کاهش تنش‌ها میان استرالیا و ترکیه

کاهش تنش میان استرالیائ ترکیه - کاهش تنش‌ها میان استرالیا و ترکیه

 تنشهای دیپلماتیک میان استرالیا و ترکیه بعد از انتشار اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه درباره حملات به مساجد نیوزیلند، افزایش یافت. اردوغان  به استرالیایی‌ها و نیوزیلندی‌ها هشدار داده بود که اگر با دیدگاه‌های ضداسلامی به ترکیه بیایند در تابوت بازگردانده می‌شوند، همانند اسلافشان در جنگ گالیپولی در جنگ جهانی اول.

موریسون، وزیر خارجه استرالیا از این اظهارات انتقاد کرده و گفت: این اظهارات بسیار خصومت آمیز است. در همین راستا سفیر ترکیه در استرالیا احضار شد. اما فخر الدین آلتون، سخنگوی اردوغان گفت: اظهارات رئیس جمهور سوءتعبیر شده و تنها بخشی از این اظهارات منتشر شده است. اردوغان در واقع به مانیفست منتشر شده توسط مهاجم دو حمله اخیر در نیوزیلند این اظهارات را بیان کرده است.

فخرالدین آلتون افزود: اردوغان این اظهارات در یک متن تاریخی در پاسخ به مانیفست مهاجم حملات اخیر در نیوزیلند بیان داشت، اما تنها بخشی از این اظهارات منتشر شد. ترکیه همواره یکی از کشورهای استقبال کننده از مردم نیوزیلند و استرالیا بوده است. در مانیفست این تروریست نه تنها اردوغان بلکه ملت و دولت ترکیه مورد هدف قرار گرفته‌اند. اردوغان اظهارات خود را در سالروز پیروزی جنگ گالیپوری بیان کرده و اظهارات وی در یک چارچوب تاریخی نسبت به حملات انجام شده به ترکیه در گذشته و حال بیان شده است.

رییس جمهور ترکیه در یک تجمع انتخاباتی اخیر از نیوزیلند و استرالیا برای اعزام سربازانشان به ترکیه در جنگ جهانی اول انتقاد کرد و انگیزه آنان از این اقدام را “ضد اسلامی” دانست. وی همچنین از نیوزیلند خواست قانون خود را به نحوی اصلاح کند که از مجازات شدید مهاجمی که به دو مسجد در این کشور حمل کرده، مطمئن شود.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  2   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  33,959 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

در حال حاضر 9996 سایت و مشاغل در دایرکتوری صفر یک ایران معرفی شده اند که دسترسی به ده ها هزار لینک را برای شما ساده تر میکند چرا که برخی از آیتم ها شامل چند شبکه اجتماعی میباشند . علاوه بر جستجوی پیشرفته ای که در بخش دایرکتوری سایت ها وجود دارد ، 2334 مطلب و مقاله در زمینه های مختلف و 388 خبر و رویداد از دیگر کشورها به همراه 9 ویدئوی متنوع  ، موجب گردیده بازدیدکنندگان بیشتر و هدفمند تری از سایت های شما بازدید کنند . قرارگیری مشاغل شما در کنار مطالب همان شهر و کشور ، بازده ای فوق العاده مناسب را برای صاحبان مشاغل ایرانی خارج از کشور بوجود آورده است.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید