اماکن تاریخی لهستان

اماکن تاریخی لهستان
در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا با  اماکن تاریخی لهستان آشنا بشیم .
میدان بازار کراکوف و شهر باستانی

مهمترین میدان بازار شهر تاریخی «کراکوف» به نام «رینک گلونی» مرکز این شهر را تسخیر کرده است. این میدان که در حدود 40 هزار متر مربع مساحت دارد یکی از بزرگترین میادین قرون وسطی در اروپا به شمار می‌رود در قرن سیزدهم میلادی بنا شده است. اطراف این میدان را خانه‌هایی تاریخی، کاخ‌ها و کلیساهای مختلفی دربرگرفته اما مهمترین جاذبه گردشگری این شهر تالار پارچه با «سوکینیس» نام دارد که یکی از مراکز اصلی تجارت بین‌المللی اروپا در قرون وسطی به شمار می‌رود.

ژاموشک

شهر «ژاموشک» یکی از شهرهای زیبای عصر رنسانس است که در جنوب شرقی لهستان قرار دارد. این شهر تاریخی همراه با طراحی‌های منحصر به فرد دوره رنسانس خود و معماری‌های زیبا از مناطقی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این شهر طبق یک نظریه ایتالیایی با موضوع «شهر ایده‌آل» تاسیس شده اما سنت‌های شهری مخصوصی همچون گالری‌های دالان دار، در میادین اطراف آن ساخته شده اند. این شهر را می‌توان همچنین نمونه‌ای واضح و روشن از بدعت در طراحی شهری دانست.

کانال البلاگ

«کانال البلاگ»، کانالی به طول 80 کیلومتر است که صدها دریاچه در شمال شرقی لهستان را به یکدیگر متصل می‌کند. این کانال که در قرن نوزدهم ساخته شده هنوز هم یکی از برجسته‌ترین معماری‌های عصر فناوری جهان به شمار می‌رود. این کانال همچنین در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. کشتی‌های کوچک با قدرت جابه‌جایی 50 تن از این کانال عبور می‌کنند. از نکات ویژه و برجسته این کانال استفاده از بالابرها و نوعی سیستم هوشمند در شیبدارکردن سطوح است که منجر به اختلاف سطح در آب برای عبور کشتی‌ها می‌شود. این کانال در حال حاضر اغلب به عنوان مکانی سرگرم کننده وبرای اهداف توریستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قلعه واول و کلیسای جامع کراکوف

«قلعه عصر گوتیک»، آخرین مقر سلطنتی شاهان لهستان، در قرن یازدهم میلادی ساخته شد. این قلعه همچنین از بناهای مختلفی که در دوره‌ها و عصرهای گوناگون ساخته و در محوطه مرکزی قلعه قرار گرفته‌اند تشکیل شده است. در قرن شانزدهم میلادی گروه‌های مختلفی از بهترین هنرمندان داخلی و خارجی همچون معماران ایتالیایی، مجسمه‌سازان و طراحان آلمانی برای تزیین و بازسازی این قلعه و تبدیل آن به یکی از کاخ‌های زیبای عصر رنسانس دعوت شدند. این قلعه در فاصله‌ای کوتاه پس از حضور هاین هنرمندان به الگویی از سکونتگاه‌های مجلل در اروپای مرکزی و شرقی تبدیل شد.
«کلیسای جامع واول» که همچنین معروف به کلیسای سنت استانیسلاو و واکلاف است، از جمله کلیساهای «تالار واول» بوده که همچنین محل تاج‌گذاری همیشگی شاهان لهستانی به شمار می‌رفته است.

شهر باستانی تورن

شهر تاریخی «تورن» همراه با بناها و معماری‌های قرون وسطی خود یکی از مناطقی است که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است. نمای قرون وسطایی این شهر درکنار تعداد بیشماری از بناهای سبک گوتیک آن شامل «سالن شهر»، «کلیساها» و «خانه‌های شهری» همچنان زیبایی خود را حفظ کرده اند. شهر «تورن» زادگاه «نیوکلاس کوپرنیک» سیاح معروف قورن وسطی نیز می‌باشد. «تالار» این شهر باستانی در قرن سیزدهم بنا شده و یکی از زیباترین تالارهای شهری در اروپای مرکزی به شمار می‌رود. بقایای این شهر قلعه‌ای و مخصوصا برج‌های دیدبانی آن از جاذبه‌های گردشگری این شهر است.

معدن نمک ویلیچکا

«معدن نمک ویلیچکا» در نزدیکی شهر «کراکوف» قرار داشته که یکی از قدیمی‌ترین معادن نمک در حال کار جهان است. این معدن که از قرن سیزدهم میلادی تا سال 2007 به صورت مداوم در حال تولید نمک بوده بیش از 300 کیلومتر طول داشته و به لطف ده‌ها مجسمه و یک صومعه که در بدنه صخره‌های کوهستانی آن ایجاد شده یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور لهستان به شمار می‌رود. گردشگران می‌توانند مناطق مختلفی همچون اتاقی بزرگ با دیوارهای نمکی، دریاچه‌ای زیرزمینی و نمایشگاه‌هایی از تاریخ معدن نمک را در این مکان تماشا کنند. در حدود 1.2 میلیون نفر سالانه از این معدن بازدید می‌کنند.

شهر قدیمی ورشو (Stare Miasto w Warszawie)

قدمت اینمجموعه معماری به قرن 13 میلادی بر می گردد. نظام معماری آن نظام خاص قرون وسطایی است ولی اکثر ساختمان های باقی مانده آن در قرن 18و 17 میلادی ساخته شده اند. قصر پادشاه ، یکی از زیباترین ساختمان های این قسمت شهر در قرن 14 میلادی ساخته شده است. ورشو از قرن 16 بعنوان پایتخت لهستان انتخاب شده است . در زمان جنگ دوم جهانی و قیام ورشو در سال 1944 آسیب بسیاری به شهر قدیم ورشو وارد شده و 90 در صد آن در اثر بمباران ویران شده است . در دهه 80 شهر قدیمی ورشو به ثبت جهانی رسید.

شهر کازیمیژ دولنی (Kazimierz Dolny)

این شهرک در ساحل رودخانه ویستولا در 150 کیلومتری ورشو و 55 کیلومتری شهر لوبلین واقع شده که یکی از مناطق مهم گردشگری و تاریخی لهستان به شمار می رود.

اردوگاه آشویتس – بیرکناو (Muzeum Auschwitz-Birkenau)

یکی از اردوگاه های نازی ساخته شده در خاک لهستان بوده که در سال های 1945-1940 فعالیت داشته است . در سال 1947 از سوی روس ها در محل این اردوگاه موزه ای بر پا شده است . این اردوگاه در شهر اوشوینچیم (آشویتس به آلمانی) در 66 کیلومتری غرب کراکوف واقع شده است.

دژ صلیبیان در مالبورک (Zamek w Malborku)

یکی از بزرگترین دژ ها به سبک گوتیک در جهان است. این مجموعه معماری در قرون وسطی احداث شده و بعدها به محل اقامت رئیس صلیبیان نیز تبدیل گردیده است. شهر مالبورک در 65 کیلومتری جنوب شهر گدانسک در شمال کشور واقع شده است.

تورون (Toruń)

 

یکی از شهر های قدیمی لهستان و زادگاه نیکلاس کوپرنیکستاره شناس معروف لهستانی است که در ساحل رودخانه ویستولا با معماری خاصی و قدیمی به سبک گوتیک قرار گرفته است. بخش قدیمی این شهر در فهرست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است . تورون در 238 کیلومتری ورشو در شمال لهستان قرار دارد.

مساجد کروشینیانی و بوهونیکی (Meczety w Kruszynianach i Bohonikach)

 

 

قدیمیترین مساجد متعلق به تاتارهای لهستان که تا به حال حفظ شده اند. تاتارها از قرن 14 در منطقه لهستان و لیتوانی ساکن شده اند . مسجد کروشینیانی که یک مسجد چوبی است به احتمال زیاد در قرن 18 احداث شده است و مسجد اصلی بوهونیکی که در قرن 17 ساخته شده بود بر اثر آتش سوزی ویران شد و بعدها مورد نوسازی قرار گرفته است . روستاهای کروشینیانی و بوهونیکی در حدود 50 و 60 کیلومتری شرق شهر بیاویستوک قرار دارند .

  • “راهنمای اقامت ، تحصیل ، سفر و زندگی در دیگر کشورها”
=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است