سرداب غیبت امام زمان (عج) سامرا عراق

سرداب غیبت امام زمان (عج) یا سرداب مقدس یکی از دیدنی های عراق است که در شهر سامرا قرار دارد. این محل زیرزمین خانه امام حسن عسگری (ع) است که در شمال‌غربی حرم عسکریین واقع شده است. به گفته برخی این مکان مقدس زمانی محلِ زندگی و عبادت امام هادی (ع) و امام حسن عسکری (ع) است.

علت نام گذاری

بسیاری معتقدند علت نامگذاری این محل به سرداب غیبت، به دلیل وجود حوضی است که محل وضوی امام هادی (ع) و امام عسکری (علیهم‌السلام) بوده که عده‌ای از زائران در داخل سرداب، به عنوان تبرک مقداری از خاک آن را بر می‌داشتند کم کم به چاه غیبت معروف شد.

زمانى که خانه آن حضرت در حلقه محاصره سپاه خلیفه عباسى بود و آنان براى دستگیرى فرزندش حضرت مهدى (عج) آنجا را محاصره کرده بودند، امام زمان (ع) از سرداب بیرون آمد و از صف آنان عبور کرد و رفت و یا می‌توان گفت از محل سرداب ناپدید شد و پس از آن غیبت‌های حضرت و پنهان شدن آن آغاز شد.

به گفته برخی از راویان، همین سرداب محل زندگى و عبادت سه امام بزرگوار بوده و الان نیز در جوار مرقد امامان گران‏قدر حضرت هادى و عسکرى (ع) در سامرا قرار گرفته است.

این مکان مقدس از بخش مختلف همچون یک غرفه شش ضلعی، غرفه مستطیلی کوچک (مصلای زنان)، غرفه مستطیلی بزرگ (مصلای مردان) تشکیل شده که همه آن‎ها از طریق دو راهرو بلند و طولانی به یکدیگر متصل شده‌اند.

شیعیانى که براى زیارت آن دو امام و حرم عسکریین، وارد سامرا مى‏‌شوند، بعد از زیارت قبر آن بزرگواران، به سمت سرداب غیبت امام زمان (عج) رفته و در محل عبادت امامان عسگرین و حضرت مهدی (ع) نماز خوانده و آنجا را زیارت می‌کنند.

پیشنهاد میکنیم در سفر خود به کشور عراق و زیارت از آستان مقدس اهل بیت (ع) از دیدنی های آن مانند شهر کوک و موزه ملی عراق بازدید کنید تا با فرهنگ مردم این مرز و بوم آشنا شوید.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است