خیابان کاستوری واک کوالالامپور مالزی

نار بازار مرکزی خیابان کاستوری واک کوالالامپور (Kasturi Walk) قرار دارد، که انبوه گردشگران برای خرید انواع کیف دستی، ساعت، تی شرت، دمپایی انگشتی با مارک های تقلبی به آن وارد می شوند و همزمان مزه ی برخی از میوه جات و خوراک های سرپایی عرضه شده را هم امتحان می کنند-فرق این جا با خیابان پتالینگ این است که ازدحام های پرتکاپو و کوچه راه های (غالباً) کثیف را ندارد.

 

 

خیابان کاستوری واک 3 - خیابان کاستوری واک کوالالامپور مالزی

 

 

آشنایی با خیابان کاستوری واک کوالالامپور

خیابان کاستوری واک بازار دست فروشی سرپوشیده در فضای باز است که هم راستا با جالان کاستوری و بازار مرکزی قرار دارد. این جا مکان خوراک های سرپایی و فروشندگانی است که انواع کیف، ساعت، تی شرت، دمپایی لاانگشتی و مانند این ها، می فروشند و همچنین غرفه های میوه فروشی هم فراوان است. کاستوری واک شبیه خیابان پتالینگ است اما به شلوغی آن نیست.

درست در بالای ورودی اصلی این پیاده راه کاشی کاری شده، واو بولن (نوعی بادبادک مالایی) پیوتری (مفرغی) را مشاهده می کنید که شبیه پروانه است. طیف فروشندگان در کاستوری واک به گستردگی خیابان پتالینگ نیست، اما قیمت کالاها مناسب است، ضمن این که فضای آسوده ی آن گردش در آن را با ارزش می کند. این بازار در اوایل سال 2011 تأسیس شده است و با توجه به عمر کمی که دارد، همه جای آن واقعاً جدید و کیوسک ها و غرفه های آن تمیز است.

 

 

خیابان کاستوری واک 1 - خیابان کاستوری واک کوالالامپور مالزی

 

 

غرفه های اغذیه فروشی همه چیز می فروشند، از کوئی (Kuih) مالایی و دیم سام (Dim Sum) چینی تا روجاک (Rojak) هندی و سایر اسنک های محلی. در طی مناسبت های خاص در کاستوری واک اجراهای فرهنگی برگزار می شود که گردشگران بسیار از آن استقبال می کنند. گاهی می توانید در کاستوری واک خریدهایی بکنید که قیمت آن از بازار مرکزی هم پایین تر است.

 

 

خیابان کاستوری واک 2 - خیابان کاستوری واک کوالالامپور مالزی

 

چگونه به خیابان کاستوری واک کوالالامپور برویم؟

برای رسیدن به خیابان کاستوری واک حدود پنج دقیقه از ایستگاه LRT پاسار سنی پیاده راه است که نشان آن مجسمه ای مفرغی می باشد که از بادبادک پروانه ای محلی مالایا به نام واو بولن ساخته شده است. تعداد بسیاری از فروشندگان در این مکان به وسعت خیابان پتالینگ یا بازار مرکزی نمی باشد، اما نرخ های اجناس مورد قبول است و می توانید با نرخهای ارزان تر نیز خرید کنید همچنین این خیابان محل اجراهای فرهنگی زنده ای است که در پیوند با جشن ها برگزار می شود ، از همین جهت این خیابان را به یک مکان دیدنی تبدیل کرده است.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  15   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  85,925 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید