واکنش قطر به تحریم چهار کشور عربی

واکنش قطر به تحریم کشورهای عربی - واکنش قطر به تحریم چهار کشور عربی

حمد بن سعید الرمیحی» مدیر دفتر اطلاع‌رسانی وزارت خارجه قطر به بیانیه چهار کشور عربی (عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات) مبنی بر تحریم نشست مجمع عمومی اتحادیه پارلمان‌های بین‌المللی واکنش نشان داد. وی در صفحه توئیتر خود نوشت که «بیانیه چهار کشور در تحریم نشست اتحادیه پارلمان‌های بین‌المللی در دوحه، خنده‌دار است و اهمیتی ندارد».

الرمیحی با اشاره به تأکید کشورها برای مشارکت بی‌سابقه در نشست اتحادیه پارلمان‌های بین‌المللی در دوحه، تأکید کرد که تحریم این نشست توسط چهار کشور عربی خنده‌دار  است و اهمیتی ندارد بلکه انزوای آنها را بیشتر می‌کند.

دوحه  شنبه میزبان یکصد و چهلمین دور نشست مجمع عمومی اتحادیه پارلمان‌های بین‌المللی خواهد بود. چهار کشور عربی مذکور با صدور بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که این نشست را تحریم کرده‌اند.

چهار کشور عربی (عربستان، امارات، بحرین و مصر) از خرداد ماه سال ۱۳۹۶ روابط دیپلماتیک خود با قطر را به بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع کرده و تمامی گذرگاه‌های زمینی، هوایی و دریایی را به روی این کشور بسته‌اند. این چهار کشور ازسرگیری روابط خود با دوحه را به پذیرش خواسته‌های ۱۳‌گانه خود از سوی قطر مشروط کرده‌اند که از جمله این خواسته‌ها نیز کاهش سطح روابط دوحه با ایران، توقف حمایت از اخوان‌المسلمین و حماس و تعطیلی شبکه الجزیره است.روماکو | دایرکتوری سایت های ایرانی | دایرکتوری مشاغل | بازاریابی محصولات شما4 / 1 / 149,697

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید