کاخ آبی سئول کره جنوبی

کاخ آبی، محل اقامت ریاست جمهوری کشور کره جنوبی در شهر سئول است که ترکیبی زیبا از معماری سنتی کره و امکانات مدرن را به نمایش می‌گذارد. این بنا در نزدیکی کاخ گیونگ بوک گانگ قرار دارد. کاخ آبی یا «چئونگ وا ده» (Cheong Wa Dae) اقامتگاه ریاست جمهوری کره جنوبی است. نام این مجموعه به خاطر کاشی‌های گرانیتی آبی روی سقف ساختمان اصلی آن انتخاب شد. بناهای داخل مجموعه ترکیبی از معماری کره‌ای و تسهیلات مدرن را به نمایش می‌گذارد.

 

 

 

 

کاملاً واضح است که به خاطر حضور رئیس جمهور، کاخ آبی به شدت حفاظت می‌شود. یک تور ۴۰ دقیقه‌ای در محوطه و دو طبقه این مجموعه به همراه یک فیلم ۵ دقیقه‌ای و گردشی در استخر‌ها و باغ‌های کاخ بسیار هیجان انگیز خواهد بود. پیاده‌روی در میان محوطه آرام و زیبای مجموعه لحظات خوشی را برای گردشگران رقم خواهد زد. دل‌انگیزترین بخش‌ها را شاید بتوان از سمت دروازه شرقی کاخ «گیونگ بوک گانگ» تا خانه آبی تماشا کرد.

 

 

 

 

اقامتگاه رئیس جمهور از اتاق کار وی، اتاق‌های کنفرانس، اتاق‌های پذیرش و بخش‌هایی برای زندگی تشکیل شده است. دو بخش الحاقی نیز برای امور دفتری و اداره خدمات امنیتی وجود دارد. محوطه این کاخ در گذشته به عنوان ویلای سلطنتی استفاده می‌شد. در زمان سلسله «گوریو» (Goryeo) این مجموعه به عنوان کاخی برای ملکه‌های آینده که برای مراسم ازدواج پادشاه و تاجگذاری شاهزاده دعوت می‌شدند مورد استفاده قرار می‌گرفت.

 

 

 

 

در زمان مستعمراتی ساختمان‌های زیادی ویران شده و کشور شاهد تأسیس عمارت کارگزاری ژنرال-حکمران ژاپنی بود. آزادی کشور کره از بند استعمار، این سرزمین را به سمت تشکیل جمهوری کره سوق داد. «سینگمن ری» (Syngman Rhee) اولین رئیس جمهور کره استقلال یافته بود. در دسامبر سال ۱۹۶۰ رئیس جمهور «یون پوسان» (Yun Po-sun) نام این بنا را به طور رسمی به خانه آبی تغییر داد.

 

 

 

 

نکاتی درباره کاخ آبی سئول

 • ساختمان فعلی به همراه قسمت‌های اقامت رئیس جمهور در سال ۱۹۹۱ ساخته شدند.
 • ساختمان اصلی سابق در سال ۱۹۹۳ تخریب شد.
 • در سال ۱۹۶۸ گروهی متشکل از ۳۱ کماندوی کره شمالی در ۵۰۰ متری اقامتگاه رئیس جمهور دستگیر شدند. آن‌ها قصد داشتند تا رئیس جمهور «پارک چونگ هی» (Park Chung-hee) را ترور کنند.
 • بهترین زمان برای بازدید نیز در فصل بهار و پاییز خواهد بود.
 • خانه آبی از سه شنبه تا شنبه، ساعت ۱۰ صبح الی ۲ بعد از ظهر پذیرای گردشگران است.
 • اگر چه بازدید از مجموعه رایگان بوده اما باید حتماً از قبل تور خود را رزرو کنید.
 • حتماً گذرنامه خود را به همراه داشته باشید وگرنه اجازه ورود به شما داده نخواهد شد

برای دسترسی به مجموعه کاخ آبی، می‌توانید از مترو و خطوط اتوبوس استفاده کنید. همچنین لباس و کفش راحت بپوشید تا حین گردش بیشترین لذت را ببرید.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • chat
  یک نظر ارسال کنید