی مجوز کار که توسط اداره بازرسی مهاجرت رومانی صادر شده باشد و یا ارائه مدارکی که نشان دهد شخص خارجی می تواند بدون داشتن مجوز کار ، در رومانی مشغول به کار باشد.
•    اثبات وضعیت معیشت در سطح حد اقل حقوق تضمین شده پرداختی که در ویزا نوشته می شود.
•    ارائه گواهی عدم سو پیشینه کیفری که توسط مقامات دولتی کشور شخص پناهنده تایید شده باشد.
•    بیمه درمانی تا انتهای زمان اعتبار ویزا
حقوق و دستمزد
حقوق و دستمزد در کشور رومانی با توجه به افزایش میانگین حقوق و دستمزد ناخالص ملی ممکن است افزایش بیابد. برای افرادی که دارای مهارت های فوق العاده هستند ، ممکن است میزان حقوق آن ها ۴ برابر متوسط سطح حقوق و دستمزد ملی باشد.

  • “راهنمای اقامت ، تحصیل ، سفر و زندگی در دیگر کشورها
=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است