موزه باستان شناسی قونیه ترکیه

یه با پیشینه‌ی تاریخی و طولانی خود آثار ارزشمند بسیاری را در خود جای داده است. در سفر به ترکیه سری به مکان‌های تاریخی این شهر سر بزنید و از مناطق هیجان‌انگیز قونیه همچون موزه باستان شناسی، شهرهای زیرزمینی مخفی، آرامگاه مولوی و مسجد شمس تبریزی دیدن کنید. موزه باستان شناسی از مهمترین دیدنی های قونیه ترکیه است که در تور ترکیه از دیدن آن غافل نشوید.

 

 

موزه باستان شناسی قونیه 1 - موزه باستان شناسی قونیه ترکیه

 

 

درباره موزه باستان شناسی قونیه

این موزه در جنوب تپه علاءالدین و در غرب مسجد صاحب عطا شهر قونیه قرار دارد و می‌تواند شما را در سفر به قونیه ساعت‌ها سرگرم خود کند. موزه باستان شناسی قونیه، از آن دسته از موزه‌هایی محسوب می‌شود که آن را به سبک معماری قدیمی ترکیه بنا نهاده‌اند، با این تفاوت که کمی ساده و بی‌آلایش است، سادگی این موزه دلیلی بر بی‌ارزش بودن آن نیست.

 

 

موزه باستان شناسی قونیه 4 - موزه باستان شناسی قونیه ترکیه

 

 

 

این موزه از دو طبقه تشکیل شده است که در ادامه به شرح هر یک از طبقات میپردازیم :
طبقه اول شامل باغ، تابوت ها و ستون های مربوط به زمان گذشته می باشد و در طبقه دوم مقبره های آشیل و مدوزا و مجسمه های الهه خورشید و آفرودیت به چشم میخورد.
گردشگران تور قونیه می توانند آثار مختلفی از دوره های بیزانس، عصر آهن، روم، مفرغ میانه، سلجوقی و غیره را در موزه باستان شناسی قونیه مشاهده کنند.
این موزه معماری ساده و قدیمی دارد که چیزی از ارزش هایش کم نمی کند و از جهت تاریخی حائز اهمیت زیادی است. در این مجموعه تابوت های آهکی و گنجینه های دفن شده در معرض نمایش قرار گرفته اند.

 

 

موزه باستان شناسی قونیه 3 - موزه باستان شناسی قونیه ترکیه

 

 

آثار موجود در موزه باستان شناسی قونیه

در بازدید از موزه باستان شناسی قونیه با آثار دوره نوسنگی، عصر آهن، عصر مفرغ قدیم، دوره کلاسیک، روم، یونان و بیزنس آشنا می‌شوید. همچنین با گشت‌و‌گذار در این موزه، مجموعه‌ی بسیار غنی از تابوت‌های رومی آهکی و گنیجینه‌های دفن شده را مشاهده می‌کنید که دیدنش برای هر بیننده‌ای جذاب و تماشایی است.

 

 

موزه باستان شناسی قونیه 2 - موزه باستان شناسی قونیه ترکیه

 

 

 

آثار دوره نوسنگی موزه باستان شناسی در طی حفاری‌های چومرا، چاتال هویوک، اربابا و سوبرده به دست آمده و اکنون در این موزه نگهداری می‌شود. آثار دوره عصر مفرغ قدیم این موزه نیز از کاوش‌های سیزما و کاراهویوک به موزه باستان شناسی منتقل شدند. همچنین آثار دوره مستعمرات تجاری آسور در حفاری‌های کاراهویوک به دست آمدند و اکنون همگی در این موزه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

 

 

موزه باستان شناسی قونیه 1 - موزه باستان شناسی قونیه ترکیه

 

 

در طی کاوش‌هایی که باستان شناسان در تپه علاءالدین انجام دادند، تکه‌های ظروف چایخوری و درهای متعلق به دوره فریقیان و همچنین درهای دوره لیدی‌ها در معرض نمایش عموم قرار گرفته است. در فضای داخلی موزه باستان شناسی محراب‌ها، ستون‌های سنگی یادبود و سنگ‌ قبرهای گورستان، استخوان‌های متعلق به دوره روم و بیزانس، سفال‌های مربوط به عصر سنگی، حکاکی‌هایی مربوط به نقالی‌های هرکول و پهلوانان نامی و حروف مربوط به دوران هیتی‌ها را نیز مشاهده می‌کنید. موزه باستان شناسی قونیه به تنهایی بازدیدکنندگان مختلفی را از اقصی نقاط دنیا در قالب‌ تور داخلی و تور خارجی ترکیه به سوی خود جذب می‌کند تا تاریخ کهن سرزمین ترکیه را به همگان بازگو کند.دایرکتوری سایت و مشاغل ایران

 از ابتدای سال 1398  کل بازدید این مطلب :  1   ، بازدید امروز :  1 و بازدید کل مطالب سایت  92,892 مرتبه  بوده است

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید