تحصیل در لبنان

تحصیل در لبنان
مبحث آموزش عالی در کشور لبنان توسط وزارت فرهنگ و آموزش عالی مدیریت خواهد شد. این درحالیست که حدود 41 دانشگاه از این کشور جهت تحصیل در لبنان خصوصی می باشد. اگرچه زبان رسمی این کشور عربی می باشد اما زبان تحصیل در لبنان در بسیاری از دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی و فرانسوی خواهد بود.در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا با تحصیل در لبنان بیشتر آشنا بشیم
حدود ۸۰ درصد دانشجویان مشغول به تحصیل در لبنان بعداز اتمام تحصیلات به ایران باز می گردند اما عده‌ای هم برای رفتن به کانادا و اروپا برنامه ریزی می کنند. این افراد به دلیل اینکه گرفتن روادید از آمریکا و کانادا زمان بر است، در مقطع فوق لیسانس در لبنان تحصیل می کنند و هم زمان برای گرفتن روادید تحصیلی از این کشورها اقدام می کنند. به همین منظور این افراد ترجیح می دهند که در دانشگاه های امریکایی و فرانسوی در لبنان تحصیل کنند تا بعد راحت تر بتوانند از دانشگاه های خارجی پذیرش بگیرند. تعداد انگشت شماری از دانشجویان ایرانی در لبنان بورسیه هستند و بقیه با هزینه شخصی تحصیل می کنند.
حدود 10 تا از دانشگاه های کشور لبنان خصوصیات دانشگاه های جهانی QS را به خود اختصاص داده اند. دانشگاه هایی که در منطقه عرب از شهرت والایی برخوردارند. سه تا از دانشگاه های لبنان به عنوان رهبر دیگر دانشگاه ها شناخته می شود. این دانشگاه ها عبارتند از:

دانشگاه آمریکایی بیروت ( AUB )

این دانشگاه رتبه 2 را در منطقه عرب و 268 جهانی را به خود اختصاص داده است. دانشگاه آمریکایی بیروت (AUB ) دانشگاهی خصوصی می باشد که حدود 8400 دانشجو را در خود جای داده است. دانشگاهی که حدود 1700 نفر از آنان دانشجویان بین المللی و از 77 کشور متنوع می باشند. باید بدانید که بسیاری از برنامه های آموزشی در این دانشگاه به زبان انگلیسی خواهد بود. دانشگاه آمریکایی بیروت در سال 1866 تاسیس گشت، دانشگاهی که بیشتر بر مبحث آموزش های فلسفی، تمامی استانداردها، هنر ادبیات و انواع مدل های آموزشی استوار بود. AUB جایگاه اصلی اعضای بین المللی خواهد بود، دانشگاهی که همکاری های بسیاری با موسسات خارج از کشور نظیر : دانشگاه کلمبیای آمریکا و مدرسه پزشکی Johns Hopkins خواهد داشت. از نظر پزشکی این دانشگاه در رتبه 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. اما دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی لبنان مورد تایید وزارت علوم ایران نیست.

دانشگاه saint – joseph بیروت ( USJ )

دانشگاه USJ دانشگاهی انگلیسی زبان می باشد که رتبه 17 را در منطقه عرب و 650-601 جهانی را کسب کرده است. این دانشگاه در سال 1875 و توسط یسوعیون تاسیس گشت، دانشگاهی که به عنوان قدیمی ترین دانشگاه کشور لبنان شناخته می شود. این دانشگاه به دلیل مطرح کردن علوم بیمارستانی به زبان فرانسوی از اهمیت والایی برخوردار است. USJ تنها دانشگاه در شرق خاورمیانه می باشد که با دانشگاه های اروپایی همکاری های نزدیکی دارد. این دانشگاه از جهت مطرح کردن گرایش حقوق در کشور لبنان از شهرت والایی برخوردار است. به علاوه این دانشگاه حدود 12000 دانشجو و 2000 معلم را در خود جای داده است. از جهت قرار گرفتن دانشجویان در هیئت علمی این دانشکده رتبه دوم را پس از دانشگاه Antonie به خود اختصاص داده است. به متقاضیان تحصیل در لبنان این دانشگاه توصیه می گردد.

دانشگاه آمریکایی لبنان ( LAU )

باید بدانید که این دانشگاه رتبه 700-651 جهانی و 15 منطقه عرب را به خود اختصاص داده است. دانشگاه آمریکایی لبنان به سال 1835 تاسیس گشت، دانشگاهی که حدود 8300 دانشجو را در خود جای داده است که 19 درصد جمعیت آن متعلق به خارج از کشور می باشند. باید بدانید که این دانشگاه در منطقه بیروت و بیبلوس واقع شده است. ناگفته نماند که دانشگاه آمریکایی لبنان دانشگاهی خصوصی می باشد که برنامه های درسی آن به زبان انگلیسی می باشد. این دانشگاه به عضویت انجمن کالج ها و دانشگاه های بین المللی در آمده است، دانشگاهی که امکان تبادل اطلاعات را در میان دیگر موسسات به دانشجویان می دهد.

مبلغ شهریه و هزینه های زندگی در لبنان

مبلغ شهریه از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود. برای مثال مبلغ شهریه در دانشگاه آمریکایی بیروت ( AUB ) حدود 670 دلار آمریکا برای دانشجویان مقطع کارشناسی گرایش علوم انسانی و حدود 970 دلار آمریکا برای دانشجویان گرایش مهندسی و معماری و برای هر ترم خواهد بود. این امر بدین معناست که اخذ مدارک ذکر شده به برای یکسال مابین 11640-8040 دلار آمریکا خواهد بود.
هزینه زندگی در کشور لبنان نسبتا پایین می باشد و دیگر هزینه های اضافی مربوط به شب زنده داری ها، تفرج و سرگرمی و … خواهد بود. تخمین زده شده است که هزینه های تفریح و سرگرمی برای یکسال حدود 12000 دلار آمریکا خواهد بود. ناگفته نماند که برای زندگی در شهر بیروت شما ملزم به دراختیار داشتن بودجه ای بیشتر خواهید بود.

  • “راهنمای اقامت ، تحصیل ، سفر و زندگی در دیگر کشورها
=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است