مرکز علوم قونیه ترکیه

کز علوم قونیه» (Konya Science Center) مرکزی برای ارتقای علم از طریق تعامل است که توسط شهرداری متروپولیتنMetropolitan) ) قونیه بنا نهاده شد. مساحت کل این مجموعه  100 هزار متر مربع و مساحت محوطه بسته آن 26.000 متر مربع می باشد. این معماری برجسته قونیه، یکی از پیشرفته ترین مراکز و سالن های علمی ترکیه است. افرادی که به قونیه مسافرت می کنند، به ویژه کسانی که طالب علم و دانش هستند، همچنین دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به این کشور و شهر سفر می کنند، بازدید از این مرکز علمی را در فهرست برنامه های کاری خود قرار می دهند.

مرکز علوم قونیه 3 - مرکز علوم قونیه ترکیه

بخش های مختلف مرکز علوم قونیه

این مجموعه علمی  شامل بخش های زیر است:

 • فضا
 • بهداشت
 • علوم پایه
 • تکنولوژی جدید
 • تاریخچه و فرهنگ قونیه
 • زمین و سیستم های بیسیم
 • یک نمایشگاه

این مجموعه در آوریل 2014 افتتاح شد و فعالیت خود را از فوریه 2015 برای عموم آغاز کرد و بر روی همه سنین باز است. هدف از بازگشایی مرکز علمی قونیه این است که افراد با زمینه های مختلف را با یکدیگر متحد کند تا دانش را از طریق فضاهای تجربی و عملی که برای ایجاد کنجکاوی طراحی شده اند، انتقال دهد. این مرکز همه حواس انسان را برآورده می کند و تلاش کرده است که توجه و اهمیت علم را از طریق تعامل افزایش دهد، در واقع هدف این مرکز، یادگیری غیر رسمی علم و فناری است. این مرکز Planetarium یا افلاک نمایی با پنج DigiStar دارد.

مرکز علوم قونیه 1 - مرکز علوم قونیه ترکیه

می توان از مرکز علوم قونیه به عنوان اولین مرکز تعاملی علمی نام برد که به یادگیری غیر رسمی در زمینه علم و فناوری اختصاص یافته و با شورای تحقیقات علمی و فن آوری ترکیه یا توبیتاک (TUBITAK) همکاری می کند. توبیتاک مسئولیت حمایت از نمایشگاه ها، پشتیبانی تحصیلی برای کارمندان و تامین بودجه این پروژه ها را بر عهده دارد. ساختمان این مرکز توسط شهرداری قونیه بنیانگذاری و ساخته شد.

مرکز علوم قونیه 2 - مرکز علوم قونیه ترکیه

ساعات کار و آدرس مرکز علوم قونیه

جهت استفاده از این مرکز علمی، می توانید همه روزه بجز روزهای دوشنبه، از ساعت 9 الی 17 مراجعه نمایید. ساعت کاری این مرکز در روزهای پایانی هفته 10:30 تا 17 است.

این مرکز فوق العاده از زمان تاسیسش تا کنون پذیرای بیش از 300 هزار بازدیدکننده می باشد. اما انتظار می رود در سال های آینده این مرکز موفق به جذب بیش از یک میلیون بازدید کننده در سال می شود، جاییکه قادر به تبدیل شدن به یکی از جاذبه های امیدوار قونیه و ترکیه خواهد بود.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  3   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  92,125 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • chat
  یک نظر ارسال کنید