از شاهکار‌های معماری قرن 21 که به دست انسان ساخته شده است، و بلندترین سازه جهان شناخته می‌شود می‌توان برج خلیفه را در دان تان شهر دبی، امارات متحده‌ی عربی نام برد.

نمای کلی برج را به شکل Y وارونه طراحی کرده‌اند که باعث شده همه طبقات از نور طبیعی و نمای خارجی در طول روز استفاده کنند. طراحی مارپیچی و مناره‌ای این برج با استفاده از فاکتورهای تاریخی، فرهنگی و طبق معماری اسلامی صورت گرفته است. برج خلیفه دبی با ارتفاع 829 متر و 163 طبقه که قسمت مسکونی، اداری و تجاری به ارتفاع 584 متر و آنتن 245 متری، بلندترین برج جهان محسوب می‌شود.

بلندترین مسجد جهان در طبقه 158 و بلندترین تراس این برج در طبقه 148 با ارتفاع 452 متر قرار دارند که در تراس تلسکوپی سینوسی برای دیدن اجزای شهر مجهز کرده‌اند. همچنین بلندترین باشگاه شبانه در طبقه 144 و بلندترین رستوران این برج به نام اتمسفر در طبقه 122 جای دارند.

تعداد 58 آسانسور در برج خلیفه دبی تعبیه کردند که آسانسورهای این سازه بیشترین مسافت را طی کرده و سرعتی برابر 60 کیلومتر در ساعت دارند. همچنین بلندترین آسانسور باربر جهان هم در این برج قرار دارد

جالب است بدانید استخر این مجموعه در طبقه 76 قرار دارد که به بلندترین استخر جهان شهرت دارد. آتش بازی سال نو در کنار این برج را باید دید زیرا به عنوان بزرگترین آتش بازی در سال از آن یاد می‌شود.

دکوراسیون فضای داخلی برج خلیفه

در برج خلیفه همه چیز باید در اوج زیبایی خود طراحی می شد تا ابهت ساختمان در نگاه اول به بازدیدکنندگان نشان داده شود. به همین دلیل کف طبقه ها را با سنگ های صیقلی پوشاندند و برای زیباتر کردن فضاهای خالی از فرش های دستباف استفاده کردند. همین توجه به ریزه کاری ها بود که برج خلیفه را به یکی از لوکس ترین و مشهورترین اقامتگاه های دنیا تبدیل کرد.

از دیگر نکاتی که در برج خلیفه به وضوح خودنمایی می کند، وجود آثار هنری بی نظیری است که در جای جای این آسمان خراش به چشم می خورند. حدود 1000 اثر هنری از هنرمندان برجسته دنیا و به خصوص خاورمیانه در این برج در معرض دید عموم قرار گرفته اند. بسیاری از این آثار به طور خاص توسط گروه طراحان برج، به هنرمندان سفارش داده شد تا بی همتا و خاص باشند. دست اندرکاران برج خلیفه اعتقاد دارند که وجود این آثار هنری باعث ایجاد پیوند فرهنگ های گوناگون با یکدیگر می شود و نشان می دهد که آسمان خراش برج خلیفه نماد یک همکاری بین المللی است.

پیشنهاد میکنیم در سفر به دبی از برج العرب و برج ماه دبی نیز دیدن کنید.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است