حمل و نقل عمومی در یونان

حمل و نقل عمومی در یونان
سفر به اطراف یونان به دلیل شبکه حمل و نقل جامع این کشور به راحتی امکان پذیر است. اتوبوس ها برای حرکت به همه جای این کشور آماده هستند و حتی کوچکترین روستا ها را پوشش می دهند.همچنین بسیاری از کشتی ها به منظور حمل و نقل مسافرین در دریای آدریاتیک و دریای اژه تدارک دیده شده اند که سفر به جزایر یونان را ساده می کنند . به غیر از این خطوط برای دسترسی سریع به هر ممنطقه از این کشور می توانید از شبکه هوایی گسترده و داخلی این کشور هم بهره ببرید.در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا با  حمل و نقل عمومی در یونان آشنا بشیم .

اتوبوس
اتوبوس های راه دور و سیستم اتوبوس رانی داخل جزایر توسط شرکت KTEL (Koino Tamio Eis Praxeon Leoforion ) اداره می شوند. تمامی این اتوبوس ها مدرن و پیشرفته و ایمن هستند. اما در مناطق روستایی از اتوبوس ها ی مدل پایین و قدیمی  استفاده می شود .
این سیستم اتوبوس رانی در هر منطقه یک اپراتور دارد که با نام KTLشناخته می شوند. وظیفه این اپراتور ها ارائه خدمات محلی در هر منطقه و روستا های اطراف آن می باشد. کرایه اتوبوس توسط دولت اعلام می شود . این شبکه اتوبوس رانی بسیار عظیم و گسترده است و هر منطقه ای را که تصور کنید شامل می شود و تمامی این مسیر ها به آتن ختم می شوند.
روستاها اغلب یک شبکه اتوبوس رانی روزانه و یک شبکه اتوبوس رانی به مقاصد بیرون از روستا را شامل می شوند. هنگام استفاده از اتوبوس به هر مسافر یک شماره صندلی تعلق می گیرد و مسافر از صندلی تعیین شده استفاده می کند. در مسیر های طولانی که زمان زیادی در سفر هستید اتوبوس ها هر سه ساعت در محل مناسبی توقف میکنند جهت استراحت مسافران .
سفر با اتوبوس به دلیل قیمت های ارزان راه مناسبی است تا همه کشور یونان را بگردید. معمولا هزینه هر بلیط اتوبوس برای هر 100 کیلومتر حدود 5 یورو می باشد.
برخی از مسیر های اصلی عبارتند از:

 • آتن – تسالونیکی : مسیر 7 ساعت و 30 دقیقه و قیمت 45 یورو
 • آتن – پاترا: مسیر سه ساعته و قیمت 20 یورو
 • آتن – ولوس : مسیر 5 ساعته و قیمت 24 یورو
 • آتن – کورفو: مسیر 8 ساعت و 30 دقیقه و قیمت 49 یورو

نیازی به رزرو بلیط از قبل ندارید. متناسب با ساعات حرکت اتوبوس ها می توانید در ایستگاه های مخصوص اتوبوس بلیط خود را خریداری نمایید.

تاکسی
شما می‌توانید تاکسی‌های زردرنگ رسمی که در خیابان هستند را صدا کنید. شرکت‌های تاکسی رادیویی فعال در آتن Hellas و Ikaros هستند. زمانیکه تقاضا برای تاکسی زیاد است، این غیرمعمول نیست که بصورت اشتراکی (البته نه در کرایه) با دیگران سوار شوید. تاکسی‌ها در اینجا باتوجه به استاندارهای اروپا ارزان هستند. انعام دادن هم مرسوم نیست.

 

رانندگی
به منظور بهبود ترافیک آتن و حل مشکل آلودگی، روزهای دوشنبه تا جمعه فقط ماشین‌هایی که ثبت نام کرده اند می‌توانند وارد مرکز شهر شوند، همچنین پلاک‌های فرد فقط روزهای فرد و پلاک‌های زوج فقط در روزهای زوج مجاز هستند به مرکز شهر بیایند. ماشین‌های خارجی شامل این محدودیت‌ها نمی‌شوند.
پارکینگ در مرکز آتن بسیار محدود می‌باشد. هتل‌های لوکس دارای فضای اختصاصی برای پارکینگ هستند. روش دیگر این است که سعی کنید ماشینتان را در میدان Kathmonos که بسیار شلوغ است پارک کنید. درحقیقت اتومبیل بیشتر از اینکه یک دارایی در آتن محسوب شود یک مشکل بحساب می‌آید، هرچند که شما ممکن است برای سفرهای خارج از شهرتان تمایل داشته باشید یک ماشین کرایه کنید.

اجاره ماشین
حداقل سن برای اجاره ماشین در یونان 21 سال است. بازدیدکنندگانی که جزو اتحادیه اروپا هستند فقط نیاز به یک گواهینامه رانندگی ملی دارند اما دیگر بازدیدکنندگان حتما باید یک گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشند. شرکت‌های فعال در زمینه اجاره خودرو Avis، Europcar و Hertz هستند.

اجاره دوچرخه
شرکت Athensbybike علاوه بر اجاره دوچرخه تورهای نیم‌روزه دوچرخه سواری نیز برگزار می‌کند. شرکت Funkyride نیز در Koukaki دوچرخه کرایه می‌دهد.

 

قطار
قطار ها در یونان توسط سازمان راه اهن یونان (Organismos Sidirodromos Ellados)اداره می شوند. شبکه راه اهن محدود تر از اتوبوس است. یونان دو خط اصلی راه اهن دارد. یکی آتن به تسالونیکی و دیگری آتن به پاترا که در بین این مسیر ها ایستگاه های مختلفی برای شهر های بین راه وجود دارد.
در هنگام برگزاری بازی های المپیک در سال 2004 راه اهن یونان متحول شد و اصلاحات زیادی در آن صورت گرفت ولی باز هم این خطوط در حال توسعه می باشد.
 

 مترو
بازی های المپیک 2004 در آتن خطوط مترو در این شهر را هم کاملا توسعه داد. نکته بسیار جالب اینجاست که در حین توسعه این خطوط بیش از 50000 آثار تاریخی جدید در این شهر کشف شد.
شبکه مترو آتن شامل سه خط است:

 • خط اول ( خط سبز) که بین ایستگاه های پیرئوس و کیفیسیا است
 • خط دئوم ( قرمز) بین الینیکو و آنثوپولی قرار دارد
 • خط سوم( آبی ) بین آگیو ماریناس، دوکیسیس پلاکنتیاس و فرودگاه می باشد

در مترو قوانینی وجود دارد که رعایت ان الزامی است. مثلا خوردن،آشامیدن، سیگار کشیدن و … ممنوع است. استفاده از مترو راه ارزان و ساده ای برای دسترسی به نقاط مختلف شهر آتن است. هر بلیط مترو برای یک ساعت اعتبار دارد و اصلا مهم نیست چند بار از آن استفاده می کنید.
در بسیاری از ایستگاه های مترو موزه هایی  کوچکی بر پا شده که آثار تاریخی و هنری این شهر در ان ،در معرض دید عموم قرار دارد.بیشتراین اثار در هنگام ساخت مسیر مترو پیدا شده است.

سفر هوایی
در یونان 15 فرودگاه بین المللی قرار دارد که از آنها برای پروازهای بین المللی و داخلی استفاده می شود. فرودگاه بین المللی آتن به نام الفتریوس ونیزلوس اصلی ترین فرودگاه یونان است.
اکثر پروازهای آتن توسط شرکت هواپیمایی المپیک اداره می شود. در این کشور چهار خط هوایی اصلی وجود دارد. علاوه بر شرکت هواپیمایی المپیک شرکت های مهم دیگر ارائه دهنده خدمات پرواز های یونان عبارتند از: اژه، اسکای اکسپرس، آتن ایر وی.

 • شرکت هواپیمایی آتن در فرودگاه آتن مستقر شده و در روز بیش از 150 پرواز را انجام می دهد که 40 مقصد نهایی دارد.
 • شرکت هواپیمایی اژه بیشتر خطوط هوایی جزیره کریتی را پوشش می دهد و پرواز هایی هم از اتن به مقاصد لزووس ، میکونوس ، رودس، سنتورینی، الکساندروپولی، کورفو، خانیا، یوآنینا، هراکلیوو و کاوالا ارائه می دهد.
 • اسکای اکسپرس در هراکلیوو مستقر است و پرواز هایی را به مقاصد می تی لی نی، ساموس، کالاماتا، میکونوس، سنتورینی، آیکاریا، پاترا، تسالونیکی، الکساندروپولی و تیرانا(پایتخت آلبانی) انجام می دهد.
 • آتن ایر وی در خود آتن مستقر است و پرواز های روزانه زیادی انجام می دهد. مهمترین مقاصد این شرکت تسالونیکی، سنتورینی، میکونوس، رودس، زاکینتوس، کفالونیا می باشد.

سفر دریایی
کشتی های  مسافربری در یونا ن سیستم پیچیده ای دارند و اغلب شرکت های ارائه دهنده سفر های دریایی بیشتر از ماه مارچ تا اکتبر سرویس دهی دارند. تقریبا در طول زمستان سرویسی ارائه نمی شود و یا بسیار محدود است.
اصلی ترین سفر های بین جزیره را شرکت کاتاماران انجام می دهد و شرکتی کاملا قابل اعتماد می باشد. اپراتور های اصلی این شرکت عبارتند از هلنیک سی وی، بلو استار فری و دودکانیسوس سی وی .
هر جزیره کشتی مخصوص به خود را دارد. بندر اصلی آتن پیرائوس (Piraeus) در 10 کیلومتری جنوب اتن واقع شده است. مقاصد اصلی از این بندر شامل کیکلادس، دودکانیسوس، جزایر شمال شرقی اژه ، خلیج سارمونیک و کریتی می باشند.
بندر رافینا در 70 کیلومتری شرق آتن واقع شده و با یک اتوبوس می توانید به انجا سفر کنید. این بندر به ایویا، لسووس، لیمنوس و کیکلادس شمالی مرتبط می شود.
بندر لاوریو دراستان آتیکی قرار دارد که به مقصد کیکلادس مرتبط می شود.
تمامی جزایر شمال و شمال شرقثی اژه با پییرا  و تسالونیکی ارتباط دارند. برای استفاده از این خدمات و مسیر ها باید از قبل برنامه ریزی کرده و با شرکت مربوطه در ارتباط باشید زیرا بسته به شرایط آب و هوایی و مقصد ممکن است زمان ها متغیر باشد.
“راهنمای اقامت ، تحصیل ، سفر و زندگی در دیگر کشورها”
=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • یک نظر ارسال کنید
  ضبط پیام صوتی

  زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است