روسیه از نهنگ‌های سفید در عملیات نظامی بهره می‌برد

نهنگ سفید - روسیه از نهنگ‌های سفید در عملیات نظامی بهره می‌برد

نقل از کارشناسان آبزیان دریایی نروژی گزارش داده است که نیروی دریایی روسیه از نهنگ های سفید تربیت شده برای برخی از فعالیت های نظامی بهره می برد.

شک و تردیدهای متخصصان نروژی زمانی آغاز شد که «جور هستن»، یک ماهیگیر نروژی به شبکه تلویزیونی «ان آر کی» گفت که نهنگ سفیدی در آب های مرزی روسیه و نروژ مشاهده کرده که با مهارت‌های عجیب عامل آزار و اذیت قایق ماهی گیران بوده است. تحقیقات نشان داد مدتی است که ماهیگیران نروژی شاهد رفتار غیرمتعارف نهنگ های سفید هستند. این نهنگ ها بتازگی به‌طور خشنی به قایق های ماهی گیری حمله ور می شوند.

در این میان صیاد دیگری ادعا کرده است که روی یکی از نهنگ‌ها عبارت «تجهیزات سن پترزبورگ» داغ شده بود. به گفته وی نهنگ سفیدی که دیده رفتاری به مراتب خشن تر از همتایان خود داشته است. روسیه به‌تازگی اعلام کرد که ۱۰۰ نهنگ سفید را در آب های شمال غربی این کشور رها کرده است.

اودون ریکاردسن، استاد دانشگاه نروژ و رئیس بخش مطالعات قطب شمال و بیولوژی دریایی می گوید که برای مدتی برخی از نهنگ های سفید در روسیه تحت تربیت قرارداشته و در اسارت بوده اند. به گفته این استاد دانشگاه، در تماسی که بین نروژ و محققان روسی برقرار شده است آنها ادعا کرده اند که خشونت و آزار نهنگ های سفید ارتباطی با تربیت انسانی ندارد.

در سال ۱۹۸۰ نیز اتحاد جماهیر شوروی از دلفین ها در برنامه های نظامی اش بهره برده است. یکی از مهم ترین خصوصیت دلفین ها تشخیص محل دقیق انواع سلاح ها در عمق و روی آب دریاها بوده است. با این حال پس از سقوط شوروی مقامات روسیه اعلام کردند که برنامه بهره برداری از پستانداران دریایی در برنامه های نظامی برای همیشه متوقف شده است.

این در حالیست که سه سال پیش به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه سه مرکز تعطیل شده نظامی که برنامه گسترش استفاده از پستانداران دریایی را در دستور کار داشت، بازگشایی شده است.

دلفین و فک بی گوش دریایی چندین دهه است که در ارتش‌ کشورهای دیگر برای جستجو و یافتن انواع مین های دریایی و سلاح های گرم مورد استفاده قرار می‌گیرندروماکو | دایرکتوری سایت های ایرانی | دایرکتوری مشاغل | بازاریابی محصولات شما3 / 1 / 192,622

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید