معبد وونگ تای سین هنگ کنگ چین

لوکس و مدرن هنگ کنگ علاوه بر این که در دهه های اخیر، از نظر اقتصادی رشد چشمگیری داشته و مورد توجه همگان قرار گرفته، در بخش گردشگری نیز موفق عمل کرده و این امر سبب شده تا جهانگردان مختلف از سراسر دنیا به این شهر سفر کنند و از این مکان ها دیدن کنند. یکی از معابد بی نظیری که در شهر هنگ کنگ و در منطقه کولون ساخته شده معبد وونگ تای سین هنگ کنگ نام دارد.

 

 

معبد وونگ تای سین هنگ کنگ 1 - معبد وونگ تای سین هنگ کنگ چین

 

 

درباره معبد وونگ تای سین هنگ کنگ

وونگ تای سین، معبدی شناخته‌شده و از جاذبه‌های مهم توریستی در هنگ کنگ است، که به وانگ تای سین یا وانگ جاویدان بزرگ اختصاص دارد. این معبد با مساحت 18000 متر مربع، در جنوب Lion Rock و در شمال کولون واقع شده است.معماری معبد به سبک سنتی چینی با ستون‌های قرمز بزرگ، سقف طلایی آراسته با گچبری‌های پیش ساخته و کنده‌کاری‌های چند رنگ است. به جز Daxiong-baodian یا تالار بزرگ، سالن Sansheng و باغ Good Wish نیز در این معبد ارزش دیدن را دارند.

 

 

معبد وونگ تای سین هنگ کنگ 2 - معبد وونگ تای سین هنگ کنگ چین

 

 

در زمین معبد، سه بنای یادبود با گذرگاه سرپوشیده وجود دارد. اولین بنا در خارج از معبد قرار گرفته و نام معبد روی آن حک شده است. دو بنای دیگر هم کمی جلوتر از آن قرار دارند.هر ساله از 1 تا 15 ژانویه، بازدیدکنندگان زیادی برای برگزاری مراسم نماز به این معبد می‌روند. تولد وانگ تای سین در روز 23 هشتمین ماه سال قمری و تعطیلات سال نوی چینی، شلوغ‌ترین زمان‌های بازدید از معبد است.

 

 

معبد وونگ تای سین هنگ کنگ 3 - معبد وونگ تای سین هنگ کنگ چین

 

 

در شب سال نوی چینی، هزاران نفر از نمازگزاران، قبل از نیمه شب در خارج از معبد انتظار می‌کشند و هنگام سال نو با عجله به محراب اصلی معبد می‌روند تا عودهای خوشبوی خود را به وانگ تای سین تقدیم کنند. به عنوان سنتی قدیمی، آنها هر چه زودتر این کار را انجام دهند، شانس بهتری در آن سال خواهند داشت.

این معبد در طول سال از ساعت 7 صبح تا 5 بعد از ظهر باز می باشد ولی در شب سال نو چینی، تمام شب در این معبد مراسم برگزار می شود. علاوه بر سال نو چینی این معبد در نیمه اول ژانویه که تولد وونگ تای سین به حساب می آید بسیار شلوغ می باشد، پس ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از رفتن به این معبد تقویم و مناسبت های چینی را چک کنید.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  4   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  121,960 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید