اماکن تاریخی قرقیزستان

کن تاریخی قرقیزستان

برج Burana 

برج بارانا - اماکن تاریخی قرقیزستان

در جنوب Tokmok و نزدیک به شهر بیشکک واقع شده است و برای یک گردش روزانه  مناسب می باشد، این برج در واقع یک مناره است که ازقرن 10 درشهر Karakhanid از توابع Balasagun باقی مانده است. همچنین در کنار برج، یک صف جالب ازbalbals   سنگ قبر سازان ترکی وجود دارد.

بیشکک

بیشکک قرقیزستان - اماکن تاریخی قرقیزستان

پایتخت قرقیزستان یک شهر آرام با بلوارهای گسترده، پارکهایی با درختان پر برگ و نمایش واضح و روشن ازبرف در کوه آلاتو درجنوب شهر میباشد. هرچندکه این مناظرخاص محدود است، اما  این شهر محل دلپذیری برای انجام کسب و کار با دارا بودن هتل های خوب و رستوران ها و موزه های جالب مانند موزه تاریخی می باشد.

Kochkor

کوچکور - اماکن تاریخی قرقیزستان

این بازار کوچک شهر یک مرکز مهم برای صنعت توریسم قرقیزستان به حساب می آید. برای گشت و گذار در دریاچه Song-Kol به راحتی از این مکان می توان اقدام نمود، بطوریکه بعد از شب میتوان به چمنزار jailoo در منطقه Salala-Saz و دریاچه کوچک و جواهر مانند KolUkok سفر نمود.

کوه  Osh, Solomon’s

کوه اوش - اماکن تاریخی قرقیزستان

شهر Osh درجنوب این کشور واقع شده است و دارای یک نماد سنگی است که به نام تخت سلیمان معروف است زیرا تصور بر این است که پادشاه افسانه ای یکبار آنجا خوابیده است. در بالا یک معبد کوچک به نام خانه Babur قرار دارد که یک مکان زیارتی مهم برای ازبک ها به شمار می رود.

مجتمع Talas, ManasOrdu 

مجتمع تالاس - اماکن تاریخی قرقیزستان

نزدیک به شهر تالاس یک مجتمع بزرگ یادبودی قرار دارد که مربوط به Manas قهرمان افسانه ای قرن 10 قرقیزستان می باشد. اگر چه معلوم نیست که آیا Manas در همین مکان به خاک سپرده شده است یا خیر ولی مقبره ای دراینجا قرار دارد که این مکان از احترام زیادی برای بسیاری ازمردم قرقیزستان برخوردار است.

بازار Osh

بازار اوش - اماکن تاریخی قرقیزستان

بازار OSH  یکی از جاذبه های اصلی قرقیزستان می باشد که سر و صدای اردک ها و مردمی که در اطراف این بازار مشغول خرید و فروش می باشند، هرج و مرج و سر و صدای زیادی را در این مکان ایجاد می نماید. این بازار یکی از بزرگترین مراکز برای خرید سوغات و یا هر چیز دیگر بوده و می توانید زیر نور افتاب و در فضای باز خرید کرده و با مردم آسیای مرکزی بیشتر آشنا شوید.

Petroglyphs

پتروگلیپس - اماکن تاریخی قرقیزستان

سرتاسر قرقیزستان می توان کنده کاری بر روی سنگها با قدمت تاریخی را یافت اما موارد قابل دسترسی آنها نزدیک به شهر Cholpon-Ata در ساحل شمالی دریاچه Issyk-Kul میباشد. بازدید موزه Simaluu-Tash جایی که هزاران اثر سنگی تراشیده در حدفاصل بین دو یخچال در بالای دره Freghana قرار گرفته اند. یک مکان مقدس با قدمت نزدیک به 2000 سال قبل از میلاد که اکنون نیز مورد احترام مردم تین شان می باشد.
 
کاروانسرای Tash Rabat

کاروانسرای تاش رباط - اماکن تاریخی قرقیزستان

کاروانسرای Tash Rabat که در ارتفاع 3500 متری دامنه کوه به صورت نیمه خرابه در مسیر ارتباطی با چین قرار گرفته است. این کاروانسرا در قرن 15 میلادی در محلی که احتمالا صومعه مسحیان نسطوری بوده، ساخته شده است. کاروانسرای Tash Rabat به همان اندازه که جذابیت دارد، به عنوان یک نقطه شروع خوب برای پیاده روی تلقی می گردد.
 روماکو | دایرکتوری سایت های ایرانی | دایرکتوری مشاغل | بازاریابی محصولات شما10 / 1 / 267,503

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید