افتتاح دومین ورزشگاه جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر

 

نماینده کمیته عالی پروژه‌ها و میراث جام جهانی 2022  گفت: مراسم افتتاح رسمی دومین ورزشگاه جام جهانی 2022 روز 16 ماه می سال جاری (26 اردیبهشت) در شهر الوکره صورت خواهد گرفت که پیش از آغاز بازی‌های مرحله نیمه‌نهایی امیر کاپ قطر است. ورزشگاه الوکره ظرفیت 40 هزار تماشاگر را دارد و میزبانی دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2022 در قطر را بر عهده خواهد داشت. زهی حدید، معمار ورزشگاه الوکره آن را با الهام از قایق سنتی ماهیگیری در خلیج فارس طراحی کرده است. ماه گذشته میلادی نیز چمن ورزشگاه الوکره با ثبت رکورد جدیدی در مدت زمان 9 ساعت و 15 دقیقه نصب شد. بر اساس این گزارش، نخستین ورزشگاه جام جهانی 2022 به نام خلیفه سال 2017 میلادی در شهر دوحه افتتاح شده بود. قطر هشت ورزشگاه برای برگزاری این رقابت‌ها خواهد ساخت.

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ بیست و دومین جام جهانی  است که از 21 نوامبر تا 18 دسامبر 2022  در کشورقطر برگزار خواهد شد. این اولین باری خواهد بود که کشوری عربی از خاورمیانه میزبانی این مسابقات را برعهده خواهد داشت.

فیفا در سال ۲۰۱۰ در شرایطی به میزبانی قطر رای داد که آمریکا، کره جنوبی، ژاپن  و استرالیا هم برای میزبانی جام جهانی فوتبال اعلام آمادگی کرده بودند. جدّی‌ترین رقیب قطر برای میزبانی مسابقات استرالیا بود و همگان تا دقایق آخر با توجه به وسعت کم قطر و شرایط نامطلوب آب و هوایی شانس استرالیا برای میزبانی را بیشتر می‌دانستند اما قطر با توجه به لابی‌های احتمالی خود، ثروت عظیم گازی و رسانه‌هایش میزبانی این مسابقات را از استرالیا ربود .نمایندگان فیفا پس از این انتخاب به دریافت رشوه‌های کلان از سوی امیر قطر متهم شدند. با توجه به اینکه ماه‌های برگزاری مسابقات، مصادف با شروع تابستان در این کشور می‌باشد و دمای این منطقه در این موقع از سال دست کم به ۴۰ درجه سانتیگراد می‌رسد، پیشنهادهایی برای برگزاری مسابقات در فصل زمستان صورت گرفت اما با توجه به تداخل با لیگ‌های اروپایی چندان مورد استقبال واقع نشد. میزبانان این دوره از بازی‌ها تعهد داده‌اند که از تکنولوژی‌های مدرن جهت کاهش دمای ورزشگاه‌ها برای رفاه حال حاضران استفاده می‌کنند. بنا بر این اظهار نظر، این تکنولوژی می‌بایست دمای ۴۳ درجه‌ای هوا در ورزشگاه‌ها را تا ۱۹ درجه سانتیگراد تقلیل دهد.قطر پیش از این در هیچ دوره‌ای از ادوار جام جهانی فوتبال حضور نداشته‌است.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید