نخستین مسجد زنان مسلمان کانادا در تورنتو

عصر جمعه، زنان مسلمان تورنتو نخستین مسجد زنان کانادا Women’s Mosque of Canada را در یک کلیسا راه‌اندازی کرده و نمازشان را برپا داشتند.

کلیسای Trinity St. Paul’s United Church در نزدیک خیابان‌های بلوود و اسپادینا قرار دارد و هدف از احداث این مسجد ایجاد فضایی سالم برای زنان مسلمان بوده است.

برگزارکنندگان ضمن اعلام اینکه انگیزه ایجاد فضای امن و صلح آمیز برای زنان مسلمان بوده، از شرکت کنندگان خواستند حرمت مسجد را حفظ کرده، صلح، وحدت و عشق برای همه را مدنظر داشته و از نفرت، تعصب و عدم مدارای مذهبی دوری کنند.

با افزایش اسلام هراسی و تنفر در سراسر دنیا، از جمله حملات اخیر در نیوزلند و شهر کبک، این گروه روز جمعه اعلام کردند که تصمیم دارند مسجد زنان کانادا را به امامت یک زن راه‌اندازی کنند.

فرهین خان، یکی از بنیانگذاران مسجد زنان کانادا، در این رابطه گفت که بسیاری از زنان مدتهای زیادی است که برای نماز به مسجد نیامده‌اند.

خان افزود: زنان در مساجد سنتی تاثیری از خودشان نمی‌بینند بنابراین آنها دنبال فضایی برای خودشان هستند .دکتر Cheri DiNovo، گفت: من فکر می‌کنم این موضوع کاملا بر ایمان مردم استوار است و مهم نیست ایمان آنها بر چیست … این روزها ایستادن در کنار هم دوست داشتنی است

وی اظهار داشت: ما از دوره‌ای که اسلام هراسی در اوج خود بود عبور کرده‌ایم و الان به دوره ضد یهودی رسیده‌ایم و من بعنوان یک مسیحی فکر می‌کنم ما واقعا باید مسیح گونه زندگی کنیم از جمله اینکه صرف نظر از اینکه با چه کسی همسایه هستیم باید به آنها عشق بورزیم، بویژه به خواهران هم کتابمان.

DiNovo گفت که اولین بار بعد از حمله یازده سپتامبر در نیویورک مشاهده کرده که درهای کلیسا به روی پیروان سایر مذاهب باز شده است.

مسجد زنان در کانادا قصد دارد تا زمانیکه بتواند مکانی دائم برای خود پیدا کند از فضای اماکن مذهبی سایر ادیان کمک می‌گیرد.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید