موزه های جمهوری آذربایجان

موزه های جمهوری آذربایجان
جمهوری آذربایجان تاریخچه مختص به خود دارد و دولت مردان این کشور کوچک با احداث چند موزه تلاش خود را برای به نمایش گذاشتن این گذشته ارزشمند را به نمایش گذاشته اند. باکو موزه های خوب زیادی هم دارد که برای افراد علاقه مند به تاریخ و فرهنگ کشورها بسیار می تواند جذاب باشد.در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا شما را با موزه های جمهوری آذربایجان آشنا کنیم .

موزه ادبیات نظامی گنجوی
موزه ادبیات نظامی گنجوی (ترکی آذربایجانی: Nizami Gəncəvi adına Milli Azərbaycan ədəbiyyatı muzeyi) در شهر باکو، در کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است. در سال ۱۹۳۹ تأسیس شد. موزه ادبیات نظامی گنجوی آذربایجان ، در شهر باکو ، در کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است. این بنای عظیم و با شکوه در یکی از معروفترین خیابانهای این شهر یعنی خیابان حاکمیت  قرار گرفته است. نظامی گنجوی ، شاعر و داستان‌سرای ایرانی‌تبار قرن ششم هجری است که به‌عنوان پیشوای داستان‌سرایی در ادب فارسی شناخته شده‌است. موزه ادبیات نظامی گنجوی آذربایجان شامل آثاری از این شاعر و دیگر شاعران مشابه می باشد که از نظر فرهنگی و قدمت بسیار نفیس و کهن می باشند.

موزه ملی تاریخ جمهوری آذربایجان
 موزه ملی، بزرگترین موزه آذربایجانِ که در عمارت محل سکونت زین العابدین تقی اف ساخته شده. تقی اف سرمایه دار نیکوکار و اهل فرهنگ آذربایجانی بوده و چندین مدرسه و روزنامه در آذربایجان تاسیس کرده. این موزه سال ۱۹۲۰ ساخته شده و تاریخ و فرهنگ آذربایجان رو توی چند گالری مختلف نشان می دهد نمایشگاه تاریخ مدرن، نمایشگاه انسان شناسی، نمایشگاه تاریخ باستان و میانه آذربایجان و چند گالری و مجموعه دیگه.
جدا از این ها ساختمان موزه و طراحی داخلی سالن ها هم حسابی دیدنی هستند.

موزه‌ فرش آذربایجان
صنعت فرش و بافندگی در ایران و مناطقی که در قدیم جزء قلمرو ایران بوده اند بسیار رواج داشته است و هنوز هم دارد؛ آذربایجان هم جز کشور هایی است که صنعت فرش بافی در آن از جایگاه ویژه ای نزد مردم برخوردار است. اولین موزه ی فرش جهان در سال 1967 در آذربایجان و باکو تاسیس شد، این موزه ابتدا با نام موزهه هنر های دستی و فرش آذربایجان شناخته میشد اما چندین سال بعد به موزه فرش آذربایجان تغییر نام پیدا کرد. مکان این موزه در نزدیکی شهر قدیمی باکو واقعع است و دارای یک معماری بسیار زیبا به مانند فرش لوله شده میباشد. در این موزه فرش های دستبافت اصیل آذربایجانی، گلیم ها، لباس های سنتی و ابزار آلات تولید فرش دستبافت به نمایش گذاشته شده است. در سال 2008 ساختمان جدید این موزه که به شکل فرش لوله شده است طراحی و سال 2014 بطور رسمی افتتاح شد.

 
  • “راهنمای اقامت ،تحصیل ،سفر وزندگی در دیگر کشورها  “

 

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است