جزیره صباح کوالالامپور مالزی

ره صباح کوالالامپور یکی از زیباترین جزیره های کشور مالزی می باشد که به “مالدیو جنوب شرقی آسیا” معروف می باشد. این جزیره خود از صدها جزیره تشکیل شده است. میزبان توریست های مالزی می باشد. این جزیره ی زیبا به خاطر داشتن جنگل های استوایی، آب های شفاف و سواحل زیبا بسیار معروف می باشد. با ما همراه باشید تا با ویژگی های این جزیره بیشتر آشنا شوید.

 

جزیره صباح 4 - جزیره صباح کوالالامپور مالزی

 

 

تاریخچه جزیره صباح کوالالامپور

این جزیره بکر در مالزی شرقی و جزوی از جزیره بورنئو محسوب میشود و سابقا برنئوی شمالی نامیده می شده است و صباح دومین ایالت بزرگ بعداز ساراواک می باشد . از جنوب با ایالت ساراواک ھم مرز است کوتا کینابالو مرکز این ایالت در جزیره بورنئو واقع در شرق شبه جزیره مالزی و در ساحل شمالی غربی بورنئو در کناره دریای چین جنوبی قرار دارد و جالب است شما گردشگران تور مالزی بدانید که این شهر قبلا در بین عموم مردم محلی جسلتون نامیده میشده است .

 

 

جزیره صباح 2 - جزیره صباح کوالالامپور مالزی

 

اما پس از خروج نیروهای انگلیسی از آن و استقلال یافتن کشور مالزی ، به سبب وجود کوه های کینابالو در شرق آن کوتا کینابالو نامگذاری شده است و عموم مردم به طور مخفف کی کی صدا می زنند و این شهر تقریبا نیم میلیون نفری بزرگترین شهر ایالت صباح ( ششمین شهر بزرگ مالزی ) و همینطور اصلی ترین دروازه ورودی به جزیره بورنئو است .

 

 

جزیره صباح 1 - جزیره صباح کوالالامپور مالزی

 

 

جاذبه های جزیره صباح کوالالامپور

از جاذبه های گردشگری این جزیره می توان به سواحل آرامش بخش آن اشاره کرد که با ساخت اقامتگاه های لوکس و مدرنی در اطراف آن، مکان مناسبی برای اقامت در کشور مالزی می باشد. این جزیره یکی از بهترین انتخاب ها برای زوج های جوانی است که می خواهند ماه عسل خود را در سواحل زیبا و به دور از شلوغی شهر بگذرانند.

از تفریحاتی که در جزیره صباح می توانید داشته باشید، گشت با قایق می باشد. به خاطر توریستی بودن این منطقه پلیس های آن به زبان انگلیسی مسلط می باشند و این امر باعث شده تا گردشگران احساس امنیت بیشتری کنند و در صورت داشتن سوال می توانند از آن ها راهنمایی بگیرند. در سطح شهر می توانید انواع غذاهای دریایی را به صورت تازه پیدا کنید. مسافران تور کوالالامپور به این نکته توجه داشته باشید که غذاهای این کشور حلال هستند و گردشگران مسلمان مشکلی برای خوردن غذا ندارند.

جزیره صباح 3 - جزیره صباح کوالالامپور مالزی

پایتخت جزیره صباح ، کوتاکینابالو نام دارد که از نظر آب و هوایی شبیه آب و هوای استوایی مالزی است و از غرب با آبهای دریای چین جنوبی و از سمت شرق  با دریاهای سولو و سلبز احاطه شده است و جمعیتی بالغ بر 3.6 میلیون نفر دارد. در جزیره صباح مالزی رودخانه و کوه وجود دارد که یکی از آنها دومین رودخانه موجود در مالزی است و در قسمت غربی این جزیره نیز رشته کوه هایی وجود دارد.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  8   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  85,951 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید