شهر باستانی چیبائو شانگهای چین

شهر باستانی چیبائو (Qibao Ancient Town) در 18 کیلومتری مرکز شهر شانگهای و در منطقه Minhang قرار دارد. در این پناهگاه آرامش‌بخش، خبری از اتومبیل و ترافیک شدید، آلودگی هوا و سر و صدا نیست؛ چیزهایی که در زمان حال حاضر آفت بسیاری از شهرهای مدرن هستند. این شهر در حدود هزار سال قبل و در زمان 5 سلسله حاکم در چین ساخته شده است. این شهر در زمان سلسه سونگ توسعه یافت و در سلسله‌های مینگ و کینگ رونق یافت و به زیبایی آراسته و تزئین شد. این شهر می‌تواند حس کنجکاوی شما را در مورد شهرهای آبی باستانی برطرف کند، بدون این که نیاز باشد در تور چین مسافتی طولانی را از شانگهای دور شده یا با انبوه جمعیت گردشگران مواجه شوید.

 

 

 

 

گفتاری مشهور در چین وجود دارد که می‌گوید اگر می‌خواهید شانگهای ده سال قبل را ببینید، به منطقه پودانگ بروید، اگر می‌خواهید شانگهای صد سال قبل را ببینید باید به باند بروید و اگر می‌خواهید شانگهای هزار سال پیش را تجربه کنید باید به شهر باستانی چیبائو شانگهای بروید. از آنجا که Qibao نزدیک‌ترین شهر آبی باستانی به شانگهای است، بعد از Zhouzhuang، ووژن و Xitang انتخاب بعدی بسیاری از گردشگران است. موقعیت جغرافیایی خوب، محیطی خوش‌منظره و بناهای به خوبی حفظ شده، عمده شهرت این شهر را تشکیل می‌دهند.

 

 

 

 

کلمه Qibao در چینی به معنی هفت گنج است و این شهر به خاطر افسانه‌ای که می‌گوید در اطراف این منطقه هفت گنج وجود داشته است، به این نام نامگذاری شده است. به استناد کتاب‌های تاریخی، تنها 4 عدد از این گنجینه‌ها واقعا وجود داشته‌اند (لوح طلایی سوترای نیلوفر، ناقوس بزرگ، درخت جادویی، خروس طلایی) و دو تا از آن‌ها (لوح و ناقوس) تا به امروز باقی مانده‌اند.

 

 

 

 

جاذبه های شهر باستانی چیبائو شانگهای

ین شهر محدوده‌ای دو کیلومتر مربعی را پوشش می‌دهد و دو کانال آبی از میان این شهر عبور می‌کند. در اطراف این گذرگاه‌های آبی تعداد زیادی خانه باستانی، باغ، معبد، مغازه و رستوران به خوبی حفظ شده وجود دارد. خیابان قدیمی قرار گرفته در قلب این شهر کوچک، نماینده‌ای عالی برای آشنا شدن با شانگهای قدیم است. بخش جنوبی خیابان با رستوران‌های سنتی که خوراکی‌های خوشمزه ارائه می‌دهند پر شده است. این بخش مکانی عالی برای عاشقان غذا است.

 

 

 

 

مغازه‌های قدیمی که صنایع دستی، لوازم آنتیک و کارهای خطاطی می‌فروشند خیابانهای کوچک غربی را پر کرده‌اند. در این بخش می‌توانید مغازه‌های فروش داروهای سنتی Qibao، یک مغازه هزار ساله، چند چایخانه بسیار خوب و نمایش‌خانه‌های اپرای سایه بازی را پیدا کنید. خیابان‌های سنگی و کوچه‌های باریک قدیمی و فرسوده این شهر یادگار سلسله سونگ هستند در حالی که معبدها، باغ‌ها، عمارت و خانه‌ها از زمان سلسله‌های مینگ و کینگ باقی مانده‌اند.

رسیدن به چیبائو در تور چین

خط 9 مترو شانگهای را سوار شده و به ایستگاه Qibao بروید. از خروجی شماره 2 بیرون آمده، به سمت تقاطع رفته و به سمت چپ بچرخید. ورود به این شهر از طریق یک دروازه بزرگ انجام می‌پذیرد، ممکن نیست آن را رد کنید. با اتوبوس‌های 87، 91، 92 و 911 نیز می‌توانید به این نقطه برسید.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است