شهر کوچینگ در مالزی

يکي از شهرهاي ديگر مالزي، کوچينگ (Kuching) نام دارد که به يکي از مراکز عمده صنعتي و تجاري مالزي تبديل شده است. اين شهر در شرق مالزي و در مرکز ايالت ساراواک قرار دارد. جالب است بدانيد که رکورد پرجمعيت‌ترين شهر در اين ايالت متعلق به شهر کوچينگ است و کوچينگ را چهارمين شهر بزرگ مالزي نيز مي توان دانست. مشخص نيست که نام کوچينگ از چه ريشه اي گرفته شده است و اين نام در زبان مالايي، به معني گربه است بسياري از مردم در کشور مالزي اين حيوان را نماد خوش شانسي مي دانند همچنين در بسياري از آگهي‌هاي گردشگري از آن با لقب «شهر گربه‌ ها» ياد مي شود و در گوشه و کنار شهر تنديس‌هاي زيادي ازگربه ‌ها را مي ‌توان مشاهده نمود.

 

 

شهر کوچینگ 4 - شهر کوچینگ در مالزی

 

 

آب و هوای شهر کوچینگ

نکته حائز اهمیت بعدی آب و هوای اين شهر است که معمولا بارانی می باشد و اگر چنين آب و هوايی را دوست نداريد بهتر است در ماه های ژوئن ، اوت و مه به شهر کوچينگ سفر کنيد که هوا معتدل تر می باشد و مهم است بدانید که این شهر دارای آب و هوای جنگل های استوایی است نسبتا گرم اما خیلی مرطوب و همچنین بارش قابل توجهی را دریافت می کند .

 

 

شهر کوچینگ 5 - شهر کوچینگ در مالزی

 

حمل و نقل

وسايل نقليه عمومي شامل اتوبوس وميني بوس معمولا بعد از ساعت 7 در شهر تردد نمي نمايند اما تاكسي 24 ساعت شبانه روز در دسترس مي باشد.با توجه به اين محدوديتها بهترين گزينه براي رفت و آمد در شهر كرايه ماشين مي باشد.

 

 

شهر کوچینگ 6 - شهر کوچینگ در مالزی

 

 

 

در خیابان‌های کوچینگ همیشه غذاهای خیابانی لذیذ به چشم می‌خورد ، ولی رستوران‌ های بزرگ و کوچک بسیاری نیز پیدا خواهید کرد و برای اقامت هم گزینه‌های بسیار خوب و نکته قابل توجه در این شهر این است که با ورود به این شهر قطعا متوجه خواهید شد که اکثر مردم اینجا دارای تتو هستند ، تتو کردن بدن و صورت بخشی جدا نشدنی از فرهنگ و آداب و رسوم مردم این منطقه می باشد و اینکه امروزه بیش از 20 مرکز طراحی تتو در این شهر وجود دارد که به روش‌ های سنتی و یا با دستگاه‌ های مدرن به مشتریان خود خدمات ویژه ای ارائه می‌ دهند حتی این موضوع هم برای توریست ها جذاب بوده و گاها خودشان هم اینکار را انجام می دهند .

 

 

شهر کوچینگ 1 - شهر کوچینگ در مالزی

 

 

جاذبه های کوچینگ مالزی

  • رودخانه ساراواک
  • کاخ وایت راجا
  • ساختمان فورت‌ مارقریتا
  • موزه گربه کوچینگ
  • موزه ساراواک
  • جاکولین فنگ

 

 

شهر کوچینگ 3 - شهر کوچینگ در مالزی

 

 

 

اگر قصد دارید که با زندگی مردم محلی بیشتر آشنا شوید بهتر است در دوره های آموزش آشپزی «بامبو» (Bumbu) شرکت کنید. «جوزف جیسین» (Joseph Jissin) مدرس این دوره‌ها که از قبیله «بیدایو» (Bidayuh) است شرکت‌کنندگان را به گروه‌های کوچک تقسیم کرده و با خود به بازار محلی می‌برد تا مواد مورد نیاز را که از جنگل‌های بورنئو آمده‌اند مثل سرخس‌ها، آناناس‌ها، دانه‌های رنگارنگ مالینجائو و برگ‌های معطر پاندانوس ( گیاهی معطر که در غذاهای جنوب شرق آسیا بسیار استفاده می‌شود) و سپس هرکدام از شاگردان زیر نظر او یاد می‌گیرند چگونه غذاهای محلی را طبخ و سرو کنند.

 

 دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  1   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  33,931 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

در حال حاضر 9996 سایت و مشاغل در دایرکتوری صفر یک ایران معرفی شده اند که دسترسی به ده ها هزار لینک را برای شما ساده تر میکند چرا که برخی از آیتم ها شامل چند شبکه اجتماعی میباشند . علاوه بر جستجوی پیشرفته ای که در بخش دایرکتوری سایت ها وجود دارد ، 2334 مطلب و مقاله در زمینه های مختلف و 388 خبر و رویداد از دیگر کشورها به همراه 9 ویدئوی متنوع  ، موجب گردیده بازدیدکنندگان بیشتر و هدفمند تری از سایت های شما بازدید کنند . قرارگیری مشاغل شما در کنار مطالب همان شهر و کشور ، بازده ای فوق العاده مناسب را برای صاحبان مشاغل ایرانی خارج از کشور بوجود آورده است.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید