شهر دمشق در سوریه

دمشق مرکز پایتخت سوریه و مرکز استان دمشق در این کشور است. شهر دمشق دومین شهر پرجمعیت سوریه است. این شهر در هزاره ی سوم پیش از میلاد مسیح به وجود آمده و به طبع از قدیمی ترین شهرهای خاورمیانه است و شاهد ظهور و سقوط حکومت های بسیاری بوده است.آب و هوای این کشور گرم و معتدل است. طی سرشماری انجام شده در سال 2009، این شهر 1711000 نفر جمعیت داشت. طی جنگ داخلی که از سال 2011 آغاز شد، مهاجران فراوانی از استان های دیگر این کشور به استان دمشق پناه بردند و سال 2015 جمعیت تخمین زده شده ی این شهر 5میلیون نفر بود.

 

 

 

 

هتل ها و اقامتگاه های دمشق

در شهر دمشق، علی الخصوص پیش از جنگ، به ویژه در اطراف حرم های مطهر حضرت زینب(س) و حضرت رقیه (س)، مهمانسراها و هتل های فراوانی یافت می شود که یکی از آن ها مسافرخانه جعفری است. اما اگر به دنبال هتل های شیک و لوکس می گردید هتل سفیر حضرت زینب و هتل فرودگاه دمشق به ترتیب هتل های 5 و 4 ستاره، هتل الماجد هتل 3 ستاره، Orient Gate Hotel هتل 1ستاره اند.

 

 

 

 

خوراکی های شهر دمشق

غذاهای خوشمزه ی عربی مواد اولیه ی خاصی دارند که کمتر در کشور غیرعربی عضو همیشگی سفره اند. از جمله اعضای همیشگی آشپزی سوری سیر، زیتون و ترشی، پنیر، شیر گوشفند، برنج، پیتا،شربت و مربا، بخارت و… است. اگر می خواهید طعم غذاهای اصیل سوری را بچشید سری به رستوران نارنج، رستوران حارتنا دمشق و کن زمان بزنید و اگر در دمشق هوس غذاهای بین المللی کردید، به Chevalier بروید.

 

 

 

 

خریدنی های شهر دمشق

حقیقتا در این جنگ و بحران به بازارهای این شهر آسیب های زیادی زده شده است با این حال اگر می خواهید فضای بازار سنتی را در دمشق تجربه کنید بازار حمیدیه دمشق معروفترین بازار این شهر است و مرکز خرید چم مرکز خریدی مدرن و مناسب گشت و گذار است.

 

 

 

 

گردشگری در شهر دمشق

شهر دمشق پیشینه ی تاریخی قوی و پرباری دارد بنابراین از مکان های دیدنی و تاریخی فراوانی برخوردار است. هرچند که در طول جنگ تقریبا همه ی آن ها آسیب هایی دیده اند. برای آنکه در این تاریخ سیری کنید، به موزه ی ملی دمشق، کاخ موزه ی الاعظم و کاروانسرای قدیمی خان اسعد سری بزنید. اگر هم برای زیارت آمدید، مطمئنا برای زیارت حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) به آنجا رفته اید.

 

 

 

 

سلامت و درمان در شهر دمشق

این کشور جنگ زده است و شرایط سلامتی ایده آلی ندارد. آب این شهر غیر آشامیدنی است بنابراین از بطری های آب های معدنی آب بنوشید. در طی سفر ضمن رعایت بهداشت شخصی، دوری از حیوانات، نوشیدن و آشامیدن سالم، پیش از سفر تمامی مسافران به سوریه بایستی واکسن های روتین سرخک و سرخجه، دیفتری، آبله مرغان، دیفتری، هاری و آنفوآنزا را بزنند. همچنین گرفتن واکسن های هپاتیت A، هپاتیت B و تیفوئید نیز پیش از سفر به کشور جنگ زده عاقلانه به نظر می رسد. در صورت نیاز 110 شماره ی تماس با اورژانس است.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است