سی و هشتمین نمایشگاه کتاب و فرهنگ در استانبول برگزار میشود

نمایشگاه کتاب استانبول - سی و هشتمین نمایشگاه کتاب و فرهنگ در استانبول برگزار میشود

مادگی ها در میدان سلطان احمد استانبول برای برگزاری سی و هشتمین “نمایشگاه کتاب و فرهنگ ترکیه” که از سوی وقف دیانت ترکیه برگزار میشود، به پایان رسید.

این نمایشگاه که در میدان سلطان احمد برگزار خواهد شد،  آغاز گردید.

دومین موقعیت این نمایشگاه که هر ساله در آنکارا پایتخت ترکیه برگزاری میشود، مسجد بویوک چاملیجای استانبول میباشد.

مسجد جامع «چاملیجا» (نام تپه‌ای در استانبول) با مساحتی ۳۰ هزار متری و گنجایش ۶۳ هزار نفر می باشد

ساخت این مسجد همراه با بناهای جانبی از جمله موزه‌ای به مساحت ۱۱ هزار متر، گالری هنری به مساحت ۳۵۰۰ متر، سالن کنفرانس، کتابخانه و دیگر تاسیسات شش سال به طول انجامید.

شش مناره ۱۰۷.۱ متری این ساختمان سمبلی از پیروزی آلپ ارسلان پادشاه سلجوقی بر رومانوس دیوجانوس امپراتوری روم در نبرد سال ۱۰۷۱ میلادی است. همچنین عدد شش سمبلی از شش اعتقاد اصلی مسلمانان ترکیه (اعتقاد به وحدت خدا، ملائک، کتب مقدس، پیامبران، روز حسابرسی و مشیت خداوند) است. ارتفاع ۷۲ متری گنبد مسجد نیز سمبلی از روایتی است که «۷۲ ملت در استانبول زندگی می‌کنند».

طراحی این مسجد توسط دو معمار زن ترکیه با نامهای «بهار میزراق» و «خیریه گول توتی» انجام شده و بنابر اطلاعات رسمی، ۱۰۰ میلیون دلار در ساخت خود مسجد با کمکهای مردمی هزینه شده است.

در معماری این مسجد و بناهای جانبی آن تلاش شده است تلفیقی از هنر دوران سلجوقی، عثمانی و هنرهای مدرن استفاده شود.

در نمایشگاه مذکور که از سال 1981 تا کنون به مدت 28 سال در میدان سلطان احمد برگزار میشده است، نزدیک به 250 انتشارات شرکت خواهند نمود.

انتظار میرود، از این نمایشگاه که تا 31 می بازخواهد بود، روزانه 10 هزار تن دیدن نمایند.روماکو | دایرکتوری سایت های ایرانی | دایرکتوری مشاغل | بازاریابی محصولات شما8 / 1 / 186,828

با ثبت آگهی ، آگهی مورد نظر در کنار مطالب و اخبار مرتبط نیز نمایش داده میشود .

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید