برج منارا کی ال کوالالامپور مالزی

را اسم برج بلند در شهر کوالالامپور پایتخت کشور مالزی است که نظر هر فردی را هنگام ورود به این شهر به خود جلب میکند. این برج در سال 1991 میلادی با تعریض خیابان‌های آن محدوده شروع شد به ساخت. طراحی این پروژه اقتضا می‌کند که ساخت فونداسیون برج به شکل مداوم و بدون وقفه انجام شود. در نتیجه 5000 متر مکعب بتن‌ریزی در زمان 31 ساعت انجام شد و بیشترین رکورد را در آن زمان به ثبت کرد. اواخر سال 1993 میلادی کار احداث فونداسیون و زیر‌زمین این برج تمام شد . ساخت دیگر بخش ها تا سال 1995 تقریباً 4 سال به طول کشید که در آخر برج منارا کی ال کوالالامپور در یکم آوریل سال 1996 میلادی به دست نخست وزیر آن زمان دکتر ماهاتیر محمد افتتاح شد.

 

برج کی ال 1 - برج منارا کی ال کوالالامپور مالزی

 

 

درباره برج منارا کی ال کوالالامپور

برج منارا کی ال کوالالامپور دارای ارتفاع  421 متری است که در رده ی  پنجمین برج بلند جهان بعد از برج میلاد کشورمان ایران می باشد.  این برج روی تپه‌های آناناس bukit nanas  احداث شده است که یکی از پر بازدیدترین جاذبه ی توریستی در کوالالامپور است ، هدف اصلی احداث این برج توسعه ارتباطی و مخابراتی می باشد  ولی مراجع و علمای مسلمان برای مشاهده شروع ماه رمضان، روز عید فطر، و ماه‌های شوال و ذی‌‌الحجه از برج منارا استفاده می کنند.

برج کی ال 3 - برج منارا کی ال کوالالامپور مالزی

برج منارا کی‌ال ،  در طول سال میزبان صدها هزار توریستهای مختلف و مسافران تور مالزی است که تماشای منظره ی پانورامای کوالالامپور را در برنامه خود قرار داده اند. رستوران گردان این برج در یکی از بالاترین بخش های برج قرار گرفته است  که غذاهای مالزیایی و  جهانی را برای مهمانان و مراجعه کنندگان ارائه میدهد.  برای غذا خوردن در این رستوران باید از پیش میز رزرو کنید. رستوران گردان برج کی ال ، در ارتفاع 282 متری از سطح  زمین می باشد و  250 نفر گنجایش دارد. بازدید از بخش دیده‌بانی از امکانات ویژه این برج است . بازدیدکنندگان و مسافران تور مالزی می‌توانند با تهیه کردن بلیط با آسانسور سریع‌السیری که موجود است به بخش دیده‌بانی بروند و با استفاده از دوربین‌های مخصوص تلسکوپ ‌مانندی، نقاط مختلف شهر کوالالامپور را مشاهده کنند.

برج کی ال 4 - برج منارا کی ال کوالالامپور مالزی

رستوران گردان اتمسفر360 برج منارا کی ال کوالالامپور

برج منارا کوالالامپور به عنوان یکی از بلندترین سازه های جهان، دارای رستوران گردان اتمسفر360 می باشد. که می توانید از غذا خوردن یا نوشیدن یک چای عالی در کنار منظره ای بی نظیر از سطح شهر لذت ببرید. برج منارا کوالالامپور با داشتن امکاناتی نظیر تئاتر، آمفی تئاتر، استخرهای آبشاری زیبا، رستوران فست فود و مغازه های پر از سوغاتی، قطعا یکی از جاذبه های دیدنی کوالالامپور می باشد.

 

 

برج کی ال 5 - برج منارا کی ال کوالالامپور مالزی

 

ساعات بازگشایی: هر روز 09:00 – 22:00

آدرس: مرکز شهر کوالالامپور، انتهای خیابان جالان پ. رملی[Jalan P.Ramlee]، خیابان جالان پونکاک [Jalan Puncak].

تلفن : +603 2020 5444دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  8   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  86,856 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید