‎اعتراض به گرانی هزینه پارک خودرو در بیمارستان های هلند

 

‎انجمن حمایت از افراد مسن در هلند یک پتیشن  علیه گرانی فزاینده هزینه پارکینگ بیمارستان ها تنظیم و منتشر کرد. اگر قرار باشد بیمار تمام روز را برای معاینه و آزمایش در بیمارستان بگذراند ممکن است ناچار شود تا سی و شش یورو هزینه بپردازد این درحالی است که استفاده از دوچرخه و وسایل حمل و نقل عمومی برای همه افراد مسن مقدور نیست.

لازم به ذکر است که بیمه بهداشت و درمان در هلند الزامی می باشد و خدمات درمانی در هلند به دو صورت قانونی تحت پوشش بیمه است :

 • بیمه  (Zvw) : این نوع بیمه اغلب “بیمه عمومی” نامیده می شود و مراقبت های پزشکی رایج را پوشش می دهد.
 • بیمه  (AWBZ) : این نوع بیمه پرستاری و مراقبت های بلند مدت را پوشش می دهد .

همان طور که ساکنان کشور هلند به صورت خودکار توسط دولت برای AWBZ بیمه می شوند، به جز افراد زیر ۱۸ که به صورت خودکار زیر پوشش بیمه پدر و مادر خود  هستند، هر فرد می بایست بیمه خدمات بهداشتی عمومی (basisverzekering) خود را داشته باشد. اگر فردی بیمه نداشته باشد، خطر جریمه در انتظار وی خواهد بود . شرکت های بیمه می بایست برای تمامی افراد بالای ۱۸ سال خدمات همگانی را بدون توجه به سن و یا وضعیت سلامت فرد ارائه دهند ، رد تقاضانامه یا تحمیل شرایط ویژه در هر صورتی غیر قانونی می باشد .  دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز مانند هر فرد دیگری نیازمند بیمه هستند. گاهی اوقات کالج ها و دانشگاه های هلند با یکی از شرکت های بیمه سلامت قرارداد دارند به طوری که دانشجویان و کارکنان می توانند با تخفیف از حق بیمه استفاده کنند.

خدمات بیمه عمومی در کشور هلند تمام هزینه های رایج ترین مراقبت های پزشکی را پوشش می دهد و از جمله مواردی که بیمه بهداشت و درمان در کشور هلند با توجه به بیمه درمانی فرد تحت پوشش قرار می گیرد عبارتند از :

 • مشاوره های عمومی
 • خدمات بهداشت روانی خاص
 • درمان و مراقبت توسط متخصصان بیمارستان
 • مراقبت توسط درمانگران خاص، مانند گفتار درمان گرها
 • دارو
 • متخصصین تغذیه و بهداشت زنان و مادران

با توجه به وجود قانون پرداخت هزینه درمانی تا سقف ۳۸۵ یورو ممکن است فرد ناچار شود بعضی هزینه ها  را خود بپردازد .

برای درمان های دندانپزشکی گسترده، فیزیوتراپی و یا هر چیزی که از نظر دولت، به مسئولیت خود فرد است و این پوشش های اضافی می باشد که شرکت ها را به رقابت کشانده است .گستره ای از خدمات مفید برای بهداشت زنان و مادران آینده وجود دارد . به هنگام استفاده از هر یک از خدمات بهداشتی، فرد نیازمند ارائه ID و کارت بیمه سلامت می باشد و بسته به اینکه شرکت بیمه دارای قراردادی با ارائه دهنده خاصی است، می تواند هزینه ها را پرداخت کرده، صورت حساب را به شرکت بیمه خود داده و هزینه را دریافت کند .

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • chat
  یک نظر ارسال کنید