کاسکاد ایروان ، ارمنستان

رپله یا کاسکاد راه پله ای عظیم در ایروان پایتخت ارمنستان است که با آبشارهای مصنوعی، آبنماهای زیبا، درختان و گلهایش، منطقه مرکزی شهر ایروان را به مناطق قدیمی آن متصل می کند. اگرچه این بنا به هزارپله شهرت یافته است، اما کاسکاد از 572 پله تشکیل شده است. کاسکاد تنها یک مسیر رفت و آمد زیبا، یا راه پله ای عظیم با چشم اندازی حیرت انگیز نیست. کاسکاد امروز به موزه ای بزرگ از آثار هنرمندان معاصر ارمنستان نیز تبدیل شده است.

کاسکاد ایروان 1 1 - کاسکاد ایروان ، ارمنستان

منظره هنگام ایستادن بالای پلکان

هدف اغلب گردشگرانی که تصمیم بر بالا رفتن از پله ها را عملی می کنند و سختی را به جان می خرند تماشای منظره ای فوق العاده بی نظیری است که در هنگام ایستادان در بالای پلکان مقابل چشمانتان دیده می شود. توریست ها از سراسر جهان برای دیدن کاسکاد و بالا رفتن از پله های آن به اینجا می آیند. حتی هوای سرد و زمستانی یا بارش باران نمی تواند مانع از صعود آنان شود. همین امر کاسکاد را در دسته جاذبه های نادری قرار می دهد که حتی در فصل سرما و بارش نیز گردشگران آن را انتخاب می کنند.

برخی از مردم شهر بالای پله های را به نمادی از آرامش و خلوت انسان تبدیل کرده اند. عاشقان شهر به بالای هزار پله کاسکاد می روند و به معشوق خود می اندیشند. برخی دیگر نیز در این مکان دمی به آسایش می رسند و از دغدغه ها و مشکلاتی که زندگی شهری امروز با خود دارد دور می شوند. بنابر این اگر به دنبال لحظاتی پر شور هستید تا بتوانید روزمرگی ها را فراموش کنید همت کنید و از پله ها بالا بیایید.

کاسکاد ایروان 2 1 - کاسکاد ایروان ، ارمنستان

مجسمه‌هایی زیبا و پر مفهوم در این باغچه‌ها و یا در آب نمادهای کاسکاد دیده می‌شود که بر گیرایی این بنا می‌افزاید. جیم توروسیان معمار بنای کاسکاد برای کسانی که پله‌ها را سخت طی می‌کنند و یا توان جسمانی ندارند پله‌ی برقی در کنار پله اصلی قرار داد. شاید سخت به نظر بیاید اما زمانی که این پله‌ها را طی می‌کنید و به بالای آن می‌رسید نمایی که از شهر خواهید دید که فوق‌العاده زیبا به نظر می‌رسد و از سکوت و دنج بودن آن، آرامشی وصف ناپذیر را به شما القا می‌کند.

کاسکاد در ایروان  - کاسکاد ایروان ، ارمنستان

دسترسی

کاسکاد یا هزار پله ایروان، در جنوب با خیابان های تامانیان، ایسهاکیان و میدان فرانسه، در شرق با خیابان مسروپ مشتوتس، و ازغرب با خیابان مارشال باغرامیان همسایه است.  به فاصله اندکی از شمال کاسکاد Victory park یا پارک پیروزی ایروان قرار دارد که مجسمه معروف مادر ارمنستان در آن قرار دارد. فاصله حدودا یک و نیم کیلومتری کاسکاد با میدان جمهوری (republic) در مرکز ایروان را می توان با خودرو در کمتر از ده دقیقه پیمود. پیاده روی در این مسیر، حدودا ۲۰ دقیقه زمان می برد. در نقشه بالا میتوانید محل دقیق قرار گرفتن کاسکاد را مشاهده کنید.

کاسکاد ایروان 3 1 - کاسکاد ایروان ، ارمنستان

ارمنستان سرزمین زیبایی‌ها و داستان‌های تاریخی بسیاری است اگر با تور ارمنستان به شهر ایروان سفر کردید حتما از مجموعه گردشگری کاسکاد یا هزار پله دیدن کنید.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  10   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  92,035 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید