موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور مالزی

ر مالزی پر از جاذبه های متعددی است که برای بازدیدکنندگان و توریست ها، همواره جاذبه ای برای عرضه دارد. دین بیشتر مردم مالزی، اسلام است بنابراین یکی از بهترین موزه ها به نام موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور در این کشور خودنمایی می کند. روماکو در ادامه معرفی جاذبه های کوالالامپور که هر گردشگری باید به دیدن آن ها برود، به سراغ این موزه آمده است. موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور با الهام گیری از معماری اسلامی کشورهای مختلف جهان نشانه و نماد خوبی از بناهای اسلامی برای گردشگران است. بسیاری از آثار ارزشمند اسلام به همراه منابعی برای آشنایی بیشتر با هنرهای اسلامی در این موزه نگهداری می شوند. اگر می خواهید بیشتر با موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور و آثار نگهداری شده و فضاهای مختلف آن آشنا شوید، تا انتهای مطلب را بخوانید.

 

 

موزه هنرهای اسلامی 5 - موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور مالزی

 

 

آشنایی با هنرهای اسلامی کوالالامپور

به طور قطع می توان گفت که این موزه یکی از اولین و بزرگترین موزه های آثار هنری اسلامی در جنوب شرق آسیا می باشد ، همچنین این موزه دارای 12 گالری متنوع و زیباست که بسیاری از اقلام موجود در آن به جای منطقه جغرافیایی بر اساس نوع آن قرار گرفته است .  همچنین این موزه برجسته با بیش از هشت هزار اثر هنری دارای یکی از برترین گنجینه های هنرهای تزئینی اسلامی در دنیا می باشد که سالانه هزاران گردشگر جذب این موزه می شوند .

شما بازدید کنندگان در این موزه انواع جانماز های دستدوزی شده ، خطاطی ها و دست نوشته های ظریف و زیبا بر روی ظروف سفالی ، قالی های دستباف و کاشیکاری های لعابی همگی نشان دهنده هنرمندی و زبر دستی استادان هنرهای اسلامی است که بدون شک شما عزیزان در بازدید از این موزه را مسحور این همه زیبایی و دقت در جزییات و ظرافت این آثار هنری خواهد کرد .

 

 

موزه هنرهای اسلامی 3 - موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور مالزی

 

 

برنامه های موزه

این موزه را می توان به عنوان نماد و سمبلی از سازمان و بنیاد البخاری دانست که به حفظ فرهنگ، تاریخ و میراث اسلامی تا به امروز کوشیده است. شاید بتوان در این دنیایی که در حال دور شدن از یکدیگر و شاید در بعضی نقاط در حال فروپاشی است، نقش موزه ها را بسیار مهم و جدی دانست. این موزه ها هستند که نشان دهنده آداب و فنون، تاریخ و البته نگهدارنده میراث هنر و فرهنگند.

به همین منظور از مهم ترین کارهایی که موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور انجام می دهد برگزاری نمایشگاه های متعدد درون موزه و یا خارج از کشور است. با این کار مردم بیشتری با فرهنگ و هنر اسلامی آشنا شده و به نوعی ترویج یادگیری این هنرها را دنبال می کند. هنرهایی مانند خوشنویسی، خطاطی، نقاشی های مینیاتور و تذهیب، گره چینی، کاشی کاری و بسیاری دیگر را در این موزه می توانید یاد بگیرید و حتی کلاس بروید.

 

 

موزه هنرهای اسلامی 2 - موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور مالزی

 

 

آثار مهم درون موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور

از مهم ترین و دیدنی ترین آثاری که در موزه هنرهای اسلامی مالزی وجود دارد، پارچه دور کعبه یا همان کیسوا (Kiswa) که مربوط به سال ۱۹۶۴ است را در این موزه پیدا خواهید نمود. این پارچه نفیس پوشاننده در خانه خدا یعنی کعبه در مکه بوده که هر ساله عوض می شود.از دیگر آثار نفیس و با ارزشی که در موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور می توانید از آن ها دیدن کنید، کتاب های دعا و قرآن هایی مربوط به قرن هفدهم میلادی است.

 

 

موزه هنرهای اسلامی 4 - موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور مالزی

 

 

بخش معماری هم بسیار دیدنی است.  در این بخش می توانید ماکت هایی از بهترین بناها و مساجد سراسر جهان را ببینید. برای ساخت این ماکت ها، حتی به جزئی ترین قسمت ها هم دقت شده است. در این مجموعه ماکتی از کل بنای مقدس مسلمانان یعنی بنای مسجد الحرام در مکه قرار دارد. همچنین مسجد بزرگ شیان در چین نیز در میان ماکت های مساجد اسلامی دیده می شود. از دیگر قسمت های جذاب در این موزه، تماشای ماکت مسجد جامع اصفهان است.

 

 

موزه هنرهای اسلامی 1 - موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور مالزی

 

 

ساعات بازدید موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور

ساعات بازدید از این موزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸:۰۰ است.

  • آدرس: مالزی، کوالالامپور، جالان لمباه پردانا
  • Address: Jalan Lembah Perdana, Kuala Lumpur
  • تلفن: ۲۰۲۰ ۲۲۷۴ ۶۰۳+


دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  6   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  85,933 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید