دروازه هند دهلی

در قلب شهر دهلی نو، دروازه ای عظیم و با شکوه وجود دارد که در دوران شکوایی خود به عنوان دروازه ای برای ورود به شهر دهلی عمل می کرد. این بنا دارای 42 متر ارتفاع است و برگرفته از معماری زیبای بریتانیایی است.  این بنا در سال 1931 به عنوان یادبودی از جنگ های هند و کشته شدن نود هزار سرباز هندی ساخته شد. این بنا توسط معماری به نما ادوین لوتینز (Edwin Lutyens) ساخته شد که نه تنها، یکه معمار دهلی نو بود، بلکه معمار و طراحی بود که در زمینه طراحی بناهای یاد بود جنگ حرف اول را در هند می زد.

 

 

 

 

او 66 بنای یادبود را در اوپا طراحی کرد. سنگ بنای دروازه هند توسط دوک کانات (Duke of Connaught) در سال 1921گذاشته شد و توسط ادوین لوتینز طراحی شده است. این بنای تاریخی 10 سال بعد توسط نایب السلطنه دوک کانات، لرد ایروین (Lord Irwin) به مردم تقدیم شد. امار جوان جوتی (Amar Jawan Jyoti)، یادبود دیگری است که پس از آنکه هند به استقلال خود دست یافت بنا شد. مشعلی در طول روز و شب در زیر طاق دروازه هند روشن است تا مردم همیشه سربازانی را که در جنگ هند و پاکستان در دسامبر 1971 جان خود را از دست داده اند، به یاد بیاورند.

با فرا رسیدن شب و تاریک شدن هوا، دروازه هند با نورپردازی سبز و سرخ و زردی مزین می شود که نظر همگان را به خود جلب می کند. نمای زیبای درازه هند در شب باعث شده است تا بسیاری از بازدیدکنندگان با تاریک شدن هوا و در شب برای دیدن این یادبود ملی هند بروند.

 

 

 

 

چرا بازدید از دروازه هند؟

  • بزرگترین سازه یادبود جنگ در کل کشور هند است.
  • از نظر معنوی و گردشگری برای هندی ها اهمیت زیادی دارد.
  • با بازدید از این مکان می توانید به صورت هم زمان با تاریخ، فرهنگ و طبیعت هند آشنا شوید.
  • در اطراف این سازه دیدنی های تاریخی و طبیعی متعددی وجود دارد که می توانید در کنار بازدید از دروازه هند از آن ها نیز دیدن کنید.

 

 

 

 

هتل های نزدیک به دروازه هند در دهلی

اگر دوست دارید در نزدیکی دروازه هند در دهلی اقامت کنید، می توانید هنگام رزرو هتل های دهلی ، هتلی را انتخاب کنید که در نزدیکی این بنای یادبود زیبا و دوست داشتنی در هند قرار دارد. برخی از این هتل ها عبارتند از هتل 5 ستاره تاج محل دهلی (The Taj Mahal Hotel New Delhi) که تنها 1 کیلومتر با دروازه هند فاصله دارد، هتل 5 ستاره آبروی نیو دهلی (The Oberoi New Delhi) که 2 کیلومتر از دروازه هند فاصله دارد؛ هتل 5 ستاره د ایمپریال نیو دهلی (The Imperial, New Delhi) که 1.5 کیلومتر از دروازه هند فاصله دارد؛ هتل 5 ستاره لمردین نیو دهلی (Le Meridien New Delhi) که 1.3 کیلومتر از دروازه هند فاصله دارد؛ هتل شانگرای لاس اروس (Shangri-La’s – Eros Hotel, New Delhi) هتلی 5 ستاره و مجلل که در فاصله 1.4 کیلموتری دروازه هند قرار دارد و چندین هتل دیگر.

 

 

 

مسیر و هزینه دروازه هند دهلی

خوشبختانه برای دیدن دروازه هند لازم نیست هیچ گونه هزینه ای پرداخت کنید و دیدن این سازه کاملا رایگان است. در همه ساعت های شبانه روز یعنی به صورت 24 ساعته هم می توانید به این دروازه مراجعه کنید و از تماشایش لذت ببرید.

دروازه هند از همه نقاط دهلی به راحتی قابل دسترس است و به دلیل شهرت زیادش می توانید آن را به راحتی بیابید. انواع وسایل نقلیه عمومی مثل تاکسی و اتوبوس هم برای رسیدن به دروازه وجود دارد اما آسان ترین روش برای رسیدن به دروازه هند استفاده از مترو است. کافی است در ایستگاه تلاقی خط بنفش و زرد مترو یعنی همان ایستگاه دبیرخانه از مترو پیاده شوید و به محض خارج شدن از ایستگاه دروازه هند را خواهید دید.

پارکینگ:

برای بازدید از یادبود دروازه هند باید اتومبیل خود را در پارکینگی پارک کنید که حدود 600 متر با بنا فاصله دارد.

آدرس: هند، دهلی، دهلی نو، دروازه هند، راجپات مارگ.

.Address: Rajpath Marg, India Gate, New Delhi, Delhi 110001, India

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است