معبد بئومئوسا سئول کره جنوبی

معبد بئومئوسا سئول معبد بودایی اصلی و یکی از شناخته شده‌ترین معابد شهری در «بوسان» (Busan)، جایی نزدیک به سئول در کره جنوبی است. این معبد در بالای کوه «گئوم جئونگ» (Geumjeong) قرار دارد.گفته می‌شود در بالای کوهستانی که بئومئوسا در آن قرار دارد، صخره‌ای بزرگ با یک چاه طلایی هست که هرگز خشک نمی‌شود. طبق افسانه‌ها آب این چاه خاصیت جادویی داشته و یک ماهی طلایی از بهشت آمده و از آن زمان تا ابد در این چاه زندگی می‌کند.

 

 

معبد بئومئوسا 4 - معبد بئومئوسا سئول کره جنوبی

 

 

نام معبد از سه کلمه تشکیل شده است: بئوم: نیروانا (عمق آرامش ذهنی در بودیسم) – مئو: ماهی – سا: معبد. به طور کلی می‌توان معنای نام معبد را «ماهی بهشتی» یا «ماهی آمده از سرزمین بدون رنج (نیروانا)» دانست. در دسامبر سال ۲۰۱۱ مقاله‌ای در لس‌آنجلس تایمز درباره داستانی از راهبان در حال مبارزه معبد منتشر شد. راهبان بئومئوسا به خاطر شکست نیروهای ژاپنی طی اواخر قرن ۱۶ و همچنین زمان اشغال کره توسط ژاپنی‌ها در اوایل قرن ۲۰ شهرت دارند.

 

 

معبد بئومئوسا 2 - معبد بئومئوسا سئول کره جنوبی

 

 

تاریخچه معبد بئومئوسا سئول

معبد بئومئوسا به فرمان پادشاه «مونمو» (Munmu) ساخته شد. هر چند این بنا در دوران حمله ژاپنی‌ها به خاکستر تبدیل گشت اما بعداً در سال ۱۶۱۳ توسط برخی راهبان مورد بازسازی قرار گرفت. تالار اصلی بودا و دروازه تک ستون نیز گمان ‌می‌رود که متعلق به همان دوران باشند. معبد بئومئوسا یکی از سه معبد بزرگ کره جنوبی است. روح قوی بودیسم «سئون» (Seon) حاکم در این معبد، آن را تبدیل به معبد اصلی این مذهب کرده و استاد بزرگ آن در عصر جدید، یک مرکز آموزش بودیم سئون در سال ۱۹۰۰ در اینجا تأسیس کرد. حتی تا به امروز نیز معبد، محلی برای آموزش‌های جدی بودیسم است.

 

 

معبد بئومئوسا 1 - معبد بئومئوسا سئول کره جنوبی

 

 

مناظره اطراف معبد بئومئوسا سئول

منظره شگفت انگیز کوه «گِئوم جئونگ سان» (Geumjeongsan) و معبد بئومئوسا بسیار دیدنی خواهد بود. در اینجا هشت شگفتی زیبا وجود دارد: جنگل کاج دور پل «اوسان» (Eosan) در ورودی معبد، شب‌های پاییز زیر نور ماه در عزلتگاه «جیمیونگام» (Gyemyeongam)، باران‌ شبانه در عزلتگاه «چئونگ نیونام» (Cheongnyeonam) صدای ناقوس معبد، صدای زمزمه جریان‌های کوهستانی، برگ‌ریزان آخر پاییز، منظره دریا از قله «اویسانگ» و ابرهای حلقه زده به دور قله «گودانگ» (Godang).

 

 

معبد بئومئوسا 3 - معبد بئومئوسا سئول کره جنوبی

 

 

توصیه می‌کنیم اگر زمان دارید، چند ساعتی را به گشت و گذار در محوطه و یا در مسیرهای مشخص شده کوهنوردی بگذرانید و از مناظر لذت ببرید. اینجا هر چند از خیلی لحاظ به سایر معابد بودایی شباهت دارد اما عناصر معماری و مجسمه‌های غیر معمولی نیز در آن می‌بینید. برای دسترسی به این معبد تاکسی و اتوبوس‌های وجود دارند که شما را کنار در ورودی آن پیاده می‌کنند.

=====
در هر کجای دنیا، هر کسب و کاری دارید، روماکو آنرا به مخاطبین شما معرفی میکند.

Logo roomaco - معبد بئومئوسا سئول کره جنوبی

روماکو | شبکه اجتماعی کسب و کارهای ایرانی

کسب و کار و فروش خودرا با تبلیغات 360 درجه روماکو متحول کنید.

تنها با معرفی خود در روماکو تبلیغات فراگیر زیر، برای محصول و یا خدمات شما صورت میگیرد.

تضمین 15 هزار بازدید در طول حضور- برگشت وجه بدون هیچ گونه تاخیر

1 - معبد بئومئوسا سئول کره جنوبی

همین الان گام بزرگی را در جهت رشد کسب و کار خود بردارید!!!

ورود به روماکو

موجودی شما هر روز در روماکو شارژ میشود. برای اطلاعات بیشتر کلیک بفرمایید

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید