شهر تکریت در عراق

عراق یکی از کشورهای همسایه در غرب ایران است که وجود حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلا و حرم امیرالمومنین (ع) در نجف، آن را به یکی از قطب‌های گردشگری مذهبی در دنیا تبدیل کرده است و هر ساله زائرین بسیاری در زمان ولادت و وفات این امامان بزرگوار به عراق سفر می‌کنند. شهر تکریت یکی از شهرهای عراق است که در 140 کیلومتری شمال غربی بغداد قرار دارد و ساکنین اصلی شهر تکریت را عرب‌ها و کردها تشکیل می‌دهند.

 

 

اولین بار نام تکریت را تحت عنوان تیگریس در گزارش سقوط آشور می‌بینیم که پادشاه نبوپولسر در جریان حملاتش به آشور به عنوان پناهگاهی از آن استفاده کرد.

تکریت قبل از اسلام مرکز مسیحیان یعقوبی بود. نخستین بار در سال ۱۳ قمری پای مسلمانان به این شهر باز شد. در قرن هفتم قمری نیز هلاکو مسیحیان شهر را قتل‌عام کرد و کلیسای آنان را در اختیار مسلمانان گذاشت. امروزه ساکنان اصلی شهر تکریت اعراب وکردها می باشند.

 

 

 

دیدنی های تکریت

شهر تکریت را غالبا با عنوان شهر کاخ‌ها می‌شناسند، کاخ‌های کوچک و بزرگی که توسط صدام حسین در کنار ساحل رود دجله ساخته شده است و امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تکریت شناخته می‌شود. 136 کاخ در تکریت و اطراف آن وجود دارد که بعضی از آن‌ها توسط معماران بین‌المللی ساخته شده است.

 

 

 

این قصرها هر کدام ویژگی خاص و منحصر به فردی دارند به عنوان مثال یکی از قصرها 360 اتاق دارد. از دیگر مکان های دیدنی تکریت می‌توان به کلیسای سبز یکی از قدیمی‌ترین کلیساها در خاورمیانه و خانه صلاح الدین ایوبی اشاره کرد، خانه‌ای که اولین پادشاه مصر و سوریه در آن متولد شده است.

 

 

 

اگر به اماکن زیارتی علاقه فراوانی دارید، کشور عراق انتخاب مناسبی خواهد بود که با سفر به آن و زیارت از مرقد امام حسین (ع) و امام علی (ع)، آرامش روحی را تجربه می‌کنید. بهترین زمان سفر به عراق فصول پاییز و زمستان است که از گرمای هوا کاسته شده است. در سفر از خرید سوغات و صنایع دستی کشور عراق غافل نشوید و خاطرات خود را با گرفتن عکس‌های یادگاری جاودانه سازید.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است