بازسازی کلیسای نوتردام با بودجه ۱میلیارد یورویی

کلیسا نوتردام - بازسازی کلیسای نوتردام با بودجه ۱میلیارد یورویی

بنا به اعلام نخست وزیر فرانسه یک مسابقه معماری بین‌المللی برای طراحی و بازسازی سقف کلیسای نوتردام پاریس برگزار خواهد شد که به دلیل حادثه آتش سوزی تخریب شده بود.دواردو فیلیپ نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که یک کابینه خاص توسط رئیس جمهور فرانسه، امانوئل مکرون دایر شده تا در برنامه‌های مربوط به بازسازی کلیسای نوتردام اقدام نمایند. فیلیپ عنوان کرد که برگزاری مسابقه به ما اجازه می‌دهد تا شیوه‌های نوین و متنوعی از طراحی منار مخروطی و سقف را بررسی کنیم تا تصمیمات لازم برای داشتن طرحی جدید یا مرمت به شیوه گذشته را لحاظ نماییم. تا کنون نزدیک به ۱ میلیارد یورو بودجه برای بازسازی و مرمت کلیسا در نظر گرفته شده است.

رئیس جمهور مکرون روز سه شنبه وعده داده بود که بازسازی کلیسا نهایتا ۵ سال به طول می‌انجامد. در واقع نوتردام طی دوره‌ای ۲۰۰ ساله ساخته شده که شروع ساخت آن به اواسط قرن ۱۲ باز می‌گردد. اما منار بلند ۳۰۰ فوتی کلیسا اواسط قرن نوزدهم به ساختمان کلیسا اضافه گردید که طی یک بازسازی بزرگ توسط “یوجین وایولت لو دوک” تکمیل شد.

بازسازی کلیسای نوتردام به مسابقه گذاشته شد

به گزارش آرل، پس از برگزاری جلسه‌ای در کابینه، فیلیپ به خبرنگاران گفت: این رقابت بین المللی به ما اجازه می‌دهد تا با این سوال مواجه شویم که طرح منار “یوجین وایولت لو دوک” باید مثل اولش بازسازی شود، یا ارائه کانسپت‌های جدید ما را برای اجرای یک طرح جدید متقاعد کند. چون این مسابقه محدودیتی در ارائه طرح‌های جدید ندارد. بدیهی است که برگزاری چنین مسابقه‌ای می‌تواند یک مسئولیت تاریخی و چالش برانگیز باشد.

آتش سوزی کلیسای نوتردام در هفته‌های جاری تمام سازه سقف به علاوه منار ۳۰۰ فوتی نابود کرد. سخنگوی آتش نشانان بیان کرد: با وجود اینکه دو سوم سقف کلیسا از بین رفته، هیچ گونه خطری از ریزش و نابودی مابقی سقف وجود ندارد. با این وجود کلیسا به اندازه کافی امن نیست تا محققان شروع به بررسی منابع آتش سوزی کنند. در کلیسای نوتردام مجموعه‌ای از نقاشی‌های هنری وجود داشتند که به دلیل آتش سوزی، دودزده شده اند. این آثار تا پایان بازسازی کلیسا به موزه لوور منتقل شدند.

با توجه به سخنان استفان بِرن نماینده فرهنگی دولت فرانسه، بیش از ۸۸۰ میلیون یورو برای بازسازی کلیسای نوتردام جمع آوری شده که بخش اعظم این بودجه توسط کمپانی‌های مشهوری همچون: اپل، گروه انرژی و سرمایه داران tycoons، دیور (Dior)، چِنِل (Chanel)، لوییز ویتان (Louis Vuitton) و کمپانی‌های دیگر تامین شده است. با شروع برگزاری مسابقه، سایت گروه معماری آرل موارد و آیتم‌های مربوط به شرکت در مسابقه را اعلام خواهد کرد.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

Logo roomaco - بازسازی کلیسای نوتردام با بودجه ۱میلیارد یورویی

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

1 - بازسازی کلیسای نوتردام با بودجه ۱میلیارد یورویی

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید