اقدام محیط زیستی مسجد بیرمنگام انگلیس

مسجد بیرمنگام انگلستان - اقدام محیط زیستی مسجد بیرمنگام انگلیس

 

مسجد بیرمنگام انگلیس در ماه رمضان بطری پلاستیکی را ممنوع کرد. این مسجد با هدف حفاظت از محیط زیست اعلام کرده است که نمازگزاران نباید برای افطار از بطری های پلاستیکی استفاده کنند.

مسئولان مسجد گرین لین شهر بیرمنگام از نمازگزاران و مسلمانان شهر خواسته اند تا در ایام ماه رمضان نسبت به حفظ محیط زیست تلاش کنند و از آوردن بطری های پلاستیکی به مکان مسجد خودداری کنند.

این در حالی از سوی مسئولان مسجد اعلام شده است که سال گذشته خود مسجد بین نمازگزاران  آب آشامیدنی در بطری های پلاستیکی توزیع می کرد ولی امسال به خاطر بحران محیط زیست چنین طرحی برداشته شده است.

مسئولان مسجد می گویند بطری های پلاستیکی علاوه بر آلودگی محیط زیست نیاز به هزینه های اضافی برای جمع آوری زباله های آنها دارد و امسال همراه با طرح های محیط زیست شهر همراه شده اند تا آلودگی را کاهش دهند.

طبق آخرین آمارهای ارائه شده در انگلیس هر سال 13 میلیارد بطری پلاستیکی به زباله تبدیل می شود که تقریباً نیمی از آن را بطری های آب آشامیدنی تشکیل می دهد.

بیش از نیمی از بطری های پلاستیکی که ما استفاده می کنیم بازیافت نمی شوند و سرانجام شان دفن زباله یا در بستر زمین، زباله های خبایانی، کانال های آبی و رودخانه ها است.

بیرمنگام یا بیرمینگهام شهری واقع در شهرستان متروپلین در ناحیه میدلند غربی انگلستان و بعد از لندن، پرجمعیت‌ترین شهر بریتانیای کبیر با جمعیت ۱٬۰۹۲٬۳۳۰ نفر (سرشماری ۲۰۱۳) است. بیرمنگام از شهرهای عمده بریتانیا با جمعیت قابل توجه مهاجران است و جامعه بزرگی از مسلمانان بریتانیایی در این شهر سکونت دارندروماکو | دایرکتوری سایت های ایرانی | دایرکتوری مشاغل | بازاریابی محصولات شما8 / 1 / 186,814

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید