مذاکرات بهداشتی ایران و عراق

مذاکرات ایران عراق

این مذاکرات به ریاست «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران و «علاء الدین علوان» وزیر بهداشت و محیط زیست عراق و حضور کارشناسان برجسته دو وزارتخانه آغاز شده است. در این مذاکرات هیات های کارشناسی دو کشور ضمن معرفی آخرین وضعیت همکاری در حوزه های مختلف بهداشتی، درمان و دارو، به بررسی پیشنهادات مطرح شده برای تقویت آن می پردازند.
وزیر بهداشت و محیط زیست عراق پیش از این مذاکرات گفته بود که در این دور از مذاکرات پنج پروتکل الحاقی یادداشت تفاهم همکاری سابق بین دو کشور مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. علاء الدین علوان افزود: این مذاکرات رایزنی های اولیه است و توافقاتی که حول این پروتکل های الحاقی صورت می گیرد نقشه راه همکاری های فراگیر در زمینه بهداشت و آموزش پزشکی بین دو کشور خواهد بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: زمینه های همکاری بهداشتی بین جمهوری اسلامی ایران و کشور دوست، برادر و همسایه عراق بسیار گسترده است. «سعید نمکی» با اشاره به حسن نیت طرف عراقی در جریان این مذاکرات دو جانبه ابراز امیدواری کرد که این رایزنی ها منجر به تفاهم بین دو کشور در بخش بهداشت ودرمان شود.
حوزه های بهداشتی، دارو و درمان، همکاری در مناسبت های دینی از جمله اربعین حسینی، گردشگر سلامت و همکاری در بخش آموزش علوم پزشکی از مهمترین حوزه هایی هستند که قرار است در این مذاکرات مورد بحث و رایزنی دو طرف قرار گیرد.
وزیر بهداشت ایران قرار است در این سفر سه روزه همچنین با وزیران آموزش عالی و پژوهش علمی و وزیر تجارت عراق نیز پیرامون همکاری های بهداشتی و آموزش علوم پزشکی بحث و گفت وگو می کند.

Logo roomaco

روماکو بازاریاب آنلاین شماست
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.
با کمترین هزینه و در کمترین زمان در صفحه اول گوگل باشید!
از اینجا شروع کنید

نظرات

  • هنوز نظری ندارید.
  • یک نظر اضافه کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است