جزیره سیپادان کوالالامپور مالزی

زی سرزمینی ساحلی است که جزایر کوچک و بزرگ زیادی را در خود جای داده است. در مالزي بيش از صد جزيره زيبا وجود دارد كه مي توان به اکثر آنها سفر كرد و همه آنها جذابيت هایی خيره كننده مربوط به خود را دارند، هر چند به لحاظه جاذبه های گردشگری میان آنها تفاوت های زيادی وجود دارد. اما یکی از زیباترین این جزایر ، جزیره سیپادان میباشد که  یکی از بهترین و  زيباترين نقاط جهان براي غواصی است.

 

 

جزیره سیپادان 5 - جزیره سیپادان کوالالامپور مالزی

 

 

آشنایی با جزیره سیپادان

سیپادان یکی از زيباترين نقاط جهان براي غواصی است. این مکان تنها جزیره اقیانوسی در مالزی است که از نوع مرجانی بوده و یک پناهگاه مهم برای بسیاری از حیوانات دریايي محسوب می شود، علاوه بر این تنها در چند نقطه از جهان است که مي شود چنین تعدادی از لاک پشت های دریایی را مشاهده كرد.برای سفر به سیپادان راه دشواری را در پیش نخواهید داشت. اما اقامت در این جزیره امکان پذیر نیست و شما تنها می توانید در جزایر اطراف مابول و کاپالای اقامت داشته باشید. این روزها در سیپادان غواصي خيلي سخت امکان پذیر است و ممکن است در طی یک روز نوبت به شما نرسد. چراکه تنها تعداد انگشت شماری از مردم در روز امکان غواصی دارند.

 

 

جزیره سیپادان 4 - جزیره سیپادان کوالالامپور مالزی

 

 

مقررات تنها اجازه 120 غواصی در روز را  می دهد.به خاطر داشته باشید که اقامت در مابول یا کاپالای  نیز خیلی ارزان نیست. مسافران براي اقامت در مابول یا کاپالای باید بودجه‌ی زیادی را كنار بگذارند. البته امکانات خوبی نیاز در مکان های اقامتی تعبیه شده.از انتخاب هاي ديگر، روستای سمپرونا Semporna است. این دهکده به عنوان دروازه روستای سیپادان شناخته می شود و غواصی نیزدر آن شبيه به مابول، کاپالای  و متاکینگ کاملا آزاد  است. رستوران های ماهيگيري در سمپرونا ارائه دهنده مواد غذایی بزرگی هستند، هر چند خود روستا اندکی کسل کننده است.

 

 

جزیره سیپادان 3 - جزیره سیپادان کوالالامپور مالزی

 

 

غواصي در سيپادان مالزی

هنگام غواصي شما با تعداد غير قابل باوری از ماهی ها و موجودات دریایی كه  در زیر آب زندگی می کنند روبه رو خواهید شد. در اين میان گونه هاي مختلف سني از trevallies بزرگ چشم، بسیاری از لاک پشت ها ، بسیاری از گونه های کوسه ها از جمله گونه  کوسه کودن ، گاهی اوقات نهنگ کوسه ها و هزاران گونه دیگر ماهی وجود دارند. شاید بتوان گفت ماهی های دریایی بزرگ شناسنامه جزیره سیپادان هستند.غواصی در جزیره سیپادان روزانه از ساعت 6:00 الی 16:00 امکان پذیر است.  غواصی در شب نیز مجاز نيست.

جزیره سیپادان 2 - جزیره سیپادان کوالالامپور مالزی

بهترین زمانِ بازديد از جزيره سیپادان مالزی

غواصی در جزیره سیپادان در طول سال امكان پذير است اما به عنوان مثال در طول فصول مختلف ميزان آن متفاوت است. در طول ماه های ژانویه تا مارس گاهی اوقات شرایط  آب و هوایی نامناسب شده و ديد غواصان را تا حدی مختل می کند، بین آوریل و ژوئن شما تا 50 متر دید خواهید داشت و قطعا از آن لذت خواهید برد. اما بین ماه مه و اوت لاک پشت ها اغلب در سواحل سیپادان تخم گذاري مي كنند كه طبيعتا مشكلاتي را براي غواصي ايجاد مي كند.

جزیره سیپادان 1 - جزیره سیپادان کوالالامپور مالزی

چگونه به سیپادان مالزی سفر كنيم؟

بهترین راه برای سفر به  سیپادان از كوالالامپور است كه توسط پرواز مستقیم به مقصد Tawau انجام مي شود، از اين شهر با يك رانندگي  یک ساعته با تاکسی یا مینی ون به شهر کوچک سمپورنا خواهید رسید، که در آن جا شما می توانید به سمت  اسکله رفته و با قایق به جزایر اطراف سیپادان سفر کنید. از اسکله با قایق تندرو 1 ساعت تا  جزیره سیپادان فاصله وجود دارد.اگر شما یکی از استراحتگاه های لوکس اطراف سیپادان را رزرو كنيد به لطف ارائه خدمات حمل و نقل از Tawau که معمولا در يك پكيج به شما ارائه مي شود راحت تر به اين جزيره مي رسيد، همچنین پرواز مستقیم از کوتا کینابالو به مقصد Tawau نیز وجود دارد.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  6   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  85,941 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید