معبد چین سویی کیو کوالالامپور مالزی

سویی کیو نام معبدی است واقع در کوالالامپور در کشور مالزی که در زیباترین منظره ی منطقه گنتینگ قرار دارد ، روی یک سراشیبی تند سنگی قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری و هم از جاذبه های مذهبی در این کشور می باشد. درون معبد چین سویی کِیو مجسمه ای از شخصی به نام کینگ شوئی که یک راهب بودایی بوده است موجود است.  کینگ شوئی مدت زمانی به عنوان یک الهه در استان فوجیان واقع در کشور چین بود،که به دلیل توانایی های ماورای طبیعی که برخوردار بود برای دور کردن ارواح خبیث و یا احضار باران شناخته شد.

 

 

معبد چین سویی کیو 3 - معبد چین سویی کیو کوالالامپور مالزی

 

 

تاریخچه معبد چین سویی کیو کوالالامپور

معبد چین سویی کِیو مالزی ، توسط شخصی به نام  لیم تو تانگ که بنیانگذار منطقه گنتینگ بود ساخته شده است. لیم تو تانگ در سال 1975 میلادی درست پس از یک سال از تمام شدن گنتینگ، که در آن دوران فقط یک هتل با کازینوی کوچک بود ساخت معبد چین سویی کِیو را شروع کرد و محل ساخت این معبد را به دلیل اینکه دهکده ای بود که محل تولدش بود و از لحاظ چشم انداز بسیار زیبا بود، فوجیان انتخاب کرد که سرانجام بعد از 18 سال کار شبانه روزی در روز 24 مارس 1944 افتتاح شد. مبلغی که  امروزه برای ساخت معبد چین سویی کِیو تخمین زده اند دوازده میلیون رینگیت حساب شده است.

 

 

معبد چین سویی کیو 2 - معبد چین سویی کیو کوالالامپور مالزی

 

 

معبد چین سویی کیو در یک زمین جنگل سنگی  حدود 28 جریب قرار دارد و 1400 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و تا قله کوه بین 5 تا 10 دقیقه با ماشین فاصله دارد. این زیبایی ها این معبد را به یکی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور تبدیل کرده است.

 

 

معبد چین سویی کیو 1 - معبد چین سویی کیو کوالالامپور مالزی

 

 

معماری معبد چین سویی کیو کوالالامپور

معبد چین سویی کیو دارای ستون های بلند قرمز رنگی می باشد که نگهدارنده سقف زینتی آن است. بر روی دیوارهای خارجی این معبد نوشته های بسیاری موجود می باشد که به شرح زندگی و کارهای ماورای طبیعی و خیرخواهانه اصلی راهب کینگ شوئی پرداخته است. همچنین مجسمه وی که در قسمت شمال سالن اصلی معبد، رو به جنوب قرار دارد، مطابق با اصول فنگ شوئی قرار گرفته است. در پشت مجسمه یک سنگ طبیعی در یک رودخانه روان مصنوعی قرار دارد.

 

 

معبد چین سویی کیو 4 - معبد چین سویی کیو کوالالامپور مالزی

 

 

این سنگ حکم محافظ مجسمه را بازی می کند، در حالیکه خودِ رودخانه تامین کننده آب معدنی پاکیزه در طول سال است. نام این آب، آب معدنی اژدها می باشد و در معبد دهکده پِنگلای به آن، آب شفابخش گفته می شود. تولد راهب کینگ شوئی در ششمین روز از سال نوی چینی است و به مدت ده روز از ابتدای سال نو جشن گرفته می شود. امروز این معبد فقط محل عبادت چین سویی نیست بلکه محلی برای عبادت آیین بودایی، تائویسم، شمنیسم، کنفسیوس گرایی و دیگر اعتقادات مردم چینی می باشد.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  11   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  85,914 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید