کشور internallinksmanager6a99c575-1
اکراین به اکراینی: Україна، به روسی: Украина از کشورهای اروپای شرقی است. این کشور از شرق با روسیه؛ در شمال با بلاروس؛ از غرب با لهستان،اسلوواکی و مجارستان؛ از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد و پایتخت آن شهر کی‌اف و زبان رسمی آن زبان اکراینی می‌باشد.در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا با  کشور اکراین آشنا بشیم .

اکراین نیز با ۲۴ استان دارای حکومت جمهوری می باشد و کریمه تنها بخش خودمختار این کشور است. بعد از روسیه، اکراین بزرگترین ارتش در اروپا را دارا می باشد و زبان روسیه بعد از زبان رسمی اکراین که اکراینی می باشد، گسترده ترین کاربرد را در میان مردم این کشور دارد. مسیحیت دین رسمی مردم اوکراین می باشد.
اکراین به عنوان دومین کشور وسیع اروپا و چهل و چهارمین کشور وسیع جهان با ۶۰۳٫۷۰۰ کیلومتر وسعت و ۲٬۷۸۲ کیلومتر خط ساحلی می باشد.

دشت های حاصلخیز (استپ) و زمین های مسطح بخش اعظم خاک اکراین را تشکیل می دهند و رودخانه های دنیپر ، سورسکی ، دونتس، دنیسر و بوگ جنوبی از میان این دشت ها عبور می کنند و به دریای آزوف و دریای سیاه می ریزند. بخشی از رشته کوه های کارپات ، که بلندترین نقطه آن کوه هورلا با ارتفاع ۲٬۰۶۱ متر است در اکراین قرار دارد و رشته کوه های کریمه نیز تا ساحل جنوبی کریمه در شبه جزیره کریمه کشیده شده اند.
در سواحل جنوبی کریمه شرایط آب و هوایی مدیترانه ای است اما در بیشتر نقاط، اوکراین دارای آب و هوای معتدل قاره ای می باشد. بارش در شمال و غرب این کشور بسیار بیشتر از شرق و جنوب شرقی اکراین می باشد و تفاوت بارش سالیانه در این دو نقطه تا حدود ۸۰۰ میلی متر نیز می رسد، به عنوان مثال بارش سالیانه در مناطق غربی حدود ۱٬۲۰۰ میلی‌متر است، در حالی که بارش سالانه در کریمه ۴۰۰ میلی‌متر می‌باشد.
تراکم جمعیت در شرق و جنوب شرقی و با توجه به تراکم نواحی صنعتی در این بخش ها بیشتر می باشد و ۶۷٫۲٪ از جمعیت اکراین در مناطق شهری زندگی می کنند. اکثریت جمعیت اکراین را نژاد اکراینی (۷۷٫۸٪) و مابقی را سایر نژاد ها مانند روسی (۱۷٫۳٪)، بلاروسی (۰٫۶٪)، مولداوی، تاتارهای کریمه (۰٫۵٪)، بلغارها (۰٫۴٪)، مجارستانی (۰٫۳٪)، رومینیایی (۰٫۳٪)، لهستانی (۰٫۳٪)، یهودیان (۰٫۲٪)، ارامنه (۰٫۲٪)، یونانیها (۰٫۲٪) و تاتارها (۰٫۲٪) تشکیل می دهند. این آمار بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۱ میلادی اوکراین می باشد.
زبان اکراینی بسیار شبیه به زبان روسی است البته بیشتر لغات این زبان برگرفته از زبان لهستانی می باشد اما دستور زبان اکراینی به روسی نزدیکتر است. و در مجموع این زبان از گروه زبان های اسلاو شرقی به شمار می رود. پس از زبان اکراینی ، زبان روسی به عنوان دومین زبان این کشور می باشد. الفبای آن نیز مانند زبان روسی سیریلیک بوده و تفاوت های بسیار جزئی دارد.
موسیقی بومی سنتی، موسیقی کلاسیک، راک و سایر سبک ها همگی در اوکراین از جایگاه خاصی برخوردار می باشند، چرا که تاریخ این کشور با موسیقی رقم خورده است و بخش عمده ای از فرهنگ این کشور را موسیقی تشکیل می دهد. از موسیقی دان های برجسته ی این کشور می توان به چایکوفسکیو اوکان الزی اشاره نمود که در سطح بین المللی بسیار مشهور می باشند.
  • “راهنمای اقامت ، تحصیل ، سفر و زندگی در دیگر کشورها”

قاره

اروپا

نام کشوراکراین
 Ukraine
پایتختکی اف
 Kiev
کد تلفن380
واحد پولUAH
کد دو حرفیUA
کد سه حرفیUKR
مساحت کیلومتر مربع603,700
جمعیت44,624,373
=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

همینک یک بازاریاب حرفه ای استخدام کنید
روماکو به شکل شبانه روزی برای شما بازاریابی میکند. در روماکو امکان معرفی شغل ، سایت و شبکه های مجازی ، محصولات و دیگر خدمات خود را دارید. روماکو محصولات شما را در ده ها سایت کلیکی دیگر، ازطریق ایمیل مارکتینگ، تبلیغات در گوگل و ... معرفی میکند و فروش شما را متحول میکند. شما در هر لحظه امکان آمارگیری دقیق بازدیدکنندگان را خواهید داشت. ضمن آنکه پس از ثبت نام، هر روز به موجودی کیف پول شما افزوده میگردد تا راحت تر از خدمات سایت استفاده بفرمایید.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید