معبد بیومیوزا بوسان کره جنوبی

معابد کره جنوبی سرشار از افسانه‌های شنیدنی و داستان‌های جالب اند که در سفر به این کشور بازدید از آن‌ها و آشنایی با ماجراهای آن‌ها را نباید از دست داد. معبد بیومیوزا یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین معابد این کشور است که در حاشیه شرقی کوه Geumjeongsan در شهر بوسان قرار دارد و گردشگران بسیاری سالانه در کنار بازدید از سایر دیدنی های کره جنوبی از آن دیدن می‌کنند.

 

 

 

 

درباره معبد بیومیوزا بوسان

قدمت این معبد به سال 678 میلادی می‌رسد و باوری کهن درباره نام آن جاری است، بیومیوزا در لغت به معنی معبد نیروانای ماهی است و به عقیده مردم بوسان، روزی یک ماهی طلایی رنگ از آسمان به سمت کوه Geumjeongsan فرود می‌آید و در چاهی در این کوه می‌افتد که بعدها دلیل ساخت معبد بیومیوزا در این مکان به شمار می‌رود. این معبد از اهمیت خاصی در بین مردم کره برخوردار است و بسیاری از کاهنان این کشور در آن تعلیمات دینی خود را فراگرفته‌اند.

 

 

 

 

معماری اصیل معبد بیومیوزا در کنار طبیعت زیبای اطراف معبد مناظری چشم‌نواز خلق کرده‌است که پیشنهاد می‌شود چشم‌اندازهای پاییزی آن را از دست ندهید. بخش بزرگی از بنای معبد در طی جنگ‌های کره بین سال‌های 1592 تا 1598 از بین رفت و بعدها در سال 1613 موزد بازسازی قرار گرفت که نتیجه آن تا امروز پابرجا مانده است. سالن Daeungjeon در این معبد نمونه‌ی زیبایی از معماری سلسله چوسان است که تزئینات چشم‌نوازش نگاهتان را غرق در خود می‌کند و شما را به هزار سال پیش می‌برد.

 

 

 

 

دروازه ایلیمون که بت‌کده‌ای سه طبقه است، طراحی منحصر به فردی دارد و قدمت آن به قرن نهم میلادی می‌رسد. جالب است بدانید که یک برنامه آموزشی برای بازدیدکنندگان در این معبد برگزار می‌شود تا گردشگران بیشتر با فرهنگ و آیین‌های بودائی آشنا شوند. در اطراف معبد غرفه‌ها و رستوران‌های سنتی زیادی وجود دارد که می‌توانید به گشت و گذار در آن‌ها بپردازید و از غذاهای محلی بوسان امتحان کنید. در بوسان پیشنهاد می‌شود علاوه بر معبد بیومیوزا سری به موزه بوسان بزنید تا با فرهنگ مردمان این سرزمین بیشتر آشنا شوید.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

همینک یک بازاریاب حرفه ای استخدام کنید
روماکو به شکل شبانه روزی برای شما بازاریابی میکند. در روماکو امکان معرفی شغل ، سایت و شبکه های مجازی ، محصولات و دیگر خدمات خود را دارید. روماکو محصولات شما را در ده ها سایت کلیکی دیگر، ازطریق ایمیل مارکتینگ، تبلیغات در گوگل و ... معرفی میکند و فروش شما را متحول میکند. شما در هر لحظه امکان آمارگیری دقیق بازدیدکنندگان را خواهید داشت. ضمن آنکه پس از ثبت نام، هر روز به موجودی کیف پول شما افزوده میگردد تا راحت تر از خدمات سایت استفاده بفرمایید.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید