شهر بخارست رومانی

شهر بخارست رومانی

بُخارست (به رومانیایی: ‘Bucureşti’) بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور رومانی است. بخارست بر کرانه رودخانه دامبوویتا قرار دارد. شهری است با جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی بسیار که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. این شهر که از حیث زیبایی به «پاریس کوچک» نیز لقب گرفته بود، ترکیبی است جذاب از هم‌نشینی بافت قدیمی و مدرن شهر.

شهر بخارست به عنوان پایتخت کشور رومانی در جنوب این کشور مابین رودخانه‌ی دانوب و کوه‌های «کارپاتین» (Carpathian) واقع شده است.

طبق مستندات برای اولین بار در سال ۱۴۵۹ به شهر بخارست اشاره شده است. در سال ۱۶۵۹ بود که این شهر توسط حکومت وقت منطقه شکل گرفت و به عنوان پایتخت آن مطرح شد.

در سال ۱۸۶۲، شهر بخارست به عنوان پایتخت کشور رومانی انتخاب شد. در طول تاریخ، تنها برای سه سال در سال‌های ۱۹۱۶ تا ۱۹۱۸ پایتخت رومانی به شهر «یاش» (Iași) منتقل شد.

برای نام بخارست نظریه‌های گوناگونی مطرح است. یکی از این نظریه‌ها مربوط به اشراف‌زاده‌ای به نام «بوکور» (Bucur) است که در این منطقه زندگی می‌کرده است.

از طرفی واژه‌ی «بوکوری» (Bucurie) در زبان رومانیایی به معنی «شادمانی و خوشبختی» است و نام پایتخت رومانی برگرفته از این واژه است.

 

 

بخارست از جمله پایتخت‌هایی است که دسترسی‌های بسیار آسانی دارد. تنها در چند ساعت می‌توان از بوداپست، صوفیه و استانبول به این شهر رسید.

این شهر از میانگین دمای سالانه ۲۹ درجه در روزهای گرم و میانگین دمای ۵ درجه زیر صفر در روزهای سرد سال، بهره می‌برد.

 

 

شهر بخارست و به طور کلی کشور رومانی یکی از ارزان‌ترین مناطق برای سفر کردن و زندگی کردن در قاره‌ی سبز محسوب می‌شوند.

بخارست که بزرگ‌ترین شهر رومانی است، جمعیتی ۲ میلیون نفری را در خود جای داده است.

پس از ملیت رومانیایی، ملیت مجارستانی بیشترین ساکنان این شهر را تشکیل داده‌اند. زبان مردم بخارست، رومانیایی و دین غالب آن‌ها مسیحیت است.

سالانه نزدیک به ۲ میلیون گردشگر از بخارست بازدید می‌کنند. مردم ایتالیا، آلمان و فرانسه بیشترین مللی هستند که از این شهر دیدن می‌کنند.

شهر بخارست ششمین پایتخت پهناور اروپا محسوب می‌شود. همچنین این شهر یازدهمین شهر پهناور در این قاره به شمار می‌رود.

ساختمان پارلمان بخارست دومین ساختمان بزرگ در جهان پس از ساختمان پنتاگون آمریکا محسوب می‌شود. این بنای عظیم با مساحت ۳۳۰ هزار متر مربعی خود از هزار اتاق در ۲۰ طبقه‌ی خود بهره می‌برد.

 

 

بخارست اولین شهری است که در سال ۱۸۹۵ از چراغ‌های نفتی جهت روشنایی استفاده کرد.

اولین پالایشگاه نفت جهان نیز، در سال ۱۸۵۷ در جنوب بخارست احداث شد.

سیستم حمل و نقل بخارست جایگاه چهارم را از لحاظ وسعت در قاره‌ی اروپا به خود اختصاص داده است. این در حالی است که این مجموعه، گران‌ترین سیستم حمل و نقلی در این قاره به شمار می‌رود.

متروی بخارست که در سال ۱۹۷۹ تاسیس شد، امروزه از ۴ خط و ۵۱ ایستگاه بهره می‌برد.

خیابان «پیروزی» (Calea Victoriei) بخارست اولین خیابانی است که در این شهر ساخته شد. این خیابان که گذرگاهی است به تاریخ این شهر، جاذبه‌های بسیاری را در خود جای داده است.

 

 

ساختمان مخابرات بخارست که در سال ۱۹۳۵ ساخته شد با ارتفاع ۵۳ متری، بلندترین بنای شهر تا دهه‌ی هفتاد میلادی به شمار می‌رفته است.

اگر تاکنون تصور می‌کردید که پاریس تنها شهری است که «طاق پیروزی» (Arc de Triomphe) دارد، اشتباه می‌کردید! شهر بخارست نیز از سال ۱۸۷۸ طاق پیروزی خود را بنا کرده است.

 

 

زمانی که از رومانی صحبت می‌شود، نمی‌توان از افسانه‌ی دراکولا یا خون‌آشام این منطقه صحبت نکرد. «ولاد تپش» (Vlad Tepes) حاکم منطقه‌ی «والاچیا» (Wallachia) در قرن ۱۵ میلادی بوده است. او که در نزد مردمش به دلیل دفاع از خاک خود بسیار مورد ستایش قرار می‌گرفته است، برای به میخ کشیدن و رها کردن بسیاری از دشمنانش شهرت داشته است. به همین دلیل لقب «دراکولا» (Dracula) را که در زبان رومانیایی به معنی «اژدها» است، به او نسبت دادند. همین امر موجب الهام گرفتن نویسنده‌ی ایرلندی، «آبراهام برام استوکر» (Abraham Bram Stoker)، برای نوشتن داستان «دراکولا»، از او می‌شود.

برای آخرین مورد جالب است بدانید که مکانیزم امروزی موتور جت در سال ۱۹۱۰ توسط «هنری کوآندا» (Henri Coanda) مخترع فقیدی که زاده‌ی بخارست بود ابداع شد.

آب و هوای نامناسب هر سفری را ممکن است خراب کند و خاطرات بدی به جای بگذارد. با وجود اینکه نمی‌توان آب و هوا را صد در صد پیش بینی کرد، با توجه به برخی آمارها می‌توانید زمان مناسب برای سفر را تعیین کرد. در واقع یکی از مهم‌ترین عواملی که هنگام انتخاب زمان سفر باید در نظر بگیرید، آب و هوای مقصد است.

هر فصلی زیبایی خاص خود را دارد اما گاهی عوامل دیگری دست به دست هم می‌دهند که گردشگران، یک فصل را به سایر فصل‌های سال برای سفر ترجیح می‌دهند. بخارست پایتخت رومانی در جنوب شرقی اروپا قرار دارد و دارای آب و هوای قاره‌ای است. به این معنا که دمای هوا در طول سال به طور قابل ملاحظه‌ای تغییر می‌کند. در بخارست ۴ فصل متمایز وجود دارد؛ بهار، تابستان، پاییز و زمستان. ژانویه، سردترین ماه سال در بخارست است. میانگین دمای هوا در این ماه به منفی ۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. این ماه زیاد برای سفر مناسب نیست مگر اینکه مشکلی با سرمای هوا و بارش برف نداشته باشید و از آن لذت ببرید. البته زمستان‌های بخارست، ممکن است شما را شگفت‌زده کند. گاهی آب و هوا در ماه‌های دسامبر، ژانویه و فوریه و حتی مارس بسیار سرد می‌شود و گاهی زمستان‌ها بسیار ملایم است و بارش برف زیادی وجود نخواهد داشت.

در ماه‌های آوریل، مه و ژوئن، دمای هوا برای سفر ایده‌آل است. صبح‌ها خنک می‌شود و نسیم مطبوعی می‌وزد. البته در ماه مه امکان بارش باران وجود دارد. در ماه ژوئن روزها گرم‌تر می‌شوند و میانگین دمای هوا به ۲۹ درجه می‌رسد.

جولای و آگوست، گرم‌ترین ماه‌های سال هستند. در این ماه‌ها نه فقط روز، بلکه شب‌ها هم گرم هستند. در فصل پاییز بعضی از روزها ابری و بارانی است. سپتامبر و اکتبر، ماه‌هایی با آب و هوای مطبوع هستند و نوامبر تقریبا سرد است. در نتیجه بهترین ماه‌های سال برای سفر به بخارست، آوریل، مه، ژوئن، سپتامبر یا اکتبر است. در واقع دو فصل بهار و پاییز، برای سفر بسیار مناسب هستند. تابستان‌ها هوا گرم است و اگر از علاقه‌مندان تابستان و هوای گرم نباشید، در این فصل سفر خوبی را تجربه نخواهید کرد. فصل زمستان به خاطر سرمای هوا و بارش برف برای سفر مناسب نیست و ممکن است بارش برف باعث مسدود شدن برخی از مسیرها و بسته شدن بعضی از جاذبه‌ها شود. علاوه بر این، هوا خیلی زود تاریک می‌شود و بسیاری از جاذبه‌ها زودتر تعطیل می‌شوند.

 

 

هزینه‌های سفر

هزینه‌ی اقامت

بیشتر خوابگاه هاستل‌ها با ۶ تا ۸ تخت، بین ۵۰ تا ۶۰ لئوی رومانی به ازای هر شب هزینه دارند. اتاق‌های خصوصی دوتخته حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ لئو هزینه دارند. هزینه‌ی اقامت در یک اتاق در هتل ارزان، با دو تخت حدود ۱۰۰ تا ۱۲۵ لئو است. یکی دیگر از انتخاب‌هایی که برای اقامت دارید، استفاده وب سایت Airbnb و پیدا کردن اتاق یا خانه کامل برای کرایه است. اتاق‌های اشتراکی حدود ۴۰ لئو و یک خانه‌ی کامل بین ۹۵ تا ۱۳۵ لئو هزینه دارند.

هزینه‌ی غذا

غذاهای رومانیایی بسیار مفصل و سیرکننده هستند و شامل موادی چون سیب زمینی، انواع کلم، گوشت و ادویه است. علاوه بر این، رومانی، نوشیدنی، قهوه و دسرها و شیرینی‌های لذیذی هم دارد. غذا در رومانی بسیار ارزان است و بیشتر وعده‌های غذایی معمولی حدودا ۲۰ لئو قیمت دارند. غذا همراه با نوشیدنی در رستوران‌های توریستی تا حدودی گران می‌شود و حدود ۱۰۰ لئو هزینه دارد. خوردن انواع سوپ یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش هزینه‌های غذا در سفر است. سوپ‌های رومانی غذاهایی کامل هستند و فقط ۶ تا ۱۰ لئو قیمت دارند. ضمنا این سوپ‌ها را با نان‌های لذیذ سرو می‌کنند. اگر می‌خواهید خودتان آشپزی کنید، بابت خرید مواد غذایی اولیه برای یک هفته باید ۱۸۰ لئو بپردازید. این مواد شامل پاستا، سبزیجات، مرغ و سایر اقلام ضروری غذایی است. با خرید در سوپرمارکت‌های ارزان، می‌توانید هزینه‌ی خرید مواد غذایی را کاهش دهید.

هزینه‌ی حمل و نقل عمومی

بلط های تک سفره‌ی اتوبوس‌های شهری و قطارها ۴ لئو است. برای سفر بین شهرهای رومانی، قطار وسیله‌ای کند ولی مطمئن است. پوشش گسترده‌ی ریلی در سراسر این کشور باعث شده که به راحتی بتوانید با قطار به بسیاری از مناطق آن سفر کنید. سه نوع قطار در رومانی وجود دارد. قطارهای درون شهری، قطارهای بین شهری و قطارهای منطقه‌ای. قیمت سفر با قطار با توجه به مسافت تایین می‌شود.

هزینه‌ی فعالیت‌های تفریحی

بسیاری از فعالیت‌های تفریحی و گردشی رومانی، رایگان هستند. قلعه‌ها، کوهستان‌ها و کلیساهای دیدنی از جاذبه‌های گردشگری شهر هستند که هزینه ندارند. علاوه بر این، بیشتر موزه‌ها و جاذبه‌ها حدود ۲۰ تا ۴۰ لئو هزینه دارند.

میانگین هزینه‌ی روزانه‌ی پیشنهادی: ۱۳۰ تا ۱۷۵ لئو

این هزینه‌ی پیشنهادی در شرایطی است که در هاستل اقامت کنید، کمتر بیرون غذا بخورید و بیشتر وعده‌های غذایی را خودتان بپزید و ازوسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

 

 

جاذبه‌های گردشگری

بخارست که گاهی آن را پاریس کوچک می‌نامند، پایتختی پر از تاریخ و فرهنگ غنی است که با سبک زندگی مدرن در آمیخته است. معماری تاریخی شهر، بناهای قرن شانزدهمی، هفدهمی و هجدهمی، عمارت‌های هنر نو و نمای نئوکلاسیک ساختمان‌ها، حوادث متعددی از قبل جنگ و زلزله را پشت سر گذاشته‌اند و از زیباترین و مهم‌ترین آثار تاریخی شهر به شمار می‌روند.

جذابیت بخارست را زمانی می‌توانید تماشا کنید و از آن لذت ببرید که در پارک‌ها و خیابان‌های قدیمی وپرپیچ و خم شهر به گشت و گذار مشغول شوید؛ مناطق قدیمی شهر را ببینید و ساختمان‌های تاریخی را نظاره کنید. گشت و گذار در این شهر، ترکیبی از جاذبه‌های مدرن و قدیمی را پیش چشمان شما به نمایش می‌گذارد. این شهر، یکی از پایتخت‌های اروپایی روبه‌رشد است که روز به روز بیشتر از قبل مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. اگر دوست دارید به یک مقصد گردشگری نسبتا خلوت سفر کنید، پیش از اینکه گردشگران راه رومانی را در پیش بگیرند، برای سفر به این شهر دیدنی برنامه‌ریزی کنید.

شهر قدیم بخارست

 

 

منطقه‌ی قدیمی شهر که آن را شهر قدیم بخارست می‌نامند، یکی از قدیمی‌ترین مناطق مسکونی شهر است و قدمت بناهای تاریخی و ساختمان‌های آن به قرن پانزدهم و شانزدهم برمی‌گردد. این شهر در طول تاریخ محل اقامت شاهزادگان رومانی، یک مرکز تجاری مهم، محل عبادت زائران و محل رفت و آمد تاجران و گردشگران بوده است. بخش‌هایی از این منطقه، برای چند دهه، به زاغه تبدیل شده اما بعدها بازسازی و به زیبایی مرمت شده است. بعضی از ساختمان‌های تاریخی با مرمت‌های دیدنی، تضاد زیبایی در کنار ساختمان‌های مدرن دارد و در گوشه و کنار خیابان‌های سنگ فرش قرار گرفته‌اند. تئاترها، موزه‌ها و کافه‌های این منطقه میزبان گردشگرانی هستند که به شوق گشت و گذار در مناطق تاریخی شهر، شهر قدیم بخارست را انتخاب کرده‌اند.

 

کاخ پارلمان

 

 

کاخ پارلمان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در بخارست است. این بنای تاریخی، دومین ساختمان اداری بزرگ دنیا بعد از پنتاگون است. یک شاهکار معماری که سنگین‌ترین بنای دنیا است بیش از سه هزار اتاق و بیش‌تر از ۳۳۰ هزار مترمربع وسعت دارد. این بنا با مرمر و فولاد ساخته شده و در آغاز خانه‌ی ملت نامیده شده بود. این بنا محل اقامت Nicolae Ceausescu و اعضای خانواده‌ی او و محل استقرار دولت بوده است. برای تکمیل این مجموعه، بخش‌هایی چون محل عبادت، کارگاه، کارخانه، پارک و بناهای زیادی اضافه شده است. بیش از ۲۰ هزار کارگر و ۷۰۰ معمار برای ساخت این کاخ نئوکلاسیک کار کرده‌اند. این بنا طی ۱۳ سال و در زمان فقر و مشکلات مالی رومانی ساخته شده است. این بنا هنوز هم در حال تکمیل است و به عنوان محل استقرار پارلمان رومانی و موزه‌ی ملی هنرهای معاصر مورد استفاده قرار می‌گیرد. تورهای برنامه‌ریزی شده، گردشگران را به بازدید از مناطق مختلف کاخ می‌برند و در مورد تاریخچه‌ی کاخ به گردشگران اطلاعات جالبی می‌دهند.

 

آتنائوم رومانی

 

 

این بنای باشکوه، میزبان ارکستر George Enescu رومانی، مهم‌ترین و ارزشمند‌ترین تالار کنسرت رومانی است؛ یک بنای قرن نوزدهمی که معماری فرانسوی، آلبرت گالرون، آن را طراحی کرده، شبیه معابد یونانی است که یک گنبد ۴۱ متری و ۶ ستون دارد. فضای داخلی این تالار، یک لابی دارد که سقف‌های آن با ورقه‌های طلا، تزیین شده است. بالکن‌های آبشاری و پلکان مرمرین مارپیچ به همراه ۶۵۲ صندلی از دیگر ویژگی‌های این بنا است. این تالار را به خاطر امکانات صوتی خاص و تزیین با هنرهای زیبا، معروف است. نقاشی‌های دیواری این مجموعه‌ی تاریخی، با ۷۰ متر طول و ۳ متر ارتفاع، صحنه‌هایی از تاریخ رومانی را به تصویر کشیده است.

 

کلیسای استاوروپولئوس (Stavropoleos)

 

 

این کلیسای کوچک و زیبا در سال ۱۷۲۴ توسط یک راهب یونانی ساخته شده است. ورودی حکاکی شده‌ی زیبا با ستون‌های دیدنی، این کلیسا را به یکی از دیدنی‌ترین و نمادین‌ترین بناهای بخارست تبدیل کرده است. این کلیسای ارتدکس، حکاکی‌های زیبایی روی چوب و سنگ دارد و ترکیبی از عناصر بیزانس و رومانی است. اطراف بنا را یک باغ زیبا با مقبره‌های قرن هجدهمی دربر گرفته است. فضای داخلی آن با نقاشی‌های دیواری متعدد و آیکون‌های چوبی بسیار دیدنی تزیین شده است. این مجموعه‌ی مذهبی، قبلا شامل صومعه و مهمان‌خانه بوده که امروزه هر دو نابود شده‌اند. خود بنا چندین بار بعد از آسیب دیدن در زلزله و سوانح مختلف، بازسازی شده است.

 

کاخ و کلیسای Old Princely Court

 

 

در بخش قدیمی شهر، مجموعه‌ی Old Princely Court به عنوان یک مجموعه‌ی سلطنتی ساخته شده است. تندیسی از یکی شاهزادگان غیرسرشناس رومانی، به عنوان یادگاری از تاریخ شهر، در این مجموعه قرار دارد. این کاخ محل اقامت ولاد سوم مشهور به ولاد به میخ کشنده بوده که برام استوکر، داستان مشهور دراکولا را از او الهام گرفته است. یکی از شاهزادگان قرن شانزدهمی، کاخ را به دستور ولاد سوم مرمت کرده است و با به کارگیری بهترین کارگران و معماران زمان خود، بخش‌هایی به اطراف آن اضافه کرده است. از جمله اینکه در سال ۱۵۵۹، یک کلیسا با نام مشابه در کنار کاخ ساخته شد. برای مدت دو قرن بعد، این کاخ محل استقرار شاهزادگان رومانی بود. از دیگر دیدنی‌های این مجموعه‌ی تاریخی می‌توان به موزه‌ی آن اشاره کرد که آثاری چون صنایع دستی و آثار سفالی قدیمی که در اکتشافات باستان‌شناسی منطقه پیدا شده، نگهداری می‌شود.

 

میدان انقلاب

 

 

این میدان نام خود را از وقایع بعد از سرنگونی نیکلای چائوشسکو و آخرین دقایق قدرت او در رومانی گرفته است. در ۲۱ دسامبر سال ۱۹۸۹، یک کودتا با کمک جمعیتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر علیه رهبر حزب کمونیست شوروی صورت گرفت در نتیجه‌ی این کودتا، دولت نیکلای چائوشسکو سقوط کرد و برگ دیگری در تاریخ رومانی ورق خورد.  تا آن زمان، این میدان مرکزی شهر با نام میدان کاخ شناخته می‌شد به این دلیل که در نزدیکی کاخ سلطنتی قرار داشت؛ کاخی که امروزه میزبان موزه‌ی ملی هنر است. از دیگر بناهای تاریخی و دیدنی شهر که در نزدیکی این میدان قرار دارند می‌توان به کاخ سنا، آتنائوم رومانی و… اشاره کرد.

علاوه بر این وقایع تاریخی، این میدان به خاطر بنای یادبود Rebirth مشهور است که در سال ۲۰۰۵، برافراشته شده و در بردارنده‌ی نام ۱۰۵۸ نام قربانیان انقلاب خونین و تندیسی برنزی از لولیو مانیو، نخست وزیر رومانی است که در زمان قدرت حزب کمونیست، به زندان افتاده بود.

 

طاق پیروزی

 

 

ساخت این طاق در سال ۱۹۲۲ به پایان رسید. اولین طاق پیروزی رومانی از چوب ساخته شد و به سربازان رومانی که در جنگ جهانی اول جنگیده بودند تقدیم شد. در سال ۱۹۳۶، این بنا با گرانیت بازسازی شد و معمار مشهوری به نام Petre Antonescu آن را با ارتفاع ۲۷ متر طراحی کرد. این طاق با تندیس‌هایی زیبا تزیین شده است که مجسمه‌سازان به نام رومانی آنها را با دقت و ظرافت تمام ساخته‌اند. در حال حاضر این طاق محلی برای برگزاری رژه‌های نظامی است. سربازان رومانی در رویدادهای بزرگ مثل اول دسامبر که تعطیلی ملی رومانی است، زیر این طاق رژه می‌روند.

 

موزه‌ی ملی هنر

 

 

در کاخ سلطنتی سابق، موزه‌ی ملی هنر قرار گرفته است که برتریت موزه‌ی هنری کشور است. کامل‌ترین مجموعه‌های هنری از زمان قرون وسطی تا هنر مدرن در این موزه نگهداری می‌شوند. موزه در سال ۱۹۴۸ پایه‌گذاری شد و جایی است که در آن مجموعه‌های ارزشمند سلطنتی ازجمله آثار هنری رومانیایی و اروپایی از قرن پانزدهم نگهداری می‌شود. مجموعه‌ای که بسیار دیدنی و جذاب است.

بیش از ۱۰۰ هزار اثر هنری در تالارهای متعدد موزه به نمایش گذاشته شده‌اند از جمله نقاشی‌هایی از هنرمند مشهور رومانی، تئودور آمان، Nicolae Grigorescu و Gheorghe Tattarescu. علاوه بر آثار قدیمی، آثاری از هنر مدرن هم در موزه دیده می‌شود. یکی از تالارها به آثار Constantin Brancusi اختصاص یافته است؛ یکی از تاثیرگذارترین و مهم‌ترین مجسمه‌سازان قرن بیشتم. گالری اروپا یکی دیگر از تالارهای است که ۱۵ اتاق دارد و آثاری ارزشمند از برترین هنرمندان رومانی در آن به نمایش درآمده است.

 

موزه‌ی ملی Dimitrie Gusti

 

 

این موزه در سال ۱۹۳۶ پایه‌گذاری شده و یک موزه‌ی فضای باز است و در پارک سرسبز Herastrau قرار دارد. این موزه سبک زندگی سنتی در رومانی را به نمایش گذاشته است. گردشگران در این مجموعه می‌توانند از ۳۰۰ ساختمان سنتی دیدن کنند که شامل خانه‌های قدیمی کشاورزی، انواع کلیساها، کارگاه‌ها و آسیاب‌های بادی است که همه‌ی آنها از مناطق مختلف رومانی در این منطقه جمع آوری شده‌اند. همه‌ی قطعات ساختمان‌ها با نهایت دقت جدا شده به موزه منتقل شده و مجددا در قالب یه دهکده‌ی کوچک در کنار هم قرار گرفته است. این موزه علاه بر ساختمان‌های قدیمی و سبک زندگی سنتی، چیزهای دیگری از قبیل صنایع دستی از سراسر کشور برای نمایش دارد.

 

موزه‌ی ملی تاریخ رومانی

 

 

موزه‌ی ملی تاریخ رومانی در یک بنای نئوکلاسیک قرار گرفته که در ابتدا به عنوان مرکز پستی آغاز به کار کرده بود. از سال ۱۹۷۰، ۶۰ اتاق این موزه، نمایشگاه جذاب‌ترین آثار تاریخی از دوره‌های پیشاتاریخ تا مدرن است که از نواحی مختلف کشور جمع‌آوری شده‌اند. بزرگترین نمایشگاه دائمی این مجموعه، نمونه‌ای از یک ستون تراجان قرن دومی است که به افتخار فتح تراجان به دست رومانیایی‌ها ساخته شده است. هزاران شی طلا و صنایع دستی نئولیتیک، شامل انواع زیورآلات با قدمت‌های طولانی در این مجموعه در قالب کنجینه ی رومانی حفظ و نگهداری می‌شوند. یکی از نمایشگاه‌های دائمی این موزه، مختص تاج پادشاهی رومانی است که با سنگ‌های قیمتی برای ملکه ماری همسر پادشاه رومانی کینگ فردیناند ساخته شده بود. صنایع دستی از جنس طلا به‌جامانده از قرن چهارم، بخش دیگری از آثار ارزمند موزه است. قبل از اینکه مقبره‌ی توت عانخ آمون کشف شود، این صنایع دستی ارشمندترین میراث دنیا بود.

 

پارک‌های بخارست

 

 

بخارست پارک‌های زیبای متعددی دارد که در تمام طول سال، محل رفت و آمد و تفریح اهالی شهر است. قدیمی ترین پارک شهر، در اواسط قرن نوزدهم طراحی شده است و Cismigiu Garden نام دارد. از تفریحات محبوب در این پارک می‌توان به کرایه‌ی قایق در تابستان و استفاده از پیست اسکیت روی یخ در زمستان اشاره کرد. معمار منظره‌ی آلمانی فردی به نام Carl Meyer این پارک را طراحی کرده است که در سال ۱۸۶۰ افتتاح شد. ۳۰ هزار درخت و گیاه از نواحی کوهستانی رومانی و از باغ‌های گیاه شناسی وین به این پارک منتقل شده‌اند. این پارک میزبان موزه‌ی ملی Dimitrie Gusti، باشگاه ورزشی، تئاتر روباز و یک شهربازی قدیمی است. در دریاچه‌ی پارک، امکان کرایه‌ی قایق در فصل تابستان وجود دارد. در حاشیه‌ی پارک ویلاهای قدیمی قرار دارد که در قرن‌های نوزدهم و بیستم، محل زندگی قشر مرفه جامعه بوده است.

پارک Carol، یکی از زیباترین پارک‌های بخارست است که معمار منظره‌ی فرانسوی، ادوارد ردون آن را در سال ۱۹۰۶، تکمیل کرده است. مقبره‌ی سرباز گمنام رومانی در این پارک قرار دارد. تئاتر فضای باز یکی دیگر از بخش‌های پارک است که در فصل تابستان به مکانی محبوب برای برگزاری کنسرت تبدیل می‌شود.

 

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است