شبانه روزی شدن فعالیت موزه ترکیه در ماه رمضان

موزه های ترکیه رمضان - شبانه روزی شدن فعالیت موزه ترکیه در ماه رمضان

زه هنرهای ترکی و اسلامی به عنوان آخرین موزه دولت عثمانی واقع در میدان تاریخی سلطان احمد در طول ماه رمضان، شب‌ها نیز فعالیت خواهد کرد.

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که موزه هنرهای ترکی و اسلامی به عنوان آخرین موزه دولت عثمانی واقع در میدان تاریخی سلطان احمد در طول ماه رمضان تا ساعت ۰۱.۳۰ بامداد برای بازدید عموم باز خواهد بود.

بر اساس بیانیه این وزارتخانه این موزه که آثار نادیده هنر ترکی و اسلامی را به نمایش می گذارد و هر سال توسط بیش از ۱۰۰ هزار نفر مورد بازدید قرار می گیرد، طول ماه مبارک رمضان شب‌ها نیز قابل بازدید خواهد بود.

مجموعه‌های متنوع این موزه متشکل از آثاری از دوره‌های امویان، عباسیان، آفریقای شمالی، اندلس، فاطمیان، سلجوقی، ایوبی، ایلخانان، مملوک، تیموری، صفویان، کشورهای قفقاز و عثمانی از آغاز هنر اسلامی گرفته تا قرن بیستم است.

همچنین مجموعه موزه مذکور شامل نمونه‌های قابل توجهی از فرش، نسخه خطی، سنگ، شیشه-معدن-سرامیک و قوم شناسی است.

در بخش نسخه خطی نیز آثار کم‌یاب و کم‌نظیر به نمایش گذاشته شده است.

گفتنی است این موزه در سال ۱۹۱۳ در محوطه مسجد جامع سلیمانیه در منطقه فاتح استانبول بنا شده و در سال ۱۹۸۳ به کاخ ابراهیم پاشا واقع در میدان سلطان احمد منتقل شده است.

این موزه آخرین موزه عهد عثمانی و اولین موزه جمهوری ترکیه محسوب می شود.روماکو | دایرکتوری سایت های ایرانی | دایرکتوری مشاغل | بازاریابی محصولات شما6 / 1 / 192,625

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید