اقامت کشور سنگاپور

اقامت کشور سنگاپور
قانون تابعیت و اقامت در سنگاپور از قانون اساسی این کشور سرچشمه گرفته است و اساس آن مبتنی بر اصل خون می‌باشد. برای به دست آوردن تابعیت و اقامت در سنگاپور چهار راه وجود دارد که عبارتند از: به وسیله تولد ، به وسیله نژاد ، به وسیله تقاضا و ثبت نام و همچنین از طریق اعطای تابعیت.در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا با اقامت کشور سنگاپور آشنا بشیم .
تاریخچه تابعیت و اقامت در سنگاپور به سال 1957 زمانی‌که به عنوان دولت خودگردان و مستقل محسوب می‌گردید، بر می‌گردد. آیین‌نامه تابعیت در سنگاپور (که به عنوان اولین قانون تابعیت محسوب می‌گردد) کلیه کسانی را که در خاک سنگاپور اقامت داشتند اعم از اینکه در آنجا متولد شده یا اتباع انگلستان که برای مدت دو سال در خاک سنگاپور و دیگر اشخاصی که برای مدت زمان ده سال در سنگاپور اقامت داشتند را به عنوان تبعه سنگاپور محسوب می‌نمود.
در 16 سپتامبر 1963 کلیه اتباع سنگاپور تبعه فدراسیون مالزی محسوب شدند و با آن‌ها بر اساس قانون تابعیت مالزی رفتار می‌گردید.
تا اینکه در نهم آگوست 1965، سنگاپور از مالزی جدا و به عنوان یک کشور مستقل محسوب گردید و مجدداً آیین‌نامه تابعیت سال 1957 به مورد اجرا گذاشته شده تا اینکه در سال 2004 قانون اساسی سنگاپور اصلاح گردید و اکنون به عنوان قانون صلاحیتدار برای مقررات تابعیت محسوب می‌گردد.

تحصیل و اخذ تابعیت

  • تحصیل تابعیت از طریق تولد در خاک سنگاپور

شخصی که یکی از والدین وی سنگاپوری بوده و در خاک سنگاپور متولد شود به عنوان تبعه سنگاپور محسوب می‌گردد، ولی طفلی که پدر وی دیپلمات خارجی است ولو اینکه مادر وی سنگاپوری باشد و در خاک سنگاپور نیز متولد گردد آن طفل نمی‌تواند تابعیت و اقامت در سنگاپور را تحصیل نماید ولی چنانچه پدر طفل سنگاپوری بوده و مادر وی دیپلمات خارجی باشد و وی در خاک سنگاپور متولد گردد آن طفل می‌تواند از طریق تولد در خاک سنگاپور تابعیت این کشور را تحصیل نماید.

  • تحصیل تابعیت از طریق اصل خون

شخصی که بعد از 15 می 2004 در خارج از سنگاپور متولد گردیده و یکی از والدین وی تبعه سنگاپور باشد این شخص سنگاپوری محسوب می‌گردد. چنانچه والدین طفل تابعیت خود را از طریق اصل خون کسب کرده باشند آن‌ها می‌بایستی حداقل چهار سال قبل از تولد طفل در سنگاپور اقامت داشته باشند تا فرزند آن‌ها بتواند تابعیت و اقامت در سنگاپور را کسب نماید.
شخصی که پدر وی تبعه سنگاپور می‌باشد چنانچه قبل از 15 می 2004 خارج از خاک سنگاپور متولد گردد وی سنگاپوری محسوب خواهد شد (یعنی از طریق اصل خون تابعیت و اقامت در سنگاپور به وی منتقل می‌گردد).

  • تحصیل تابعیت از طریق تقاضای تابعیت

کسانی می‌توانند برای تحصیل تابعیت و اقامت در سنگاپور تقاضا نمایند که دارای اقامت دائم بوده و حداقل دو سال نیز در آنجا اقامت داشته باشند و علاوه بر این با اتباع سنگاپور ازدواج نموده و یا مشغول به کار باشند.

  • تحصیل تابعیت از طریق تقاضا

در قانون تابعیت و اقامت در سنگاپور اعطای تابعیت به بیگانگان پیش‌بینی نشده است و فقط به خارجیان مقیم سنگاپور اجازه اقامت داده می‌شود.
 تابعیت مضاعف
در قانون تابعیت و اقامت در سنگاپور، تابعیت مضاعف به رسمیت شناخته نشده است. هرگاه اتباع سنگاپور برای تابعیت کشور خارجی دیگری اقدام کرده باشد بعد از رسیدن به سن 18 سالگی تابعیت و اقامت در سنگاپوری از وی سلب می‌گردد و اتباع خارجی که تابعیت و اقامت در سنگاپور را کسب می‌نمایند می‌بایستی حتماً تابعیت قبلی خود را از دست داده باشند. اطفالی که دارای تابعیت مضاعف یا چندگانه می‌باشند می‌بایستی قبل از رسیدن به سن 18 سالگی تابعیت کشورهای خارجی خود را از دست داده تا بتوانند در سن 22 سالگی تابعیت و اقامت در سنگاپور را کسب نمایند.
مردانی که دارای تابعیت مضاعف بوده اجازه ترک تابعیت و اقامت در سنگاپور بعد از سن 11 سالگی و قبل از رسیدن به سن 21 سالگی را ندارند و اجباراً می‌بایستی خدمت نظام وظیفه را در سن 18 سالگی انجام داده باشند تا بتوانند تابعیت و اقامت در سنگاپور را از دست دهند.
علت این‌که دولت سنگاپور برای تابعیت مضاعف با شدت عمل برخورد می‌نماید اینست که سنگاپور هنوز کشوری تازه تأسیس و آسیب‌پذیر است و به همین علت، اجازه داشتن تابعیت مضاعف را به اتباع خود نمی‌دهد زیرا ممکن است شخص در زمان غیر عادی مانند جنگ، وی تعلقات بیشتری نسبت به آن کشور (غیر از سنگاپور) داشته و به آن کشور مهاجرت نماید. یکی دیگر از دلایل عدم اجازه تابعیت مضاعف اینست که در سنگاپور انجام خدمت نظام وظیفه برای مردان اجباری است و شخصی که دارای تابعیت مضاعف بوده ممکن است از انجام این خدمت طفره برود.

نام رسمی: جمهوری سنگاپور
پایتخت: سنگاپور
تاریخ استقلال: ۱۹۶۵
نوع حکومت : جمهوری چند حزبی با یک مجلس قانونگذاری، از سال ۱۹۵۹
مساحت ۶۴۶ کیلومتر مربع
نژاد/ملیت: چینی- مالایایی- هندی
دین: بودایی – تائوئیست- مسلمان – مسیحی – هندو – بدون دین
زبان: چینی- مالایایی – تامیل – انگلیسی
بنادر مهم: سنگاپور- تنگه سنگاپور
واحد پول: دلار سنگاپور
“راهنمای اقامت ، تحصیل ، سفر و زندگی در دیگر کشورها”

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است