مقبره سرباز گمنام مسکو روسیه

مقبره سربازان گمنام مسکو، یادمانی از جنگ، برای سربازان شوروی کشته شده طی جنگ جهانی دوم است. در بازدید از کرملین و باغ الکساندر، این یادمان را از دست ندهید.

مقبره سرباز گمنام مسکو در باغ الکساندر و نزدیک به دیوار کرملین قرار گرفته است. روبه‌روی این یادمان، یک ستاره پنج پر در محوطه میدان وجود دارد که شعله جاویدان از وسط آن بیرون می‌آید. این محوطه خیلی بزرگ نیست و توسط دو سرباز محافظت می‌شود. در زمان جنگ مسکو در سال ۱۹۴۱، سربازان کشته شده در گوری جمعی نزدیک به «زلنوگراد» (Zelenograd) دفن شدند. این مکان علامتی از محل توقف آلمانی‌ها می‌باشد که قصد رسیدن به مسکو را داشتند. در دسامبر سال ۱۹۶۶، بقایای سربازان گمنام به دیوار کرملین منتقل گردید و در سال ۱۹۶۷ مقبره آن‌ها به روی عموم مردم بازگشایی شد. یادمان با شاخه‌ای از برگ بو تزئین شده و یک کلاه سربازی در بالای نشان آن به چشم می‌خورد.

 

 

مقبره سرباز گمنام مسکو 2 - مقبره سرباز گمنام مسکو روسیه

 

 

اهمیت نمادین مقبره سرباز گمنام

شاید هر کسی که از مسکو بازدید می‌کند، بخواهد جلوی مقبره سرباز گمنام توقفی کرده و شعله جاویدان را تماشا کند. بسیاری برای دیدن تعویض گارد به اینجا می‌آیند که رأس هر ساعت انجام می‌شود. در این زمان جمعیت زیادی روبه‌روی مقبره می‌ایستند و به محض تمام شدن مراسم متفرق می‌شوند. برای مردم روسیه این مکان جایی مقدس است. آن‌ها با فرزندان و نوه‌های خود به اینجا آمده تا روح کسانی که جان خود را در جنگ جهانی دوم برای آزادی کشور از دست دادند گرامی بدارند. اینجا بخشی از گذشته آن‌ها بوده و همواره می‌خواهند تاریخ و نیاکان ارزشمند خود را به خاطر داشته باشند.

 

 

مقبره سرباز گمنام مسکو 4 - مقبره سرباز گمنام مسکو روسیه

 

 

 

جنگ جهانی دوم تقریباً همه خانواده‌های کشور را درگیر کرد. آن‌ها حتی اگر خود مستقیماً درگیر جنگ هم نبودند، در کارخانه‌ها مشغول کار و بازسازی شهر بعد از جنگ می‌شدند. مقبره سربازان گمنام هم نمادی از سوگ و هم نشانی از امید در خود دارد. شعله جاویدان خاطره همیشگی آن‌هایی است که در این راه از میان رفتند اما یادشان همواره در دل مردم روسیه زنده ماند.

آرامگاه سرباز گمنام همیشه با تاج گل ‌هایی از طرف اهداکنندگان مزین می ‏شود. کتیبه ‌ای گرانیتی در سمت چپ آرامگاه بر روی دیوار قرار دارد که این متن بر روی آن حکاکی شده است “ممکن است شما ناشناس باشید اما اعمال شما جاودانه است. برای تمام کسانی که در سال‌ های 1941-1945 برای حفظ سرزمین مادری کشته شدند.”

 

 

مقبره سرباز گمنام مسکو 3 - مقبره سرباز گمنام مسکو روسیه

 

 

نکاتی برای بازدید از مقبره سرباز گمنام مسکو

در زمان تعویض گارد جمعیت زیادی جلوی مقبره ازدحام ‌می‌کنند پس اگر می‌خواهید خود مقبره را ببینید بهترین زمان موقعی است که اکثر مردم آنجا را ترک کرده‌اند. در زمان‌های خلوت این مکان اندکی گرفته و محزون به نظر می‌رسد. احتمالاً جنگ جهانی دوم بر زندگی شما اثر مستقیمی نگذاشته باشد اما در زمان بازدید اینجا احترامی که سربازان لایق آن هستند را ادا کنید.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  5   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  33,855 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

در حال حاضر 9996 سایت و مشاغل در دایرکتوری صفر یک ایران معرفی شده اند که دسترسی به ده ها هزار لینک را برای شما ساده تر میکند چرا که برخی از آیتم ها شامل چند شبکه اجتماعی میباشند . علاوه بر جستجوی پیشرفته ای که در بخش دایرکتوری سایت ها وجود دارد ، 2334 مطلب و مقاله در زمینه های مختلف و 388 خبر و رویداد از دیگر کشورها به همراه 9 ویدئوی متنوع  ، موجب گردیده بازدیدکنندگان بیشتر و هدفمند تری از سایت های شما بازدید کنند . قرارگیری مشاغل شما در کنار مطالب همان شهر و کشور ، بازده ای فوق العاده مناسب را برای صاحبان مشاغل ایرانی خارج از کشور بوجود آورده است.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید