مسجد حنانه نجف عراق

سفر به عراق یکی از آرزوهای ناب هر مسلمان شیعه مذهبی است تا در فضای معنوی و روحانی زیارتگاه‌ها و اماکن مقدس موجود آن آرام بگیرند و زیارت خود را انجام دهند، به عبارتی در این فضا زائران می‌توانند جان و دلشان را با معنویات صفا دهند و به آرامش معنوی برسند. در میان دیدنی های عراق، مسجد حنانه یکی از جاذبه های نجف است که در میان بزرگراه کوفه و نجف واقع شده است.

درباره مسجد حنانه

این مسجد در محله‌ای به نام حنانه در شهر نجف واقع شده که نام خود را از ناله و گریه صدای شبیه بچه شتر گرفته است. جالب است که بدانید مسجد حنانه در قبل از اسلام بنایى ایستاده و استوانه‌ای شکل داشت که اهالی نجف به آن قائم مى‏گفتند.

به گفته مورخان هنگامی که جنازه مطهر حضرت امام على(ع) را براى دفن به نجف مى‏بردند، از جلوى این مسجد عبور کردند و بنای آن کمى انحنا پیدا کرد، از این رو منطقه مذکور بعدها در بین اهالی نجف به حنانه معروف شد.

واقعه دوم هم به زمانی بر میگرد که سرهای شهدای کربلا را از کربلا به کوفه می بردند و سر مقدس ابا عبدالله را هم در این مسجد بر زمین گذاشتند. گفته شده که در این هنگام، ناله بچه شتری که مادرش را گم کرده بوده بلند شده و نام او ” حنانه ” بوده.

از طرفی هم نقل شده که جعفر صادق ( ع ) ، هنگام سفر به کوفه و نجف، در سه مکان ایستاده و نماز گزارده است که یکی از آنها در این محل بوده و گفته اند، ” سر جدم حسین را در اینجا نهادند. ”

در داخل مسجد حنانه ضریح کوچکی نیز به چشم می‌خورد که از زیارت آن غافل نگردید. از اعمال مقدس این مسجد می‌توان به چهار رکعت نماز، دو رکعت به نیت تحیت و دو رکعت به نیت زیارت، در این مکان اشاره کرد که فضلیت بسیاری دارد.

در سفر به عراق بازدید از زیگورات اور، مسجد ام القرا، قبرستان وادی السلام و قصر عباسی بغداد را در برنامه خود قرار دهید تا با تاریخ و فرهنگ کشور عراق بیشتر آشنا شوید.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است