تحصیل در فیلیپین

تحصیل در فیلیپین
بسیاری افراد برای مهاجرت به به یکی از کشور های آسیایی فیلیپین را انتخاب می کنند. مهاجرت به فیلیپین از طریق مهاجرت تحصیل در فیلیپین یکی از بهترین این روش ها می باشد، این افراد می توانند پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در فیلیپین نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی فیلیپین اقدام کنند، این روش در کنار راه های دیگر یکی از روش های مهاجرت به فیلیپین است روش های دیگری نظیر ویزای کار در فیلیپین و سرمایه گذاری در فیلیپین نیز جزو این روش ها می باشد. تابعیت فیلیپین از طریق تولد فرزند در فیلیپین امکان پذیر نیست .در ادامه با سایت roomaco.com همراه باشید تا با تحصیل در فیلیپین  بیشتر آشنا بشیم .
کشور فیلیپین تنها بدلیل منظره های زیبا شهرت ندارد، چرا این کشور برترین سیستم آموزش عالی در آسیا را به خود اختصاص داده است. سیستم آموزشی که پیرو سیستم آموزشی آمریکا می باشد. باید بدانید که این کشور فرصت مطالعه به زبان انگلیسی با هزینه ای مقرون به صرفه را در اختیار افراد قرار می دهد. کشور فیلیپین حدود پنج هزار دانشجوی بین المللی در سراسر جهان ( در طول یکسال ) را به خود جذب کرده است. این درحالیست که اغلب این دانشجویان متعلق به دیگر کشورها در غرب آسیا می باشند.
درحال حاضر حدود 2300 موسسه آموزش عالی در فیلیپین وجود دارد که اکثر آنان خصوصی می باشند. بسیاری از این دانشگاه ها با رومانی های کاتولیکی در ارتباط می باشند، که در واقع این امر در کشورهای مستعمره قبل منعکس می شوند. بودجه دانشگاه های دولتی این کشور توسط دولت تامین می گردد. این درحالیست که دانشگاه ملی و دانشگاه فیلیپین بیشترین بودجه را دریافت می نمایند.
حدود 4 تا از دانشگاه های فیلیپین در رتبه برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. دانشگاه هایی که رتبه های بسیار بالایی قرار دارند و رتبه بندی ه دانشگاه های جهانی QS و آسیا در سال 2015 به دست آورده اند.

معرفی نظام آموزش عالی فیلیپین
نظام آموزشی فیلیپین به شدت تحت تاثیر تاریخ استعماری این کشور بوده که شامل دوران استعمار از سوی اسپانیایی‌ها، آمریکایی‌ها و ژاپنی‌ها می‌شود.
به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ در اوایل سال 1898 میلادی و زمانی که فیلیپین مستعمره آمریکا بود،‌ زبان انگلیسی به عنوان زبان آموزش در این کشور تدریس می‌شد. در وهله نخست تعدادی کالج و دانشگاه برای تربیت معلم بنیان نهاده شد و در سال 1908 میلادی امتیاز احداث دانشگاه فیلیپین به عنوان نخستین دانشگاه جامع دولتی این کشور صادر شد. در این دوره دانشگاه‌های غیردولتی نیز احداث شدند. در این گزارش به معرفی نظام آموزش عالی فیلیپین می‌پردازیم.
– ساختار نظام آموزش عالی فیلیپین
آموزش در فیلیپین به دو شیوه رسمی و غیررسمی ارائه می‌شود که شیوه رسمی آموزش در این کشور از نظر مدت زمان تحصیل در دنیا کوتاه‌ترین سیستم آموزش است. سیستم آموزشی این کشور مطابق با سیستم 4+4+6 است که شامل شش سال آموزش ابتدایی،‌ چهار سال متوسطه و معمولا چهار سال نیز برای مقطع کارشناسی در نظر گرفته می‌شود. سال آموزشی در فیلیپین از ژوئیه آغاز شده و در ماه مارس پایان می‌یابد و 40 هفته آموزشی را تشکیل می‌دهد. موسسات آموزش عالی این کشور از نظام ترمی تبعیت می‌کنند و انتخاب ترم تابستانی نیز اختیاری است.
از سال 1935 تا 1987 میلادی قانون اساسی جدید این کشور تصریح کرد هر دو زبان تاگالوگ (زبان فیلیپینی) و انگلیسی زبان رسمی محاوره و آموزش در فیلیپین است. همچنین 89 درصد از موسسات آموزش عالی فیلیپین را که به تنهایی 66 درصد دانشجویان را پذیرش می‌کنند، موسسات خصوصی تشکیل می‌دهد.
موسسات آموزش ‌عالی دولتی این کشور شامل 111 دانشگاه و کالج دولتی با 271 دانشکده تابع، 50 دانشگاه بومی و 9 مدرسه عالی دولتی دیگر می‌شوند که معمولا از مدارس فنی و حرفه‌ای تشکیل شده‌اند. در نظام آموزش عالی این کشور همچنین پنج موسسه آموزش عالی خاص وجود دارد که اغلب به آموزش علوم نظامی و دفاعی می‌پردازند. ضمن اینکه کمیسیون آموزش عالی نیز وظیفه نظارت بر موسسات آموزش عالی این کشور را برعهده دارد.
اعتبارسنجی موسسات آموزش عالی
در فیلیپین چهار موسسه سنجش اعتبار که از سوی وزارت آموزش عالی به رسمیت شناخته می‌شوند وظیفه سنجش اعتبار و ترغیب موسسات خصوصی این کشور به ارتقا کیفیت دوره‌های آموزشی‌شان را برعهده دارند. این موسسات عبارت از اداره اعتبار بخشی مدارس و دانشگاه‌های مسیحیان، موسسه اعتباربخشی مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های فیلیپین، موسسه اعتباربخشی کالج‌ها و کمیسیون اعتباربخشی دانشگاه‌ها و آژانس کالج‌ها و دانشگاه‌های رسمی فیلیپین هستند.
چگونگی ورود به دانشگاه‌های فیلیپین
ورود به دانشگاه‌ها و سایر موسسات آموزش عالی در فیلیپین مستلزم اخذ دیپلم متوسطه و در برخی موارد نیز گذراندن آزمون ملی ورود به دانشگاه‌های این کشور موسوم به «NSAT» است. در برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌ها نیز صرفا نتایج آزمون ورودی خود دانشگاه‌ها، ملاک ورود دانشجویان قرار می‌گیرند. آزمون خصوصی ورودی دانشگاه‌ها نیز از سوی برخی از موسسات آموزش عالی فیلیپین به خدمت گرفته می‌شوند که این آزمون از سوی مرکز سنجش آموزش موسوم به CEP برگزار می‌شود.
دوره‌های آموزشی و مدارک دانشگاه‌های فلیپین

دوره اول دوره کارشناسی است که حداقل چهار سال به طول می‌انجامد و طی دو سال نخست این دوره، دانشجویان 63 واحد دروس عمومی پشت سر می‌گذارند و در دو سال پایانی نیز دروس مرتبط با رشته خود را می‌گذرانند. برخی دانشگاه‌ها نیز دوره‌های تحصیلی پنج ساله در رشته‌هایی نظیر داروسازی و کشاورزی دارند که مستلزم گذراندن 200 واحد درسی است. ضمن اینکه رشته‌هایی نظیر مهندسی و مهندسی ساختمان با 266 واحد و رشته‌هایی مانند موسیقی نیز مستلزم گذراندن دوره تحصیلی پنج ساله هستند.
برخی موسسات آموزش عالی نیز دوره‌های دو ساله ارائه می‌دهند که عموما 70 واحد درسی در آنها ارائه می‌شود و در پایان به فارغ‌التحصیلان مدرکی معادل فوق دیپلم اعطا می‌شود. فارغ‌التحصیلان این مقطع می‌توانند در صورت تمایل وارد دو سال آخر مقطع کارشناسی شوند. رشته مامایی یکی از پرطرفدارترین رشته‌های این دوره دو ساله است. ضمن اینکه رشته پرستاری نیز از رشته‌های محبوب دوره‌های تحصیلی چهار ساله محسوب می‌شود.
دوره‌های کارشناسی در رشته‌هایی نظیر دندانپزشکی و دامپزشکی معمولا شش سال به طول می‌انجامند که شامل دو سال تحصیلات مقدماتی مرتبط و چهار سال تحصیلات اختصاصی این رشته‌ها است.
دوره دوم یعنی مقطع کارشناسی ارشد که شامل دو سال تحصیل تمام وقت و ارائه پایان‌نامه است. لازمه ورود به این مقطع گذراندن دوره کارشناسی در رشته مرتبط است.
در رشته پزشکی دانشجویان عموما باید دو سال آموزش‌های مقدماتی علوم پزشکی را بیاموزند و پس از آن نیز دو سال دوره‌های بالینی را پشت سر بگذارند. کارشناسان حقوق نیز مستلزم گذراندن دوره تحصیلی چهار ساله هستند. همچنین برای اخذ دکترای حقوق نیز دانشجویان باید دو تا چهار کلاس کارآموزی گذرانده و رساله دکتری ارائه دهند.
دوره سوم آموزش در فیلیپین دکترای فلسفه و مستلزم دو تا سه سال تحصیل تمام وقت پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد است. در این دوره به فارغ‌التحصیلان مدرک دکتری اعطا می‌شود که برخی از این رشته‌ها شامل دکترای آموزش و دکترای بهداشت عمومی هستند.
علاوه بر اینها، مقاطع کارشناسی ارشد حقوق و دوره سه ساله دکترای حقوق مدنی نیز از جمله مدارک دانشگاهی هستند که در رشته حقوق اعطا می‌شوند.

  • “راهنمای اقامت ، تحصیل ، سفر و زندگی در دیگر کشورها
=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ضبط پیام صوتی

    زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است