اماکن تاریخی کشور ترکمنستان

اماکن تاریخی کشور ترکمنستان
عشور ترکمنستان رمز و راز خود را دارد و با سفر به این کشور می توانید اماکن تاریخی هزاران سال قبل را ببینید و بهتر به آن زمان بی اندیشید و بینش خود را گسترش دهید. در مطلب به اماکن تاریخی کشور زیبای ترکمنستان می پردازیم.در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا با اماکن تاریخی کشور ترکمنستان آشنا بشیم .

داش اُغوز- استان داشوغوز
??????????

 

داش اُغوز در شمال کشور ترکمنستان و در استان داشوغوز واقع شده است. اینجا مرکز و پایگاه استقرار گردشگران برای بازدید از کُهنه‌گُرگانج یا کُهنه‌اورنگ می باشد. اسم این شهر زمانی بر سر زبان ها افتاد که یک شهاب سنگ 7 کیلوگرمی از آسمان در شهر داش اغوز افتاد.

ماری- استان ماری

ماری سومین شهر بزرگ ترکمنستان است. این شهر میان واحه ای بزرگ در قلب صحرای کاراکوم قرار گرفته است. موزه تاریخی که جایگاه مجموعه ای غنی از آثار باستانی، فرش های ترکمنی و لباس های محلی است، اصلی ترین جاذبه این شهر است.

کُهنه‌گُرگانج، استان خوارزم
 

کُهنه‌گُرگانج شهری در شمال شرقی کشور ترکمستان است. شهر باستانی اِرگِنْچ؛ که پیش تر به عنوان پایتخت خوارزم محسوب می شد اینجاست. این شهر توسط چنگیز خان مغول و در پی خونین ترین قتل عامی که تاریخ بشر به خود دیده، ویران گردید.

اینجا مرکز و پایگاه استقرار گردشگران برای بازدید از کُهنه‌گُرگانج یا کُهنه‌اورنگ می باشد. اسم این شهر زمانی بر سر زبان ها افتاد که یک شهاب سنگ 7 کیلوگرمی از آسمان در شهر داش اغوز افتاد. کُهنه‌گُرگانج که در گذشته آن را به فارسی گرگانج به عربی جرجانیه و به ترکی اورگنج می‌نامیدند.

مَروْ- استان ماری

 

مرو یکی دیگر از شهرهای واحه ای ( واحه به منطقهٔ سرسبز و حاصل خیز در میان صحرا گفته می شود) شناخته شده در آسیای مرکزی و در امتداد جاده ابریشم بوده است. بر اساس گفته ها، مرو بزرگترین شهر دنیا حدود قرن دوازده میلادی بوده. اعتقاد بر این است که مذهب هندو اینجا و در جوار کوه مِرو، بنا نهاده شده جایی که بنا به اعلام، آیین هندو مرکز عالم بوده است.

نِسا- نزدیک روستای باگیر (باقر)

 

نسا یکی از مهمترین شهرهای امپراطوری اشکانی بوده که در جنوب غربی عشق آباد واقع شده است. این شهر، طی زلزله ای که حدود دههٔ اول پیش از میلاد رخ داد، به کلی ویران گردید. خرابه های قلعه های نسا در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

در کاوش‌های باستانی ارگ نسا، دخمه‌ها و پرستشگاه‌های مربوط به آیین مهرپرستی که پیش از همه‌گیر شدن کیش زرتشت در ایران رواج داشته به دست آمده‌است.

“راهنمای اقامت ،تحصیل ،سفر وزندگی در دیگر کشورها 

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است