راهنمای خرید صندلی غذای کودک

حض اینکه شما دادن غذاهای جامد را شروع می کنید, کودک شما نیاز به جایی برای نشستن طی وعده های غذایی دارد. او برای نشستن روی صندلی ناهار خوری آماده نیست و شما دوست ندارید میز ناهارخوری تان کثیف شود! در مورد صندلی غذای کودک خرید نوع جدیدتر آن را توصیه می شود. هر چقدر هم صندلی کودک قدیمی مادربزرگ شما دوست داشتنی باشد, باعث می شود که کودک راحت تر غذاها را روی زمین بریزد. اگر شما می خواهید از صندلی دست دوم استفاده کنید, مطمئن شوید که این صندلی مدل جدیدی باشد که کودک شما را ایمن تر نگه می دارد.

اولین نگرانی اغلب والدین برای تهیه یک صندلی غذای کودک خوب این است که کودک راحت در آن قرار گیرد و در عین حال راحت هم از آن خارج شود. بنابراین بهتر است هنگام خرید به این موضوع توجه کنید و یکی دو تای آنها را امتحان کنید. به کمربندهای آن هم دقت کنید که ساده بسته می‌شوند یا نه! برخی والدین به این ویژگی صندلی‌ها دقت نمی‌کنند درحالی‌که به محض آنکه کودک یاد بگیرد بایستد این کار را در صندلی غذایش هم انجام می‌دهد.

راهنمای خرید صندلی غذای کودک 1 - راهنمای خرید صندلی غذای کودک

مزیت استفاده از صندلی غذای کودک
همین‌که کودک شروع به خوردن غذا می‌کند، یک صندلی غذای کودک می‌تواند مکانی امن برای امتحان کردن انواع طعم‌ها برای او باشد. وجود این وسیله باعث می‌شود وعده‌های غذایی منظم‌تری برای کودک تدارک ببینید و جای کمتری هم کثیف شود.
صندلی طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و قیمت‌ها دارد اما بهتر است انواع محکم و آسان در تمیز کردن را انتخاب کنید. برای این کار باید به اندازه کافی از دوام صندلی دست‌کم برای چند سال استفاده روزانه مطمئن شوید، چون این صندلی دست‌کم تا 3-2 سالگی کودک همراه اوست.
انواع صندلی کودک
صندلی پلاستیک یا فلزی: این مدل صندلی‌ها ساده‌ترین انواع صندلی هستند و ممکن است میز مقابل نداشته باشند. این نوع صندلی‌ ارزان و سبک است و حتی این قابلیت را دارد که تا شود و نقل و انتقال آن را راحت‌تر کند اما به لحاظ راحتی ممکن است چندان رضایت‌بخش نباشند.
صندلی با تمام امکانات: برخی صندلی‌ها امکاناتی مانند چرخ، سینی قابل تحرک، تشک پر و … دارند و قابلیت تنظیم ارتفاع و خم شدن دارند. این مدل‌ها با رشد کودک، قابل تغییر و بزرگ شدن هستند.
صندلی چوبی: این صندلیها میتوانند بسیار جذاب باشند اما در عین حال ممکن است سنگین و سخت بوده و جابه جا کردنشان کار سختی باشد.

راهنمای صندلی غذای کودک 1 - راهنمای خرید صندلی غذای کودک

صندلی کودک استاندارد: این صندلی استاندارد با سینی است. این صندلی ها می توانند وقتی کودک شما شروع به نشستن کرد (در حدود شش ماهگی) استفاده شوند و بعضی مدلهای شیب داری وجود دارد که می تواند حتی زودتر استفاده شود.

صندلی کودک سبک مدل اروپایی: این صندلیها سینی ندارند و به شما امکان می دهند که کودک را سر میز خود بیاورید در حدود نه ماهگی این کار را شروع کنید. به عنوان قانون کلی, این مدل می تواند به عنوان صندلی غذای کودک استفاده شود.

ترکیبی ها: این صندلیها سینی دارند و می توانند از شش ماهگی استفاده شوند اما آنها قابل تبدیل به صندلی خردسال نیز هستند. شبیه وسایل خانه معمول خانه هستند و به خوبی در اتاق نهار خوری قابل استفاده هستند. مسئله این است که آنها تمام ویژگی های صندلی کودک استاندارد را ندارند.

صندلی های کودک قابل حمل: چه شما در سفر باشید, یا نیاز به صندلی پشتیبان برای خانه مادربزرگ داشته باشید یا فقط فضای کافی برای صندلی کودک استاندارد ندارید , این صندلی چمع و جور که به میز یا صندلی های شما وصل می شود یک گزینه مناسب است.

صندلی های حمایتی: گاهی بعد از حدود 18 ماهگی, کودک شما می تواند از صندلی حمایتی استفاده کند. به کمربند صندلی مجهز است که کودکان را در جای خود نگه می دارد.

پشتی صندلی: از نظر فنی یک صندلی نیست, بلکه وسیله ای است که به پشت صندلی وصل می شود و نوارهای امنیتی برای محکم نگه داشتن کودک در جای خود دارد. این مدل برای سفر بسیار مناسب است اما میزان حمایتی که یک صندلی حمایتی واقعی فراهم می کند را ارائه نمی کند.

خرید صندلی غذای کودک - راهنمای خرید صندلی غذای کودک

نوع صندلی: صندلی غذای کودک تنوع زیادی دارد و انتخاب آن بسته به سلیقه و نیاز شما دارد. اما بهتر است به اندازه و محدودیت فضایی که در آشپزخانه دارید دقت کنید.
میز جلوی صندلی: راحت‌ترین گزینه انواعی که به‌راحتی جدا می‌شوند و می‌توانید آنها را حتی در ماشین ظرف‌شویی هم بشویید. صندلی‌هایی که میز جلوی آنها متحرک است همزمان با رشد کودک قابل جابه‌جایی است
سهولت تمیز کردن: مواد غذایی ممکن است روی صندلی، میز، کمربندها و هر قسمت صندلی بریزد. به این ترتیب صندلی و کمربندهای صندلی که انتخاب می‌کنید باید به‌گونه‌ای باشد که به‌راحتی توسط ماشین لباسشویی قابل شستشو باشد.
تطبیق‌پذیری: برخی صندلی‌ها همزمان با رشد کودک قابل تبدیل به انواع بزرگ‌تر هستند.
تنظیم آسان: تنظیم ارتفاع صندلی بسیار مهم است. همچنین میز صندلی نباید طوری باشد که به شکم کودک فشار بیاورد و صندلی غذای کودک باید این تنظیمات را داشته باشد. هنگام خرید صندلی را کمی تکان دهید تا از میزان ثبات و استحکام آن مطمئن شوید.

صندلی غذای کودک - راهنمای خرید صندلی غذای کودک

آسایش و راحتی مناسب: صندلی‌هایی که تشک دارند برای کودک مناسب‌ترند و اگر جای قرار گرفتن پا هم داشته باشند، کودکی حسابی احساس راحتی خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که درزهای صندلی هیچ لبه تیزی ندارد که پشت پای کودک را خراش دهد. پشت میز را هم بررسی کنید تا لبه تیز یا احیانا سوراخی نداشته باشد که باعث صدمه کودک شود.
کمربند ایمنی: صندلی کودک باید از 5 یا 3 نقطه کمربند داشته باشد تا کودک را از ایستادن یا ایجاد لغزش محافظت کند. این کمربندها نباید هیچ فشاری به شکم کودک بیاورند ضمن اینکه با رشد کودک قابل تنظیم باشند.
چرخ صندلی: صندلی‌های چرخ دارد برای استفاده راحت‌ترند چون می‌توانید از آشپزخانه به کنار میز ناهارخوری در سالن پذیرایی‌تان منتقلش کنید. اما حواستان باشد بعد از ثابت کردن صندلی قفل چرخ‌ها را بزنید.
استانداردهای ایمنی: همه صندلی‌های کودک باید روی بسته‌بندی‌شان گواهی استاندارد انجمن سازندگان محصولات کودک را داشته باشند.
s l1000 - راهنمای خرید صندلی غذای کودک

صرف نظر از این که چه صندلی می خرید, فاکتورهایی هستند که باید در نظر داشته باشید.

  • اندازه  چه مقدار فضا دارید و چه مقدار فضا، صندلی مورد نظر شما می خواهد؟ مطمئن شوید که این دو از نظر اندازه با هم تطابق دارند.
  • ثبات  به عنوان یک قانون کلی, هر چه قاعده صندلی غذای کودک پهن تر باشد, با ثبات تر خواهد بود. مطمئن شوید که صندلی شما در طی وعده های غذایی ثابت می ماند
  • قابلیت شستشو هیچ راهی برای جلوگیری از کثیف شدن صتدلی کودک وجود ندارد. صرف نظر از نوع صندلی غذای کودک که انتخاب می کنید, مطمئن شوید که تمیز کردن آن آسان است و قطعا از پارچه هایی که لکه دار می شوند یا نیاز به نگهداری زیاد دارند اجتناب کنید.

اگر شما یک صندلی غذای کودک قابل حمل می خرید, شما دو مدل متفاوت برای انتخاب وجود دارد: مدلی که به میز وصل می شود یا مدلی که به صندلی شما متصل می شود.روماکو | دایرکتوری سایت های ایرانی | دایرکتوری مشاغل | بازاریابی محصولات شما83 / 1 / 262,441

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید