موزه ملی عراق بغداد

کشور عراق علاوه بر مکان های مذهبی بسیار مهم و ارزشمند، تعدادی جاذبه ی گردشگری نیز درون خود جای داده که سبب شده این کشور حتی مورد توجه غیر مسلمانان نیز قرار گیرد. یکی از بارزترین جاذبه های گردشگری این کشور “موزه ملی عراق” می باشد که در شهر بغداد واقع شده است.

تاریخچه موزه

در سال 2003 که عراق اشغال شده بود این موزه هم غارت شد و تقریبا 15هزار قطعه از آثار تاریخی و فرهنگی موزه ربوده شد. در سال 2015 پس از جنگ با حضور نخست وزیر عراق حیدر عبادی این موزه باز گشایی شد و با تلاش‌‎های بین المللی بسیاری از این آثار برگشت داده شد. اما هنوز خیلی از این گنجینه‌های تاریخی جزء آثار ناپدید و مجهول المکان نام برده می‌شوند.

از همان سال و هم زمان با شروع جنگ، درب های این موزه به روی تاریخ دوستان و گردشگران تور عراق بسته شد. سرانجام در سال 2015 و با کاهش تنش های موجود، مجددا این موزه بازگشایی شد و هم اکنون نیز مدیریت آن به عهده احمد کمیل محمد است.

این موزه می‌تواند شما را با تاریخ و فرهنگ مردم این کشور آشنا کند. گرتود بل باستان شناس بریتانیایی موسس این موزه بود که با تلاش او این موزه بنیان نهاده شد و اوایل موزه باستان شناسی بغداد نام داشت. در موزه ملی عراق یک گالری وجود دارد که هنر عربستان را در قبل و بعد از اسلام نشان می‌دهد.

کلکسیون طلا و جواهر نمرود با سنگ‌های گران‌بها جزء آثار قابل توجه این موزه به شمار می‌آیند که قدمت آنها به قبل از قرن نهم میلادی برمی‌گردد. از دیگر آثار مهم موزه ملی عراق می‌توان سنگ‌های تراشیده به خط میخی و قرص اوروک را نام برد.

آثار باستانی اوروک به 3000 تا 3500 سال پیش از میلاد برمی‌گردند. با سفر به عراق علاوه بر زیارت می‌توانید سفر سیاحتی هم داشته باشید. موزه ملی عراق زندگی آرام مردم قبل از رخ دادن جنگ‌های گوناگون را نشان می‌دهد.

در سفر به عراق بازدید از زیگورات اور، ایوان مدائن، کاخ فاو و قصر عباسی بغداد را در برنامه خود قرار دهید تا با تاریخ و فرهنگ کشور عراق بیشتر آشنا شوید.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است