تحصیل در کشور پرتغال

تحصیل در کشور پرتغال
لیسانس کشور پرتغال، چهار سال است. زبان تدریس در دانشگاه های غیر پزشکی  پرتغال به زبان اسپانیایی پرتغالی، اسپانیایی انگلیسی می باشد . و تحصیل به زبان اسپانیایی در پرتغال ارزان تر از تحصیل به زبان انگلیسی می باشد.در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا با تحصیل در کشور پرتغال بیشتر آشنا بشیم .
مدارک لازم جهت ادامه تحصیل در مقطع لیسانس: ترجمه ریز نمرات و دیپلم و پیش دانشگاهی ، ترجمه شناسنامه، ترجمه صفحه اول پاسپورت برای بعضی از دانشگاه های پرتغال به زبان اسپانیایی.
فوق لیسانس کشور پرتغال دو تا چهار سال است. زبان تحصیل اسپانیایی انگلیسی است . ارائه مدرک زبان انگلیسی  آیلتس  ۴٫۵یا اسپانیایی در پذیرش الزامی است.
مدارک لازم جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس: ترجمه ریز نمرات دیپلم ،پیش دانشگاهی و لیسانس. ترجمه رسمی مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی و دانشنامه لیسانس . ترجمه نامه عدم منع تحصیل ، رزومه ، مقالات ، ترجمه  توصیه نامه  ها، ترجمه انگیزه نامه. نامه تمکن مالی، مدرک زبان.
دکترا کشور پرتغال دو تا چهار سال است. و به سه صورت ارائه می شود، پژوهشی (که مورد تایید وزارت علوم ایران نیست . ) بای کورس، و سومی تحقیقاتی کورس است . زبان دکتری انگلیسی است.

تحصیل در مقطع لیسانس کشور پرتغال

مدت زمان این دوره 3 تا 4 سال می باشد.متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور پرتغال می بایست با در دست داشتن گواهی مبنی بر اتمام 9 سال تحصیل دوره های دبستان و دبیرستان (یعنی مدرک پیش دانشگاهی در ایران)می توانند جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور پرتغال اقدام نمایند.داوطلبانی که آخرین مدرک تحصیلیشان مدرک دیپلم ایران می باشد می توانند با گذراندن دوره پیش دانشگاهی خود در کشور پرتغال وارد دانشگاه شوند.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور پرتغال ،اخذ نمره 6 در آزمون ایلتس و یا نمره های مشابه در ازمون تافل الزامی است.

  • حق کار در پرتغال

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور پرتغال مجوز کار در محدوده ای 10 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند تا حدود زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال جبران کند . حال این سوال مطرح می گردد که آیا هر کس می تواند در حین تحصیل خود، کار دانشجویی پیدا کند یا خیر؟ پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها ، تجربه کاری ، ویژگی های شخصی فرد ، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور پرتغال

ایشان می توانند مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا اخذ نموده و شانس خود را جهت اخد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند.دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور پرتغال دو ساله است .در صورتی که متقاضیان مدرک دال بر زبان انگلیسی را دارا نباشند دوره هایی که معمولا 5 هفته بطول می انجامد و هزینه آنها حدود 1200 یورو می باشد.

  • حق کار در زمان تحصیل پرتغال

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور پرتغال مجوز کار در محدوده ای 20 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 10 تا 12 یورو به ازای هر ساعت می باشد.

تحصیل در مقطع دکترای کشور پرتغال

مقطع دکترا در کشور پرتغال 3 تا 5 سال می باشد که مستلزم دفاع از رساله می باشد.

متقاضیان ورود به مقطع دکترا در دانشگاه های پرتغال را می توان در سه دسته طبقه بندی کرد:

1.افرادی با سوابق تحصیلی عالی

2.افرادی که سوابق تحصیلی معمولی دارند ولی فاصله زمانی میان آخرین مقطع و اقدام جهت اخذ ویزا برای ایشان کمتر از دو سال است

3.افرادی که بیش از دو سال از آخرین مدرک تحصیلی ایشان میگذرد.

بدیهی است گروه اول بواسطه سابقه درخشان تحصیلی (فاکتورهای این سابقه درخشان معدل کل بالای 17، داشتن مقاله معتبر بویژه مقاله ISI، داشتن نمره GRE یا GMAT مناسب ، نمره IELTS یا TOEFL خوب) می توانند جهت اخذ بورسیه از دانشگاه های معتبر پرتغال اقدام نمایند. این گروه از متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی پرتغال حتی الامکان دریافت هزینه های زندگی علاوه بر هزینه های تحصیلی خود را از دانشگاه های پرتغال دارا می باشند.

گروه دوم با توجه به شرایط مالی خود می توانند دانشگاه های خوب با هزینه ای در حدود سالیانه 10 تا 18 هزار دلار اقدام نمایند، البته دانشگاه های دیگری نیز در این کشور با هزینه کمتری وجود دارند. این دسته از دانشجویان در دانشگاه های پرتغال می توانند با انجام فعالیت های دانشجویی ، در راستای پرداخت شهریه های دانشجویی قدم بردارند.

  • حق کار

دانشجویان مقطع دکترا کشور پرتغال مجوز کار در محدوده ای 30 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا 15 دلار به ازای هر ساعت می باشد. پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها ، تجربه کاری ، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است.

لیست دانشگاه های معتبر پرتغال
گروه الف (ممتاز)
1.    Universidade do Porto (University of Porto)
2.    Universidade Nova de Lisboa (New University Lisbon)
3.    Universidade de Coimbra (University of Coimbra)
گروه ب (خوب)
1.    Universidad Catolica Portuguesa, lisboa
2.    Universidade de Lisboa (University of Lisbon)
3.    Universidade de Minho
4.    Universidad Tecnica de Lisboa (Technical University of Lisbon)
گروه ج (متوسط)
1.    Universidade de Beira interior (University of Beira Interior)
2.    Universidade de aveiro (University of Aveiro)
3.    Universidade do Algarve (University of the Algarve)
گروه د (ضعیف)
1.    Instituto Superior de Contabilidade e Administrao – ISCA
2.    Instituto Superior de Engenharia do Porto – ISEP
3.    ESTGF  Escola Superior de Tecnologia e Gest?o de Felgueiras –

  • “راهنمای اقامت ، تحصیل ، سفر و زندگی در دیگر کشورها”

 

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است