اقامت سوئیس

اقامت سوئیس
در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا با اقامت سوئیس بیشتر آشنا بشیم
اگر فردی به مدت 12 سال در کشور سوئیس اسکان داشته باشد می تواند بدون لغو تابعیت قبلی خود، تابعیت این کشور را نیز اخذ کند.
اگر فردی به مدت 10 سال در کشور سوئیس اسکان داشته باشد می تواند به راحتی جهت اخذ اقامت دائم این کشور یا اخد مجوز اقامت نوع C  اقدام کند.
نکته: اتباع کشور آمریکا و کانادا می توانند بعد از گذشت 5 سال جهت اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند. البته طی این مدت فرد متقاضی اقامت دائم می تواند گاهی برای مدتی کوتاه کشور سوئیس را ترک کند و این موضوع هیچ صدمه ای به اخذ اقامت دائم وی وارد نخواهد کرد.
از سال 2014 یک سری شرایط جدید مهاجرت و شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس جهت اخذ تابعیت کشور سوئیس طراحی شد اما در سال 2018 این شرایط قابل اجرا می باشند. البته باید خاطر نشان کرد که این تغییرات صرفا جهت رفاه حال متقاضیان طراحی شده است.
بر خلاف بسیاری از کشورها، نوزادی که در سوئیس متولد می شود به طور خودکار تابعیت سوئیس به او اعطا نخواهد شد. او در صورت شرایط ذکر شده در ذیل سوئیسی خواهد بود:

  • فرزندان از پدر و مادری باشند که یکی از آنها سوئیسی باشد.• فرزند متولد شده از پدر سوئیسی مجردی باشد، پدری که تا قبل از سن 22 سالگی آگاهی نداشته باشد.
  • یک کودک خارجی زیر 22 سال که از تابعیت پدر و مادر برخوردار نباشد و در این کشور به مدت پنج سال زندگی کرده باشد. (یک سال فورا قبل از درخواست).
  • یک کودک از پدر و مادری که تابعیت و اقامت سوئیس خود را از دست داده اند اما می تواند روابط نزدیک خود به سوئیس را نشان می دهد.

اگر شما به مدت سه سال است که در سوئیس ازدواج کرده اید و در مجموع 5 سال در این کشور اقامت دارید قادر به اخذ تابعیت خود به سرعت خواهید بود. در مورد والدین باید بدانید که پدر و مادر شما بایستی یک سال در این کشور زندگی کرده باشند. اگر شما براساس روابط خانوادگی تقاضا داده اید آن فرد بایستی مورد شهروندی او در سوئیس به ثبت رسیده باشد. در برخی از موارد شما قادر به دادن درخواست تابعیت در صورت زندگی در خارج از کشور خواهید بود. این درحالیست که شما بایستی روابط نزدیک خود با فرد سوئیسی و اینکه او به مدت 6 سال در این کشور ازدواج کرده است را به اثبات برسانید.

  • “راهنمای اقامت ، تحصیل ، سفر و زندگی در دیگر کشورها
=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

یک نظر ارسال کنید
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است