ویزای سوئد

ویزای سوئدکشور سوئد، یکی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی بوده که در بخش شمالی قاره اروپا واقع شده است. بخش گسترده ای از این کشور، دارای پوشش جنگلی بوده و کوه ها، دریاچه ها و رودخانه ها بخش دیگری از آن را تشکیل داده اند. همچنین به دلیل قرار گرفتن سوئد در کنار دریای بالتیک و خلیج بوتنی، تصاویر و مناظر بسیار دیدنی در این کشور دیده می شوند. این چشم اندازهای طبیعی زیبا باعث شده تا گردشگردان بسیاری سوئد را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب نموده و برای سفر به آن برنامه ریزی نمایند. برای اینکه بتوانید به سوئد سفر کنید، ابتدا باید مراحل اخذ ویزای سوئد را طی کنید. برای دریافت ویزا، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئدمورد نیاز هستند که در پست شرایط دریافت ویزای کشور سوئد به آن ها اشاره می کنیم. همچنین به معرفی سفارت سوئد در ایران پرداخته و آدرس و ساعات کاری آن را در اختیارتان قرار می دهیم. پس اگر قصد سفر به این کشور را دارید، ادامه مطلب شرایط دریافت ویزای کشور سوئد را دنبال نمائید.

دریافت ویزای سوئد

سوئد، چهارمین کشور بزرگ اروپاست که با نام رسمی پادشاهی سوئد شناخته می شود. این کشور با سه کشور دانمارک، کشور فنلاند و کشور نروژ همسایه می باشد.شهر استکهلم، بزرگترین شهر سوئد و پایتخت این کشور بوده و زبان اصلی مردم آن نیز سوئدی می باشد. برای اینکه بتوانید به کشور سوئد سفر کنید، باید ویزای این کشور را دریافت نمایید. اولین مرحله در مراحل اخذ ویزای سوئد، دریافت فرم درخواست و پر کردن آن در بین شرایط دریافت ویزای کشور سوئد است. پر کردن فرم به صورت آنلاین بوده و به همراه آن هزینه سفارت نیز دریافت می گردد. پس از تکمیل فرم و امضای آن توسط فرد متقاضی، باید یک وقت از سفارت سوئد گرفته و فرم را به همراه سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئد تحویل دهید تا بررسی برای صدور ویزا آغاز گردد. گرفتن وقت از سفارت از اول آگوست 2016 میلادی به صورت آنلاین و از طریق لینک زیر امکان پذیر است:

گرفتن وقت سفارت سوئد

قبل از گرفتن وقت به تقویم سفارت سوئد مراجعه کرده و از وقت های خالی مطلع شوید. برای این کار به لینک زیر مراجعه نمایید:

تقویم سفارت سوئد

دقت داشته باشید که وقت برای هر متقاضی باید به صورت جداگانه گرفته شود. وقتی که تعیین می کنید، به هیچ عنوان قابل تغییر نیست. اگر نتوانستید در موعد مقرر به سفارت مراجعه نمایید، باید از ابتدا درخواست خود را ثبت کرده و دوباره وقت سفارت بگیرید. در روز مقرر فرم درخواست پر شده را در بین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئد چاپ کرده و با امضا به همراه خود داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا

برای دریافت ویزای کشور سوئد باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئد را به طور کامل آماده کرده و به سفارت تحویل دهید. دقت داشته باشید در صورتی مدارک دریافت ویزای سوئد مورد بررسی قرار می گیرد که شرایط زیر محقق شده باشد:

1-مقصد اصلی سفر شما کشور سوئد باشد.

2-برنامه ریزی برای سفر باید 3 ماه بعد از روز مراجعه به سفارت و تحویل مدارک سفر آغاز شود.

3-مدارک زیر برای بررسی به سفارت تحویل داده شود:

 • فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزا یا فرم شماره 119031 (فرم درخواست ویزای شنگن) را به صورت آنلاین دریافت کرده و پس از چاپ با دقت پر کنید. فرم پر شده باید به امضای متقاضی رسیده و به همراه سایر مدارک تحویل داده شود. اگر فرد متقاضی زیر سن قانونی است (زیر 188 سال) فرم او باید توسط قیم قانونی او امضا شود.
 • گذرنامه: گذرنامه متقاضی باید حداقل تا 3 ماه بعد از خروج از حوزه شنگن اعتبار داشته باشد و دارای دو صفحه خالی باشد. همچنین گذرنامه باید در 10 سال گذشته صادر شده باشد.
 • عکس: یک قطعه عکس رنگی با ابعاد 4٫5×3٫5 و تمام رخ که در 6 ماه گذشته گرفته شده است.
 • رسید بانکی: اگر پول سفارت را به صورت آنلاین پرداخت نشده باشد، رسید بانکی پرداخت باید ارائه شود.

اثر انگشت: در سفارت نیز از فرد متقاضی اثر انگشت و عکس گرفته شده و اطلاعات بیومتریک وی ثبت می شود.

4-موارد عنوان شده در بالا باید تائید شود تا درخواست ویزای شما مورد بررسی قرار گیرد. در غیر این صورت مدارک و پول واریزی به شما برگردانده خواهند شد.

5-علاوه بر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئد که در بالا عنوان شد، موارد دیگری نیز باید آماده و به سفارت تحویل داده شود. مدارک درخواست شده نشان دهنده هدف شما از سفر به سوئد و استطاعت مالی برای تامین هزینه های سفر می باشد. همچنین مدارکی لازم است تا نشان دهد شما در سوئد دارای محلی برای اقامت هستید و قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزای خود نیز کشورهای شنگن را ترک می کنید. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

 • -متقاضی باید مدارکی را ارائه کند که قصد او از سفر به سوئد را نشان می دهد. هدف از سفر می تواند تجاری، تفریحی، شرکت در برنامه های ورزشی یا فرهنگی، ماموریت های رسمی یا دیدار اقوام و دوستان باشد.
 • -متقاضی باید بتواند ثابت کند که در کشور سوئد مکانی برای اقامت دارد. این مدرک می تواند رزرو هتل، تایید اسکان توسط میزبان یا ارگان اعزام کننده باشد. همچنین فرد باید ثابت کند که استطاعت مالی دارد و می تواند هزینه های سفر خود به سوئد را بپردازد. هزینه اقامت در سوئد به ازای هر روز 450 کرون یا کمتر می باشد. متقاضی باید از قبل هزینه های سفر خود را پرداخت کرده یا در منزل دوستان و آشنایان خود اقامت داشته باشد. در هر حال باید ثابت کند که از پس هزینه های سفر بر می آید. برای اثبات این گزینه در بین مراحل اخذ ویزای سوئد ارائه یکی از مدارک زیر الزامی است:
  • * هزینه های سفر متقاضی باید توسط خود او، میزبان یا سازمان اعزام کننده پرداخت شده باشد.
   * گواهی تمکن مالی از طرف یکی از بانک های ایران ارائه شود. این گواهی شامل گردش حساب 3 ماه گذشته می باشد.
   * مدارکی که استطاعت مالی فرد برای تامین هزینه های سفر به سوئد را تایید نماید. این مدارک می تواند کارت اعتباری بین المللی، چک مسافرتی باشد.
  • * اگر میزبان هزینه های سفر فرد متقاضی را تامین می کند، استطاعت مالی میزبان باید از طرف سفارت تائید شود.
 • -بیمه نامه مسافرتی از دیگر مدارکی است که باید حتما برای سفر به سوئد تهیه شود. این بیمه نامه شامل تمام هزینه های پزشکی در کشور سوئد، هزینه های درمانی در بیمارستان، وضعیت اورژانسی، انتقال بیمار به کشور مبدا و انتقال در صورت فوت بیمار می باشد.
 • -متقاضی باید بتواند ثابت کند که قبل از تمام شدن مدت اعتبار ویزای شنگن سوئد را ترک خواهد کرد. برای این کار می توان بلیط هواپیما یا رزرو آن را ارائه نماید. همچنین می تواند مدرکی دال بر ثبات اجتماعی یا اقتصادی خود را ارائه دهد.

-فرد متقاضی باید شناسنامه، گواهی تمکن مالی در سه ماه گذشته و سند ملکی خود را ارائه دهد.

-افراد شاغل، علاوه بر مدارک عنوان شده باید مدارک زیر را به همراه خود داشته باشند:

 • * حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی برای مقامات رسمی
 • * ارائه حکم کارگزینی یا قرارداد کار به همراه فیش های حقوقی سه ماه قبل برای کارمندان الزامی است. متقاضی کارمند باید دفترچه تامین اجتماعی، خدمات درمانی یا معادل آن ها را ارائه دهد. اگر چنین دفترچه ای در بین شرایط دریافت ویزای کشور سوئد موجود نیست، باید نامه ای از طرف کارفرما ارائه شده و دلیل عدم وجود این دفترچه را توضیح دهد.
 • * گواهی کار تجاری برای بازرگانان الزامی است. این گواهی شامل پروانه کسب یا معرفی نامه از صنف تجاری می باشد. علاوه بر آن سوابق تامین اجتماعی، خدمات درمانی یا مدارکی معادل آن (در صورت وجود) باید ارائه شود.
 • * افرادی که مدیر یا سهامدار یک شرکت ایرانی هستند، باید مدرکی را ارائه دهند که وجود شرکت را تائید نماید. این مدرک می تواند آگهی ثبت یا تغییرات شرکت در جراید باشد. اگر نام فرد متقاضی در آگهی ذکر نشده باشد، مدرکی باید باشد ارائه شود که پست و منصب فرد را در شرکت مشخص می کند. همچنین متقاضی باید یک معرفی نامه رسمی با امضای نماینده قانونی شرکت به سفارت ارائه کند.
 • * برای هنرمندان ارائه مدرکی که فعالیت هنری مانند شرکت در نمایشگاه ها، فستیوال ها یا عضویت آن ها در یکی از صنوف یا انجمن های رسمی را تایید نماید، الزامی است. از جمله این انجمن ها می توان به خانه سینما، انجمن عکاسان اشاره کرد. علاوه بر این، اگر دارای سوابق تامین اجتماعی، خدمات درمانی یا مدارکی مانند آن هستند، باید آن ها را نیز ارائه نمایند.
 • * ارائه فیش حقوقی، احکام افزایش مستمری یا مدارک مشابه آن برای مستمری بگیران الزامی است.
 • * دانش آموزان یا افرادی که در زیر سن قانونی سفر می کنند، باید مدارکی ارائه دهند که نشان دهنده وضعیت اجتماعی و کاری والدین آن ها باشد. گواهی اشتغال به تحصیل و کارت دانش آموزی در بین مراحل اخذ ویزای سوئد الزامی است.
 • * اگر فرد متقاضی بیکار باشد، باید مدارکی ارائه دهد که وضعیت مناسب اجتماعی و اقتصادی وی را تائید نماید. این مدارک شامل سند ازدواج، شناسنامه، اسناد ملکی می باشد.
 • * اتباع غیرایرانی که ساکن ایران هستند، علاوه بر مدارک عنوان شده باید کارت معتبر اقامت در ایران را نیز به سفارت نشان دهند. این کارت باید حداقل تا 3 ماه بعد از اتمام ویزای درخواستی اعتبار داشته باشد.

* افراد زیر سن قانونی در صورتی که تنها یا با یکی از والدین خود سفر می کنند، باید یک رضایت نامه کتبی از قیم قانونی خود یا سرپرست قانونی (پدر یا مادر) را ارائه دهند. اگر قیم قانونی متقاضی همان فردی باشد که به همراه وی سفر می کند، نیاز به رضایت نامه نیست.

تمامی مدارک عنوان شده در بخش مراحل اخذ ویزای سوئد باید آماده شده و در روز مقرر به سفارت تحویل داده شوند. به یاد داشته باشید که اصل مدارک را به علاوه یک کپی از آن ها به همراه داشته باشید. اصل مدارک نشان داده شده و کپی آن ها تحویل داده می شود. ضمنا تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی یا سوئدی ترجمه شده باشند.

Logo roomaco

روماکو بازاریاب آنلاین شماست
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.
با کمترین هزینه و در کمترین زمان در صفحه اول گوگل باشید!
از اینجا شروع کنید

نظرات

 • هنوز نظری ندارید.
 • یک نظر اضافه کنید
  ضبط پیام صوتی

  زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است